şükela:  tümü | bugün
 • 15 dolara alabileceğiniz wifi üzerinden kontrol edilebilen akıllı ampul. yazılımı o kadar kullanışsız yapmışlar ki uzun süre önce aldığım ampulün ayarlarını yönlendirmenin yetersiz olduğundan ve yazılım üzerinde ki bug sebebiyle, biraz uğraş ile yeni yapabildim. diğer kötü yanı yazılımın bazı bölümlerini hala çince olması. ampül ile sadece brightness kontrol edilebiliyor. 8w güç tüketiyor. ampülü resetlemek isterseniz ki benim bu konu baya başımı ağrıtmıştı 5 defa 2sn aralıklarla takıp çıkartmanız gerekiyor. 5. defa kapatıldığında ışık azalarak reset attıldığını belli ediyor. şuradan alırsınız.
  şuradan ise rgbw renklere sahip olanını satın alırsınız.

  (bkz: yeelight blue ii)
  (bkz: internet of things)
 • her akşam odanın girişinde bulunan ışık düğmesine basmak için yataktan kalkıp gidip kapatıp karanlıkta yatağı tekrar bulmakla uğraşmaktan bıktığım bir anda karşıma çıktı ve düşünmeden sipariş verdim. normal beyaz ışık versiyonunu aldım ve biraz uğraşarak hemen tanıttım telefona, şimdi yattığım yerden kalkmadan ışığımı kapatıp uykuya dalıyorum. gerçekten güzel bir icat olmuş.

  tabii ışığı açıp kapamanın dışında ampülü programlayarak düzenli olarak gün içinde saat kaçta açılsın saat kaçta kapansın, kurduktan x dakika sonra kendi kendine kapansın gibi çeşitli atraksiyonlar da yapılabiliyor.

  ışık gücü biraz az gibi geldi ama yatak odası için yeterli bence. salonda falan kullanacaksanız biraz güçsüz kalacaktır.

  umarım uzun ömürlü olur çünkü 13 dolar gibi bir para verdim ve 3-5 sene gitmesi lazım bence heheh
 • evimde kullandığım akıllı ampullerdir. bendeki versiyonu rgb renkli olanıdır. aliexpress'ten ilk çıktıklarında almıştım ömürleride son derece uzundur. evinizin ışıklarını telefonunuz üzerinden açıp kapamak son derece keyifli oluyor, otomatik modları bulunmakta buna göre kendisini açıp kapatabilme veya ışık miktarını arttırıp azaltabilme özelliğide vardır hatta gps koordinatlarınızı algılayıp eve yaklaşırken ışıkları bile açabilir, son derece kullanışlı bir üründür.
 • bende de 1 tane var bundan. siri ile kullanılamıyor maalesef ama google assistant ile kullanabiliyorsunuz. yalnız yeelight varsayılan sunucu olarak çin sunucusunu kullanıyor. bu yüzden google assistant ile iletişim sağlayamıyor. öncelikle yeelight uygulamasından varsayılan sunucuyu değiştirin(çin hariç istediğinizi seçebilirsiniz. ben abd sunucusunu seçtim). daha sonra da asistan arayüzünden yeelight ile bağlantı sağlayın.
 • serverı almanya yaptıktan sonra yeelight inanılmaz stabil çalışmaya başladı. hala değiştirmeyenler değiştirsinler lütfen. zaten türkiye için almanya serveri recommended gözüküyor. yeni server çok iyi geldi.
  ayrıca mihome uygulamasıyka değil kırmızı yeelight uygulamasıyla kullanın. bu sayede tüm özelliklerine erişebilirsiniz. mihome daha çok xiaomi'nin iklimlendirme, temizlik vs. sistemleri için yapılmış.

  1 tane vardı şimdi 2 tane daha aldım. almanya serverı geldiğinden beri çok memnunum kendisinden. mazimiz pek iyi değildi ama düzeltti sağolsun. eskiden philips hue'nin çakmasıydı ama son güncellemeler ve iyileştirmelerle rakibi oldu.

  ayrıca yeni yeelight v2'nin homekit desteği de var. alacak olanların ipad veya iphone'u varsa v2 alsınlar.