şükela:  tümü | bugün
  • xiaomi'nin yeni duyurduğu cep telefonu. xiaomi'nin bir önceki rekor satışlarının en önemli nedenlerinden redmi note 4'ün halefi.

daha fazla özellikle donatılmış olanı için (bkz: xiaomi redmi note 5 pro)

özellikler için: http://alve.al/2ep0j0u
  • gayet güzel bir telefon.

alınabilir. umarım xiaomi artık bizzat türkiye pazarına girer de gönlümüz rahat alırız.
  • xiaomi redmi 5 plus'la aynı telefon. yani resmi 5, redmi note 5/5 plus ve redmi note 5 pro mevcut.
  • elimdeki telefonun pro mu normal versiyonu mu olduğunu anlayamadım xiaomi modeli. 6gb ram 64gb hafıza mevcut, işlemci synapdragon 636, arka kamera 12mp+5mp, model adı mee7s diyor. eğer bu pro değilse nesi eksik ya da fazla anlayamadığım telefon.
  • dün 3gb ram 32 gb rom olan modelini aldım. bu model note5 ama 4gb ramli olsaydı ona pro takısı gelecekti geri kalan herşey aynı. teknik bilgilere hakimim fakat tek cümleyle 'ateş ediyor' diyebilirim. mi note 3 kullanmıştım onun fiyatı 2000lere yükseldi fakat bu ondan çok daha iyi ve şık bir telefon, samsung a8 vardı bundan önce ve onu hiç karşılaştırmayacagım, iphone7 veya 7plus hatta 8plus bile almayıp gene bunu alabilirsin. işlemci demeyin bana, iphone kullanıcılarının yüzde 95'i whatsapp, instagram dışında birşey kullanmıyor. ayrıca bu telefonda pubg'de akıcı oynanıyor. kulaklık çıkışı gayet tatmin edici, hoparlör stereo olmamasına rağmen gayet tatmin edici, ekran da çok güzel gerçekten. kameralar normal kullanıcıyı tatmin eder. batarya performansı ateş ediyor zaten 4000 mah. veee bu telefon 1500 liraya alınıyor.
  • miui 10 güncellemesi ülkemizdeki modellerine de dağıtılmaya başlanan f/p harikası telefon.

ayrıca ülkemizde satılmayan ama isim karışıklığı sebebiyle daha çok tanınan ismi ise (bkz: xiaomi redmi note 5 pro) olarak geçmektedir.
  • orta segmentte xiaomi'nin ideal telefonlarından biridir.

iphone 6'dan kendisine geçiş yaptım yaklaşık 3 hafta önce. beni en memnun eden özelliği pil ömrü. günü çok rahat çıkarıyor. sosyal medyada takılan ve pek oyun oynamayan biriyim. oynasam bile okey tarzı takılırım. snapdragon 636 şahsımı bu manada hiç üzmüyor. ram zaten 4 gb ve saklama alanı kapasitesi de 64 gb. hızlı şarj özelliği var ama kutudan çıkan 2.0. jack girişi mevcut bu telefonda. aux kullanan şahsım için gayet işimi görüyor.

kameraya gelirsek, orta segment telefon babında iyi iş çıkartıyor. ön kamerada flaş var ve gece selfie çekimi için güzel özellik. portre modu ön ve arka kamerada mevcut ancak süper diyemem ona da.

yalnız sosyal medyada android'lerin sıkıntısı var. hikaye atarken ya da whatsapp yoluyla medya gönderirken kalite oldukça düşüyor. kendi kamerasından çekip atınca sıkıntı yok. sosyal medya uygulamaları resmen iphone'a optimize durumda bu konuda. eyyorlamam bu kadar.
  • ben 2000 tl'ye teknosadan aldım. garanti işi sağlam olsun dedim. resmen telefon yardiriyor. ve pili bitmiyor. ön kamerada bile isik var. yüz tanıma vs. aliekspresten kırılmaz cam ve çok şık kılıf siparişi de verdim. ben herkese tavsiye ederim. pili bitmeyen telefon kullanmayı çok özlemişim. güzel telefon.