şükela:  tümü | bugün
 • sadece kargo parasını ödeyerek üye olabildiğiniz, kültür, sanat, moda hakkında süper bilgiler edinebilinen, cool bir dergi. indipendent dergi anlayışının türkiye'de işleyen şekli. takdire şayanlar.
 • yeni web sitesi ile gümbür gümbür gelen dergidir. şu adresten incelenebilir.
 • http://www.xoxothemag.net/ adresinden abone olunabilir.
  blog'u: http://blog.xoxothemag.net/
 • internet sitesinin sıkı takipçilerindendim,ta ki basılı dergi elime geçene kadar.gayet güzel.
 • içi dolu dergi. insana yeni şeyler keşfetme şansı veriyor.

  şimdiye kadar sadece cafe nero'lardan bulabiliyordum ve düzenli bir şekilde gidip almadığım için de epey bir sayı kaçırmışlığım var. ama ama az önce, yukarıdaki yorumlar sayesinde internet sitesinden girip abone oldum ve yıllık 30 tl kargo parası vererek adresime her ay postalanmasını sağladım.

  şamda kayısı. mutluyum, gururluyum.
 • neden ücretsiz olduğunu bilmediğim, cafe nero dışında hiçbir yerde göremediğim, sadece cafe nero için mi çıkarılıyor diye merak ettiğim, ücretsiz olmasına rağmen içindeki reklamlarda dolayı gelir kaynağının olduğunu düşünmeme rağmen, az sayıda okuyucuya ulaşan dergiye reklamverenlerin, neden reklam verdiğini merak ettiğim dergi.
 • bu dergide başarılı ve cool kişi başlığıyla tasarımcı masarımcı, cafe sahibi, modacı, sanatçı, stilist falan gibi kişileri çıkarıyorlar. yav bi dikkat edin bunların soyadlarına, bir yerlerden tanıdık gelecek. ana babaları bunları güzelce avrupada amerikada okutmuş, yazın uzay kampına yollamış, meslek seçimlerine saygı duymuş, kendileri de cukka ve kültürü sağlam tipler.
  bana gerçekten başarılılarla gelin. nebilim aziz sancar'la gelin. şımarık bebelerin antin kuntin bir sene sonra değiştirecekleri meslekleriyle değil.
 • sanırım freelance çalışanlar için ödeme konusunda türlü zorluklar çıkaran mecra zira bilindik bir ilüstratörümüz (adını vermeyeceğim fakat *), en son hakkında tam da bu konuda köpürmüş ve takiben birçok kişi de bunu onaylamıştı.
 • şimdilerde xoxothemag.net adresine girmeye kalktığınızda sizi xoxodigital.com adresine yönlendiren dergi.
 • cinsiyetçi bir tutum sergilediğinden bihaber yayın.

  mesela bugün gigi hadid'in love magazine takvimi çekiminde koltuk altı kıllarının görünmüş olabileceğine dair bir yazı yayınladılar web'de. ancak saçmalık hadid'in koltuk altı kıllarıyla ilgili bir içeriğin girilmesi değil, yazının son cümlesi:

  "kristen stewart ve cara delevingne’in kazınmış saçları gibi, maskülen güzellik trendleri hafızalarda oldukça güçlü bir imaj bırakıyor, fakat jiletini rafa kaldırmış bir kadın öfke nöbetlerine de yol açabilir."

  jiletini rafa kaldıran bir kadın kimin öfke nöbetine yol açıyor pardon? web sitesini yıllardır takip ederim, bazı saçmalıklarına "pfff" deyip geçerdim, ama bu en salakçası oldu ve beni bu başlığa getirdi.

  aynı kurum birkaç ay önce de instagram'dan nil karaibrahimgil'in "kız çocukları bir ülkenin annesidir" yazılı fotoğrafını "agreed" diyerek yayınlamış ve bir grubun tepkisini çekmişti. nil'in yaptığı her ne kadar tev burs fonuna katkı amaçlı da olsa kampanya cümlesi apaçık cinsiyetçiydi.

  yazıp çizdiğinize dikkat edin azıcık, çok yönlü düşünmek önemli.

  merak edenler için linkleri bırakıyorum:
  https://xoxodigital.com/…did-ve-koltuk-alti-killari
  https://www.instagram.com/…ife/?taken-by=xoxothemag

  edit: gigi hadid yazısındaki "olay" cümleyi kaldırmışlar, ama geç oldu.
  edit 2: aynı günün akşamı da "en havalı selfie'leri çekebileceğiniz sanat alanları" diye bomboş bir liste yazısı paylaştılar. vazgeçtim, en salakça içerikleri kesinlikle bu. valla tebrikler.