• l1 güncellemesinden sonra deneyen var mıdır diye merak ettiğim telefondur.

bütün gerekenleri yaptım fakat netflix hala hd yazmıyür...

edit:imla
  • şimdiye kadar kullandığım en iyi ucuz telefon. (2600 liraya aldım)
    ufak tefek spesifik yazılımsal sorunları hariç çok iyi çalışan bir telefondur. bu fiyat performans seviyesi korunduğu sürece poco serisinden vazgeçeceğimi sanmıyorum.
    tek eksik gördüğüm nokta optik sabitleyici bulunmamasıdır. üst modellerde o da gelecektir tahminim.
    not: optik sabitleyici bulunmadığı için kötü fotoğraf çekmiyor ama olsa daha iyiydi. fotoğraf konusunda hassas olanlar almayacaktır.
  • yeni kullanmaya başladığım telefonum.almak isteyen arkadaşlara şunu belirteyim ki telefondan oldukça memnunum. bataryası, arayüzü, kullanım kolaylığı gibi bir çok artısı var.ancak ben özellikle memnun olmadığım bir iki özelliğini belirtmek istiyorum.
    ilk olarak eski telefonumdan dolayı bildirim ışıklarını renklerine göre gruplamaya çok alıştığım için bu telefonda onun eksikliğini hissediyorum. eski telefonumda belirlediğim led ışığı renkleri sayesinde telefonu elime almadan kimin yazdığını, gelen bildirimin arama mı mesaj mı olduğunu,kimden geldiğini anlayabiliyorken phocophone f1 de led rengi sadece beyaz olduğundan böyle bi şansım olmuyor. ayarlarda farklı renk seçenekleri var aslında ancak bunları seçtiğim zaman yine beyaz ışık yanıyor.tek opsiyon ışığın yanıp sönmesi veya sürekli yanması.
    ikinci olarak whats app ile gelen mesajlar ya çat diye ekranda açılıveriyor bunu kapatınca da sol üst köşede whatsapp bildirim simgesi çıkmıyor.aslında bazen çıkıyor bazen çıkmıyor ki hangi durumlarda görüldüğünü henüz anlamış değilim. sadece whatsapp uygulama simgesinin üstünde nokta olarak bildirim görülüyor ki orada da kaç adet mesaj geldiği yazmıyor. sürekli yukarıdan ekranı kaydırarak gelen bildirim var mı diye kontrol etmek durumunda kalıyorum.
    telefonun 1 haftalık kullanıcısıyım. bu şikayetlerimi telefon ayarları ile düzeltebiliyorsak, uyarırsanız sevinirim.
    ek şikayetlerim oldukça editleyeceğim. ancak entry sadece şikayetlerimi içeriyor diye memnun değilim sanılmasın. beğendiğim çokça özelliğinin yanında kendimce 3-5 kusurunu yazdım sadece.
  • bugun mui icin yeni guncelleme bildirimi geldi ve bir sure sonra kayboldu. aylardir bi guncelleme cikamadilar koyup koyup kaldiriyolar.bir de guncellemede kararli diye yaziyodu. gel de simdi bu guncellemeye guven simdi. zaten mevcut versiyon surekli donuyor kilitleyip tekrar acinca duzeliyor yazacaginiz yazilimi sikiyim oclari. paraniz varsa iphone alin iskence resmen.

edit: trdeki mi shop'dan almistim.
  • kesinlikle tavsiye etmediğim telefon. donma sorunu bir müddet sonra çekilmez bir hal alıyor. burdan xiaomi yetkililerine sesleniyorum, gelin şu dandik telefonunuzu benden alın başka bir şey istemiyorum. kabahat bende çin malı fiyat performans telefonu mu olur ne fiyatı iyi ne performansı.
  • bölgeyi isviçre yapınca kızların teklif ettiği telefon.
  • bölgeyi hindistan yapınca yüz taramayı etkinleştiren, pek de akıllı olmayan telefon.

edit:imla
  • bölgeyi hindistan yapınca otomatikman kirlenen telefon.
  • "bölgeyi x yapınca"şeklinde şebeklikler yapan sığırları engelleten telefon.

amk malları, ikide bir yakıp durmayın şu olay ışığını.
  • 10.3.5 guncellemesinden sonra ciddi bir yavaslama ve donma problemi var, dokunmatik sorunu artti, klavye de hatali yazimlar artti, zaten zor duzeldi bu sorunlar, tekrar basa donduk
hesabın var mı? giriş yap