• 1,659 tl'ye kvk garantili aldığım telefon.

- 4000 mah pili ile bana enerji veren,
    - 6,29 inch ekranı ile gözlerimi doyuran,
    - kamerası ile dünyaya başka bir objektiften bakmamı sağlayan,
    - parmak izi ve yüz tanıması ile beni özel hissettiren,
    - mi kumanda uygulaması sayesinde evde kaybolan kumanda derdi bırakmayan,
    - dahili fm radyosu ile internetin sömürülmesine izin vermeyen,

telefonumsu mini pc

fiyatı ile yaptıklarının özeti şudur; bilgisayar mühendisini ofisinde asgari ücretle çalıştırmak!
  • daha önceleri gm 5 plus kullanırken, şarj soketi ve batarya sorunu yaşayınca, fiyatı uygun görünen ve olumlu yorumlar okuduğum refmi 5 plus ve oğluma da mi 8 lite aldım.

şimdi ben hata yapıyor olabilir miyim bilmiyorum ama, telefonla yüklü gelen mi uygulamalarından kapattığımda, reklam filan hiç karşılaşmadım her iki telefonda da.

reklam gösterdiğini söyleyen arkadaşlar, bu reklamlara nasıl ulaştıklarını söylerlerse çok mutlu olacağım hededir. ( kendi uygulamalarındaki "tavsiyeleri al" seceneği kapandıktan sonra )
  • alalı 2 hafta oldu ve gayet memnunum şu an için kamera olsun şarj olsun harika.fiyat olarak da gayet uygun.türkiye garantili almadım ben ama bir tavsiye verecek olursam ankaradaki kızılay yetkili servisinden almayın !! ilk önce bende yetkili servisten almak için araştırdım en azından sıkıntı çıkarsa muhatap bulabilirim filan diye,kızılaydaki yetkiliye gittiğim de garantisi nasıl diye sordum doğal olarak. kvk, delta ikisi de aynı abi dedi.hangi renkler var elinde dedim, abi bu tek renk mavi zaten dedi.diyeceğim o ki ne sattığını bilmeyen ve garanti nedir bilmeyen bir yetkili nasıl olur anlamış değilim! o yüzden internetten aldım şu an için de pişman değilim.

edit: 2.5 yıl olmuş halâ aynı görüşteyim kamera hariç. şarj hala 1.5 gün filan gidiyor.
  • bu sabah hepsiburadadan siparişini verdigim telefon. indirimli 1499 liraya satin aldim. akşam siteye girdiğimde cihazin indirimi kalkmis 1699 liraya çıkmıştı.(telefonlara gelen vergi artışı) ayni gun kargo yazmasina ragmen henuz kargoya vermemişler. siparişimi iptal edip indirimsiz fiyattan vermeye çalışirlarsa yakarım bu gezegeni.

kardeşim bilgisayar mühendisliği okuyor telefon yazılımlari falan kafasi zehir. onun zorlayıcı onerisiyle aldim. gelince yorum yapicam artik.

edit: hepsiburadayla ve garanti süreciyle ilgili yıldırıci sıkıntılar yaşadım, düşünürken bile darlandim şu an yazmaya takatim yok.

telefon la ilgili ilk izlenimlerim alalı 2 gün oldu arkadaş bu telefonun şarjı bitmiyor resmen. sabah 9dan başlayıp bütün bir gün ınstagram da komikli videolar izledim, internetten radyo dinledim. şu an saat 21:30 şarjım %63. güzel fotoğraf çekiyor, yüz tanıması çok hızlı değil o yüzden o özelliği kapatabilirim.

telefon baya büyük görünüyordu nette. fakat ellerim küçük olmasına karşın tam oturuyor kullanımı çok kolay hiç zorlanmadan kullanıyorum. samsung note3 elime sığmıyordu 2 elle kullanmak durumunda kaliyordum mesela. hala çözmeye çalışıyorum. bakalım

2 ay sonra gelen edit: bu paraya bu telefon. ben cok memnun kaldım tam bir fiyat performans cihazı. arkadaşlarım genelde huawei kullanıyor ve benimkinin 2 katı fiyata sahip telefonları. ama fotoğraf çekeceğimiz zaman "suzanın telefonuyla çekelim onunki güzel çekiyor" diyorlar. tabi ki arada işlemci farkı var fakat ben telefondan yoğun oyun oynamadığım için etkilenmiyorum. pubg falan oynaması rahat ama uzun süre oynamadım bu konuda yanıltmak istemem. hülâsa;
    suzanınız bunu öneriyor canımslar..
  • muazzam kamerası olan ve şarjı bitmeyen çentik ekranlı 4 kameralı* akıllı telefon.
  • dün 13.000 rubleye aldığım, zollu telefon.
  • bütün reklamlar kapatılamıyor, kapatsan bile arka planda calışıyor. tamamen kurtulmak isterseniz modifye rom kurun.

xiaomi.eu
  • kullanma kendi uygulamasını. chrome kur tarayıcı olarak. cihaz fiyat / performans olarak çok başarılı. alan pişman olmaz.

marka fanatikligine gerek yok. samsung veya apple da bu fiyatlara aynı kaliteyi sunsun alalım.

youtube kanalı vb bilmem. ben liseden beri elektronik eğitimi alan. lise mezuniyeti itibari ile bilişim sektöründe çalışan ve yüksek lisansını mekatronik programında tamamlamış bir abiniz olarak inceledim. aldım kullanıyorum. tavsiye ederim. yazılım desteği de müthiş ayrıca.
  • xiaomi tarafından resmi kaynak kodları yayınlanmıştır.

https://github.com/…47475c49f28d227b2a52eca6f0d02a7
  • xiaomi türkiye garantili olanını black friday'de 1700 liraya aldığım telefon. bataryası harika. youtube programından 50 dakika dizi izledim ve şarj sadece yüzde 7 azaldı.
    tabi bazı eksikleri de var. mesela aramadayken sensör kenarda kaldığı için bazen ekran açılıyor ve ekran kulağıma veya yüzüme temas edip farklı yerlere giriyor kendiliğinden.
    ama bence genel olarak oldukça tatmin edici. tam bir fiyat performans ürünü.
hesabın var mı? giriş yap