şükela:  tümü | bugün
  • 15 dolara alabileceğiniz wifi üzerinden kontrol edilebilen akıllı ampul. yazılımı o kadar kullanışsız yapmışlar ki uzun süre önce aldığım ampulün ayarlarını yönlendirmenin yetersiz olduğundan ve yazılım üzerinde ki bug sebebiyle, biraz uğraş ile yeni yapabildim. diğer kötü yanı yazılımın bazı bölümlerini hala çince olması. ampül ile sadece brightness kontrol edilebiliyor. 8w güç tüketiyor. ampülü resetlemek isterseniz ki benim bu konu baya başımı ağrıtmıştı 5 defa 2sn aralıklarla takıp çıkartmanız gerekiyor. 5. defa kapatıldığında ışık azalarak reset attıldığını belli ediyor. şuradan alırsınız.
    şuradan ise rgbw renklere sahip olanını satın alırsınız.

(bkz: yeelight blue ii)
    (bkz: internet of things)
  • her akşam odanın girişinde bulunan ışık düğmesine basmak için yataktan kalkıp gidip kapatıp karanlıkta yatağı tekrar bulmakla uğraşmaktan bıktığım bir anda karşıma çıktı ve düşünmeden sipariş verdim. normal beyaz ışık versiyonunu aldım ve biraz uğraşarak hemen tanıttım telefona, şimdi yattığım yerden kalkmadan ışığımı kapatıp uykuya dalıyorum. gerçekten güzel bir icat olmuş.

tabii ışığı açıp kapamanın dışında ampülü programlayarak düzenli olarak gün içinde saat kaçta açılsın saat kaçta kapansın, kurduktan x dakika sonra kendi kendine kapansın gibi çeşitli atraksiyonlar da yapılabiliyor.

ışık gücü biraz az gibi geldi ama yatak odası için yeterli bence. salonda falan kullanacaksanız biraz güçsüz kalacaktır.

umarım uzun ömürlü olur çünkü 13 dolar gibi bir para verdim ve 3-5 sene gitmesi lazım bence heheh