• bunların bir bülteni var aylık mı haftalık mı nedir e-posta ile gönderip dururlar ne yaptıysam durduramamıştım. en son gelen posta nın altında "bitsin bu zulüm" linkini görünce hemen tıkladım falan neyse açıldı bir sayfalar, oh tamam listeden çıktık enfes...

az sonra bir e-posta daha geldi : talebinizi aldık, değerlendiriyoruz. (meali: ama bunu da e-posta ile yollayacak kadar da espriliyiz)

te allaaaam..çekip neyse dedim...

az sonra bir e-posta daha: e-posta yollanmaması talebinizi değerlendirdik, bir daha yollamayacaz. (meali: yok öyle kolay kurtuluş)

dur bakalım bekliyorum şimdi "bakın gördüğünüz gibi artık yolllamıyoruz size e-posta" içerikli bir e-posta daha...

kendimi çok çaresiz hissediyorum bu oluşum karşısında.

hiç alakanız olmadığı halde sırf arkadaş ricası ile üye olmadan önce bir kez daha düşünün derim.
  • bir kere elinizi verip premium üye olmayı denerseniz kolunuzu kapan gereksiz paragöz network sitesi. bu uğursuz siteye bir promosyondan yararlanıp 3 aylığına premium üye oldum, sonrasında pek bir işime yaramadığından takip etmedim siteyi. 3 ay sonunda kullanım koşullarındaki bir maddeye dayanarak otomatik olarak üyeliğimi uzatmışlar ve bana fatura göndermişler. oradaki bir madde ile benim kredi kartı bilgilerimi saklama hakkını kendilerinde bulmuşlar ve günü gelince karttan para çekmeye niyetlenmişler. eğer önlem almasaymışım kartımdan otomatik olarak ücret tahsil edilecekmiş.

benden alamadılar ama bir sürü premium üyeden para tahsil edilmiş ve insanlar mağdur edilmiş:
    http://www.sikayetvar.com/sikayetoku/k/623/f/14253

epey bir şikayete rağmen insanlardan otomatik tahsil edilen ücretler geri ödenmemiş. sonra sikayet.com'da utanmadan pişkin pişkin "müşterilerimizin memnuniyeti önceliklerimiz arasında birinci sıradadır." diyerek cevap vermeye çalışmışlar.

premium üyelikten uzak durun, hatta ücretsiz üyelikten bile kaçının ki bu gereksiz firmanın network'ü genişlemesin ve daha fazla insanı kandırmasınlar.
  • burası iş çevrenizi genişletmek üzere bir networking sitesi. o nedenle hiç tanımadıklarınızdan da mesaj almanız normal. ama networking yaparken doğru davranmayı bilmek lazım. eğitim şart. her ne kadar arada sırada sitenin amacını henüz anlayamamış üyelere rastlansa da, bunları şikayet ettiğinizde gereğini hemen yapıyorlar. yani öyle sırf üye kazanayım diye seviyenin aşağıya inmesine müsade etmiyorlar benim bildiğim kadarıyla. hem profesyonel çalışanlar hem de iş arayanlar için önerebileceğim bir site. profilinizi tam dolduruldurursanız, özellikle detaylı aramada sıklıkla kullanılan arıyorum-sunuyorum alanlarına özen gösterirseniz, size uygun teklifler alabiliyorsunuz. denedim oradan biliyorum.
  • çember.net'ten beri üyesi olduğum, aslında amacına uygun kullanıldığında, özellikle de benim gibi freelance çalışan bünyeler için oldukça faydalı bir oluşum. eskiden sayesinde birçok müşterim olmuştu. şimdi de yeni müşteriler bulmak için tekrar girmeye başladım. ancak artık her girdiğimde birkaç kişi birden "merhaba, tanışabilir miyiz" tandanslı mal mal mesajlar atıyorlar. hayır mesajlarında kötü bir şey de yazmıyor, şikayet edemiyorum. şikayet edersem ayıp edermişim gibime geliyor. ama böyle mallarla da uğraşmak istemiyorum. site kurucularının kesinlikle bu gibi durumlara el atması gerekiyor.

buradan bir daha görüyorum ki, erkekler hakkaten mal. malsınız olm, yapacak bir şey yok!
  • ne şekilde bulaştığımı bilmediğim, devamlı mail gonderen ve uyelikten bir turlu cıkamadıgım site.
  • bünyesinde bulunan askerlerin bana jagged alliance günlerimi yasattigi kariyer portali. elemanlar fransiz yabancı lejyonun'dan, bundeswehr'den, blackwater calisanlarincan catir catir sampiyonlar ligi maclarina security, firmalarinin irakta kalan alacaklarini toplamak icin "caydirici güc" takima kaptan, alengirli ihaleler icin rakipleri arastiracak istihbaratci topluyorlar emaille, poke ile. hey allahim.
  • kokuşmuş bir site. kullanıcıların tüm bilgilerini ifşa ediyorlar. mail atınca cevap veren de yok. ilgi alaka sıfır.
    linkedin varken, batmaya mahkum. kapanacağı günü iple çekiyorum.
  • google'da adimi aratinca buradan ya$adigim $ehrin, okulumun, konu$tugum dillerin seviyeleriyle okunabildigini gordum.

bilgilerimi nereden aldilar bilmiyorum, nasil yasal olabilir onu da cozemedim ama igrendim.
  • türkiye operasyonunu kapatmıştır.
  • almanya'da linkedinden daha onde gelen site.

buradan onlarca is baglantim oldu, is teklifleri aldim, gorusmeler aldim, headhunter'larla tanistim. almanya icin gideri olan site.

yalniz, su 'kari kiz da buluruz' mentalitesi degisse cok super olacak.

tanim: bazi uyelerinin matchmaker sandigi site!
    2. tanim: firma olarak ise alim kriterleri oldukca yuksek. lan once sitenizin imajina bir el atin.

3. tanim: alman mentalitesini bi kenara birakmasi gerek. su dogumgunu bildirme olayindan gina geldi. kimin anasinin karnindan ne zaman ciktigini ve yasini ille de bilmek gibi bi takintisi var almanlarin. kres toplantisinda bile analar babalar kendilerini tanitirken yaslarini soylemek zorundalar. lan size ne? bize ne? hele ki mesele is ise bunun ayrimciliga yol actigini bilmeyen bir almanya kaldi.
hesabın var mı? giriş yap