şükela:  tümü | bugün
  • oooo kimse başlığı açmamış. şayomi'nin yeni modeli, note 2'nin aliminyum kasalısı. 4000 amper de bataryası var.
  • bugün iphone'umun yanına şirket hattını kullanmak için 850tl'ye aldığım (3gb/32 gb hafızalı, kayıtlı, temperli cam ve silikon kılıflı) alet. çin fiyatına göre pahalı olduğunu biliyorum fakat bu özelliklerde bir telefonu yurtiçinden 1,000/1,500 tl'den aşağı bulamayacağım için çokta koymadı.
    miui'ı yakından tanıdığım için kullanmakta zorluk çekmedim. bence ios'un android'deki tek karşılığı miui.
    telefon çok iyi kasaya sahip, alüminyum kullanılması premium bir hava katmış, tutuş hissiyatı güzel.
    hız yeterli, batarya efsane olur (4000 mah)
    parmak izi okuyucu muhteşem çalışıyor. daha önce note 4 kullanmak zorunda kaldım bir süre inanılmaz kötüydü, 360 derece tarama yoktu zira.
    ayrıca şirkette lg g4 vardı 3 gün kullandım rezalet ötesi bataryası vardı arayüz stok android'den halliceydi o da içime sinmemişti (ama kamerası harikaydı itiraf edeyim).

artılar;
    yukarıda da belirttiğim gibi premium malzeme kalitesi ve tasarım.
    hız, akıyor.
    hızlı şarj olayı.
    parmak izi tarayıcı öylesine değil doğru düzgün çalışması için koyulmuş. takılma tekleme okumama gecikme gibi sorunları yok.
    gps lapss diye buluyor konumu, daha önce mediatek pek beceremezdi bu işleri, bu çipsette çözmüş olayı.

eksiler;
    yıl olmuş 2016 fhd video da 60 fps çekememek nedir lan? bakın 4k'ya girmiyorum bile. yeterli ışık altında ortalama bir çekim yapıyor, öyle aman aman detaylar ve denge beklemeyin. kamera yeteneklerinden pek memnun kalmayabilirsiniz kısaca.
    gün ışığında ekranı görmek bir hayli zor, parlaklığı ful açsanızda farketmiyor. kontransla alâkalı birazda sanırım. (kullandığım xiaomi.eu romundan dolayı böyleymiş sphinx v2b yükledim bu sıkıntı ve ışık sensörünün yavaşlığı düzeldi)
    birde android'le alâkalı sıkıntım var, ios'ta haritada bulunduğumuz konumu direkt kişiye atayabiliyoruz, böylelikle bir daha adres arama derdimiz olmuyor. haritalara girip kişi ismi yazıp navigasyona bağlanıyoruz, yol tarifi alıyoruz. android'de ise böyle birşey yok. (android'de olay baya karışık, önce haritayı açacaksınız sonra konuma dokunup adresi kopyalayacaksınız, sonra kişiye gelip düzenle deyip adresi yapıştıracaksınız)

bu arada şarj efsane demişim ama şu an 2:10 dk ekran süresi var ve batarya %56'da, muhtemelen maks. 5 saat ekran süresi var. bu nedenle ortalama batarya ömrü var diyebilirim. iphone 6'da 6 saat alıyorum zaten ekran süresi (yazar burada yanlış bilgi vermiş ekran süresi kullanım süresi olacak).
    bu telefonun yurtiçi muadili yok, huawei g7/gm 4g gibi modeller alabilirsiniz ama snapdragon 410 gibi giriş seviyesi bir çipset ve 2 gb bellekle idare etmek durumundasınız o vakit. parmak izi okuyucu gibi güzel ve efektif çalışan bir güvenlik sistemi de yok onlarda. hiçte pratik olmayan desen çizip durmak zorundasınız.

sar değeri biraz muamma, bazı sitelerde 0.328w/kg olarak bildirilmiş ama kutusunda yazmaması ve resmi bir açıklama yapılmaması sıkıntı.

devam edecek..
  • bir süredir telefon araştırıyordum ve bir telefona 2-3 bin lira vermek çok mantıksız geliyordu.
    170 dolara bu özelliklerde bir telefon görünce nasıl getirebilirim acaba diye düşündüm.

en uygun fiyatla banggood'da ve türkiye'ye gönderim yapıyorlar. en güzel tarafı ise paypal aracılığıyla ödeme yapabiliyorsunuz, yani ürün gelmeyince neredeyse hiç uğraşmadan paranız hesabınıza geri yatıyor.

ben de dedim neden olmasın, veririm kredi kartımdan siparişi, ne de olsa ödemesi 1 ay sonra, takip koduyla kontrol ederim, telefon gelmezse iade isterim, gelirse de 500 liraya taş gibi telefonum olur.

bir kaç siteye de baktım, adamlar çinden bir şekilde getirip satıyor.

şimdilik kafamdaki tek soru işareti 16gb'lık mı 32 gb'lık mı alsam?

incelemek için modeller ve teknik özellikleri:

redmi note 3 3gb ram 32gb

redmi note 3 2gb ram 16gb

edit: affilate link tıkayana bir şey kaybettirmez. yani kanılacak bir durum yok. piyasada bu telefonu alabileceğiniz en uygun ve guvenli site burası, araştırın görün. isteyen referanssız link ile de aynı fiyata alabilir.

http://www.banggood.com/
  • satın alırken bazı suserlerin advertorial tadında affiliate linklerine kanmamanız gereken telefon
    (bkz: #58527279)
    kanıt: resimler

edit: haber verilmeden konan affiliate link, linki koyana komisyon kazandırır. sizi de enayi yerine koyar. böyle yalandan hikayeli entrylere kanmayınız.
  • hem qualcomm hem mediatek işlemcili versiyonu olan alet.

bir de komik yani sahibinden de aratınca ilanlarda hep takilt ürünlerle kıyaslamayınız yazıyor. herifler çinli ama çinliler kendi markalarını da kopyalamış.
  • xiaomi markasının piston kulaklıklarının, bt speaker'larının, power bank'lerinin çakmalarının ortalıkta fink attığını ve çin'de bu markanın konum/kalitesini bilmeyen yazarlarca imitasyonları olduğuna şaşırılan telefon.
    ama kısa bir araştırma ile yukarıda saydığım aletlerin incelemelerine ulaşılıp nasıl bir kalitede oldukları ve dünyada peynir ekmek gibi sattıkları görülebilir.
    xiaomi için f/p oranı yüksek bile diyemeyiz bu hakaret olur, çünkü f/p demek "e bu fiyata bu kadar" demek birazda. oysa xiaomi en yüksek performans ve kalitede ürünleri en düşük fiyata satan bir marka..
    kısaca çin demek sadece "çakma" demek değil, gayet özgün işler yapan sağlam firmaları da var.

(bkz: xiaomi)
    (bkz: xiaomi 10400mah power bank)
    (bkz: xiaomi piston 3)
    (bkz: xiaomi mi5)
    (bkz: xiaomi miband)
  • fake imei uygulayabiliyor muyuz bu cihaza merak ettim. bilen varsa yesillendirsin lutfen.
  • prosu olan bir model daha.

prosu ile çıplağı arasında spesifikasyon farkı yoktur. yersen.

xiaomi nin yaptığı en gerzek işlerden biri de bu pro saçmalığı. redmi 3, redmi 3 pro, redmi note 3 , redmi note 3 pro. 2016 ilk çeyreğinde 14.8 milyon telefon satan adamların uğraştığı naneye bak.

segmentasyonu proyla yapacağınıza yeni pazarlara mal yetiştirin hizmeti kuvvetlendirin.
  • pro'su, türkiye'de sahibinden.com veya donanımhaber'den 750-900 tl arasında, üstelik bootloader kilidi açık ve imei'si hallolmuş şekilde satılan akıllı cep telefonu.

minimum 6 saat ekran süresi verir. ben global beta ile en fazla 8 saat aldım o da full wifi. custom romlar ile 10 saatin üstüne çıkanlar var.

şu telefonun üzerinden xiaomi yazısını çıkarıp yerine samsung yaz. piyasa değeri minimum 1800 tl olur.