şükela:  tümü | bugün
  • bir apple sempatizanı olarak geçmek üzere olduğum telefondur.

artık nefret ediyorum apple'dan o ayrı. haterları daha iyi anlıyorum nitekim iphone 5s tlefonumun aşırı derecede yavaşlamasına apple'ın pişkin pişkin "valla biz yavaşlattk" demesi midemi bulandırdı.

gittim bugün denedim bu pocophone f1'i. 2 saat geçirdim cihazla. sarj inanılmaz iyi. hız zaten mükemmel. biraz malzeme kalitesi vasat ama kimin umrunda. kamera muazzam. 4k'sı da var.

bay bay apple. sahtekarlıklarınla mutluluklar dilerim sana
  • iş bu entry başlik sahibi telefondan yazılmaktadır.

kendim iphone 3 ten itibaren iphone kullanan ve hali hazirda da iphone x kullanan bir kisi olarak, daha once bir kac defa bir heves ile android deneyimlerim olsada yine iphone dönerek hep iphone kullandim. bu cihazida ikinci hattim icin uzun araştirmalar sonucunda aldim.
    ister ikinci hattiniz icin olsun isterseniz tek telefonunuz için olsun...

lütfen alin bu telefonu. hiç düşünmeyin alin. araştirmaniza gerek yok direk alin. ilk defa bir android cihazi sevdim ve yabancilamadim. helal olsun yapanlara.
  • polikarbonat gövdesi sayesinde son 4 yıldır kullandığım telefonlar arasında sinyal alma yeteneği en iyi telefondur. kullandığım hiç bir metal veya cam metal karışık gövdeli telefonun sinyal alamadığı yada konuşmanın çok fazla kesildiği yerlerde sorunsuz görüşme yapmamı sağlamıştır.
  • migroslarda satışa girmiş ama fiyatı çok yüksek. 3600 lira istiyorlar. gurbetçi akrabanız varsa onlara aldırın avrupa fiyatı 329 euro yani şu an ki kurla bile 2300 lira. yada uçakla gidip telefonu alıp, 2 gece konaklayıp dönerseniz yine aynı fiyata geliyor.
  • general mobile gm 9 pro almayı düşünürken, son dakika kararıyla arkadaşa aldığımız telefon. snapdragon 845, 6 gb ram, 128 gb hafıza ve 4000 mah bataryalı, ortalama üstü bir ekrana ve idare eder kamera takımına sahip telefonu, kadıköy'de bir telefoncudan ambalajı açılmamış şekilde 2900'e aldık. zaten 128 gb versiyonunun abd fiyatının 400 dolar + vergi civarında olduğunu düşünürseniz, uygun bir fiyata aldık denebilir. hoparlörleri fena değil, kulaklık girişi var ve usb-c portu ile şarj oluyor. kasası metal veya cam değil polikarbonat olduğundan oldukça hafif fakat çok da ucuz hissettirmiyor. yüz tarama ve son derece hızlı parmak izi okuyucusu da mevcut.

ilk birkaç saatlik kurcalamada tık demeyen performans canavarı izlenimi verdi. uzun vadeli kullanım ve varsa kronik sorunlar ve eksikleriyle ilgili ilerleyen zamanlarda ekleme yapabilirim.
  • son 1 ayda yaklaşık değeri bin tl artmış telefon. emeği geçen şerefsizlerin allah cezasını versin. bu telefon 2.600 lerden nasıl olurda 3.600 seviyelerine gelir. 3.600 liraya hangi aptal alır orasıda ayrı mesele.
  • 5.5-6 aydir kullanan biri olarak bu cihazı, bir iki edit yapayım. daha önceki entrymde övmüştüm ama bu entryde eleştirecegim. telefonu sık kullanan biriyim, oyun oynadım, müzik dinledim, ınstagram, whatsapp bilimum uygulamaları sıkça kullandım bu 6 ayda. 1 ay önce telefonun ekranının sol üst köşesinde sarı leke oluştu, bir ara sürekli pubg oynuyordum o dönemde telefon ısınıyordu bir süre sonra. sanırım o zamandaki ısınmanın etkisi var bu sarı lekede. özetle çok sık pubg gibi ağır oyunlar oynayan biriyseniz benim gibi ileride sıkıntı yaşamanız muhtemel. ve bir tavsiye daha; ben alırken xiaomi'nin resmi garantili olanı daha pahalı olduğu için delta garantili olanı almıştım. siz bunu yapmayın, telefonunuzun delta garantisi var diye düşünüyorsanız düşünmeyin, çünkü garantisi falan yok. kullanıcı hatası olduğunu söyleyip sizden para isteyecekler, o yüzden başınız ileride çok ağrır telefonla ilgili bir sorun olursa. alacaklar için tavsiye niteliğindeki eyyorlamam bu kadar.
  • türkiye'deki açgözlü satıcılar sebebiyle fiyatları 3000 liraları aşmıştır. türkiye fiyatı öylesine absürttür ki, orijinal fiyatı 290€ olan bu telefon, orijinal fiyatı 400€ olan samsung galaxy a70 ile aynı fiyata satılmaktadır.

başka sözüm yok sayın hakim demek isterdim ama var: xiaomi bu duruma bir şekilde müdahale etmezse pazarı kaybedecek. illa pocophone almak isteyenler türkiye'deki çakal satıcılara para kaptırmamak için aliexpress'ten 2000 liraya getirtiyorlar. kayıt ücretini de eklesen bile yine de en az 500 lira cepte kalıyor. sikerler böyle fiyatı deyip de samsung'a yönelenler de xiaomi'den soğuyor.
  • 10 gündür kullandığım ve çokça beğendiğim cihaz. lakin şarj konusunda burada yazılanlar kadar verim alamadım. 24 saat rahat gidiyor ama öyle yok 3 gün, yok 2 gün rahat gidiyor gibi durum söz konusu değil benim tarafımda.

edit: satmayı düşündüğüm cihazdır. ilgili kişiler yazabilir.
  • "bölgeyi x yapınca"şeklinde şebeklikler yapan sığırları engelleten telefon.

amk malları, ikide bir yakıp durmayın şu olay ışığını.