şükela:  tümü | bugün
 • mağazanın iç tasarımı devam etmekteymiş. ay sonuna yetiştirmeye çalışıyorlarmış.

  http://i.hizliresim.com/k6g3zy.jpg

  bu avm neredeydi diyenler için dev hizmet : galatasaray stadının arkasında kalıyor.

  ek : bazıları sanırım ithalatçı firmalar vergi vermeden getiriyor sanıyor. onlarda trt payı vergisini vs veriyor. ha bu mağazada satılan cihazlar ithalatçı firmaların sattığından biraz daha pahalı olacaktır zira sorun yaşarsanız karşınızda muhatap bulabileceksiniz. ithalatçı garantili cihazı garantiye götür bakalım senin yüzüne bakacaklar mı ? alırken 500-600 lira fazla verin 2 sene kafanız rahat olur. sonra tüketici hakem heyetine dilekçe yazıyorken bulursunuz kendinizi.
 • bir diğeri forum istanbul avm de olacak mağazadır.
 • gittigidiyor ve n11 gibi sitelerde fahiş karla ürünlerini satan çakalları üzecek olay.
 • yaşadığı yerde onlarca mi store olan biri olarak söyleyebilirim ki, fiyatları piyasanın %30-40 üstünde olacaktır.

  yandex market'te 20000 ruble'ye bulabileceğiniz xiaomi telefon, mi store'da minimum 28000 ruble mesela. o yüzden çok da heveslenmeyin gençler.
 • aliexpress ve dahi çin sitelerinden üç kuruşa xiaomi alan bizleri de üzecek olay.

  haspam sanıyor ki, resmi mağaza açılınca 100 dolarlık xiaomi şeysini 450 liraya alacak.. vergisi, ötv'si derken 750 liradan kaçsın bir tarafına da gör..

  edit: "resmi mağaza açılsa da çin sitelerinden alışveriş yapmaya devam ederim" diyecekler için, hayır edemezsiniz; zira xiaomi resmi satış kanalları olan ülkelerde uzakdoğu sitelerinden satış yaptırmıyor (misal polonya'ya çin'den ürün getirtemiyorsunuz)

  büdüt: arkadaşlar, "telefon zaten gönderilmiyor" gibi abuk subuk mesajlarla gelmeyin, xiaomi bir tek telefon mu üretiyor sanıyorsunuz siz? bu ne vizyonsuzluk yahu..
 • pahalı olursa almayız olur biter. samsungla aynı fiyat olursa gerizekalı mıyım ki xioami alayım. üç beş fiyatı artacaktır tabi ki. ama en azından resmi distribütör garantili olur.
 • aliexpress ve bilimum çin sitelerinden rahatça alınabilen ürünlerde rekabet edebilmek için fiyatlarını rekabetçi konumlayacaktır.

  ancak tv, telefon vb ürünlerde çin fiyatlarının üzerine çıkıp bu kez bizim piyasayla rekabetçi düzenlemeler yapacaktır. samsung'dan ucuz vestel'den pahalı satar olur biter.

  iyi satış rakamlarına ulaşacaklarına şüphe yok.
 • almak isteyen ama mağazadan alışveriş yapma takıntısı olanları (beni) sevindirmiştir.
 • izmir istinyepark'a da açsalar bari.
 • temelde yasal olarak getirecekleri bir telefondan alınacak vergileri listeleyecek olursak, şöyle bir sonuç çıkacak.

  getirecekleri telefon 200 dolar olsun.

  ötv: $50
  trt vergisi: $20

  ara toplam: $270

  kdv: $48.6

  toplam: $318.6

  yani öyle çok sevinmeyin gençler, verdiğiniz paranın neredeyse %40'ı vergi olarak devlete gidecek.

  ayrı olarak mağaza açmanın, teknik servis desteği vermenin, 2 yıl garanti vermenin maliyetini eklersek, insanların olabilecek müşteri memnuniyeti politikasını suistimal etmesinin maliyetini de hesaba katarsak ne kadar ucuza satabilirler ki?