şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir aydır kullanıyorum. fue ameliyatı sonrası besin desteği olarak verdi doktor, yeni saçların çıkışını destekleyecekmiş, yan etkisi yokmuş. hadi bakalım, göreceğiz
 • tavsiye ile alınıp, birinci kutusu yarılanmış ilaçtır.

  üç kutu bitmeden herhangi bir etkisi olmayacağı söylenmektedir. birinci kutuda psikolojik olarak biraz seyreklerin azaldığı görülmüştür.
 • ilk kutuyu kullanmaya devam ederken bile seyrekleşen kısımların tekrar eskisi gibi gürleşmeye başladığı tecrübe ile sabittir. ama yukarıda da denildiği gibi daha sağlıklı sonuçlar için 3 kutuyu da bitirmek lazım.
 • dermatolog tavsiyesi ile yaklaşık 4 aydır kullanılan ancak saçta herhangi bir gurlesme sağladığı görülmediği gibi dökülmeleri azalttığı da pek söylenemez. dermatolog sonucun görülebilmesi için 6 ay kullanılması gerektiğini söylemişti. kaldı son 2 ay.

  2 yıl sonra gelen edit: 6. ay bazı olumlu etkiler görüldü kök diplerinde, alında yeni yeni saçlar çıkmaya basladı hafiften ancak birkaç ay sonra bırakınca çok saçlar daha ciddi bir dökülme başladı. sonrasında saç kendi kendini toparlayıp ilacın hiç kullanılmadan önceki haline döndü tekrar ve kendi haline bırakıldı.
 • uzun süre kullandığım ve az da olsa faydasını gördüğüm tablet. belki psikolojik de olabilir bilemiyorum ama saçlara yoğunluk kattığını söyleyenler oldu. içerik olarak iyi gibi gözükse de daha yüksek değerlere sahip bir tabletbuldum. bitince buna başlayacağım.
 • eğer saçların yakından bakmadığın sürece görülemeyecek tüyler haline geldiyse,minoxil ve xpecia adlı ilaçları düzenli olarak kullanmaya başlıyorsun,fazla sex ve mastrubasyondan uzak duruyorsun,sigarayı azaltıyorsun ve bir de üstüne gidip prp li mezoterapi yaptırıyorsun.sonuç olarak saçların 17 yaşındaki haline dönmese bile gözle görülür bir hacim artımıyla seni kel göstermekten vazgeçiyor, özgüvenin yükseliyor tarayacak bir şeylerin oluyor.bende süreç böyle işledi tavsiye ediyorum.
 • finasterid ihtiva eden ilaçlardaki gibi taşakları kullanım dışı bırakıp bırakmadığını merak ettiğim ilaç
 • yukarıdaki entry’e ithafen;
  2015 senesinde yaklaşık bir sene kullandım , önerileni günde 2 doz olmasına rağmen 1 doz kullandım. saçlarım kalınlaştı gürleşti adeta eski haline döndü 1 yıl içerisinde ama bir sorun vardı. alt takımlar iflas ediyordu ve ben aşırı kilo almaya başladım ve memeler çıkmaya başladı. anlayacağınız erkeklik elden gidiyordu. ilacı bıraktım , ağır bir body building programı ile vücüttaki etkilerini anca 1 senede atabildim. testisletir ve penis 6 ayda anca eski haline geri geldi ( bir ara meni üretimi %90 a kadar durmuştu.) şimdi kelim ama en azından evlensem çoluğum çocuğum olur yani ona da şükür. kel insanlar el mahkum ya başka özelliklerinizle kendinizi belirgin edeceksiniz yada bu dünyadan yavaş yavaş doğal seçilimle yok olup gideceksiniz. ama şurasıda muamma kellik insan nüfusuna oranlara artıp yayılan bir şey mi yoksa azalıp yok olan birşey mi azalıp yok oluyorsa doğal seçilim çalışıyordur sıkıntı yok. ancak nüfusa oranla artıyorsa . ilerde genetik kodunda saç dökülmesi olmayan arkadaşların bile çocuklarının çocuklarına geçmiş olsun.
 • sınav stresi ve yapmış olduğum bilinçsizce diyet yüzünden ön saçlarım kelleşmişti. sarımsak da dahil tüm doğal yöntemleri denememe rağmen en çok bundan fayda gördüm. kelliğim tamamen geçti tabi yanında bağışıklık destekleyici immuzinc gibi takviye gıdalar da aldım ve saçlarım hem baya uzadı hemde kellik kapandı. şu an hala kullanıyorum. bence çok başarılı bir ilaç. aynı zamanda hindistan cevizi yağı da haftada bir sürüyorum dışardan desteklesin diye. kısacası baya memnun kaldım. tabi her dökülmeye iyi gelmeyebilir. hormonal dökülmelerde iyi gelmiyormuş sanırım. eğer daha güzel bir ürün bulursanız yeşillendirin.
 • bir dönem saç dökülmesini durduran bir ilaçmış gibi pazarlanan, hatta nette bir doktorun da cayır cayır reklamını yaptığı besin desteği.

  dönem dönem saç dökülmesinden muzdarip biri olarak gerçekten saçla ilgili çok fazla ürün ve takviye kullandım. şunu söyleyebilirim ki saç dökülmesinin esas sebebini bulup tedavi etmediğiniz sürece kullandığınız hiçbir şey dramatik bir fayda sağlamayacak. (erkek tipi dökülmeyi tamamen konu dışı bırakıyorum tableti de haliyle)

  benim dökülmelerimin birden çok sebebi var. stres, demir anemisi, saç dibi iltihabı ve maalesef yıllardır tik haline getirdiğim saçımla oynama huyum. hiçbir zaman da kombine bir tedavi uygulayacak kadar istikrarlı olamadığım için yaklaşık bir senedir sürekli devam ediyor dökülme.

  xpecia’yı bana cilt doktorum önerdi. dökülme ilacı olarak değil oldukça kompleks bir takviye olarak. epey kullanmış biri olarak gözlemlerim saç tellerini güçlendirdiği, tırnakları sert ve güçlü hale getirdiği. yalnız saç tellerini kuvvetlendirirken vücut tüylerini de kuvvetlendirdiğini söylemem gerekiyor. dökülmeye bir etkisini görmedim. yine de şu sıralar 30 liralara kadar inen fiyatıyla tercih edilebilir. sadece biotin almaktan iyidir. böbreklerle arası nasıl onu bilemiyorum işte. zira şu ara bağışıklık sistemim alarm verdiği için bir sürü takviye alıyorum düşünmeden. siz doktora danışmadan kullanmayın.