• allerji icin kullanilan bir ucb pharma ilaci. genel olarak allerjik durumlar, nezle, allerjik rinit gibi hadiselerde ba$vurulabiliyor kendisine. 5 mg'lik tabletler halinde 20'lik kutuda satiliyor bildigim kadariyla. 10 milyon civari da bir sati$ fiyati mevcut. ayricana 60 civari ulkede satilmakta olan bir ilactir kendileri. *

  http://www.ucb-pharma.com/…y_and_respiratory/xyzal/
 • kullanım şekli ve dozu
  xyzal tablet ağız yoluyla bir miktar sıvı ile birlikte ve bölünmeden alınmalıdır.alınma zamanının yemeklerle bir ilgisi yoktur.günlük dozun tek bir seferde alınması önerilir.kullanım süresi şikayetlerin türüne ,süresine ve seyrine bağlıdır.saman nezlesi için 3-6 hafta,kısa süre polene maruz kalma durumunda ise bir haftalık bir süre genellikle yeterli olmaktadır.

  yetişkinler ve 12 yaşından büyükler ve 6-12 yaş arası çocuklar için önerilen doz günlük 5 mg dır(1 film tablet)6 yaşından küçük çocuklarda tablet formuyla doz ayarlamasımümkün değildir.

  böbrek yetmezliği olna hastalarda doz aralıkları böbrek fonksiyonlarına göre ve prospektüsteki tablodan yararlanarak ayarlanmalıdır.

  kaynak:prospektüs
 • küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk kıvamında olduğundan yutarken sorun yaratmayan,
  ünlü allerjiklerimizden birinci tekil bünyede pek bir fayda gösteren ilaç.
 • kullanmaya başladığım gece itibariyle artık iyice kronik hale gelen horlamalarıma son vermiştir.
 • kendisi uyku yapar. işiniz gücünüz varsa mümkünse geceleri uyumadan almanızı tavsiye ederim. sürekli öne düşen bir kafayla yaşamak kolay olmuyor, takdir edersiniz ki.
 • sedasyon, yapmaz uyku yapmaz nidalarına uyarak yoğun bir iş günüde* kullanmayı tercih ettiğim antihistaminiktir.

  sedasyon yapmayı bırakın, çok fena mıma kodasyon yaptı afedersiniz.

  çoğu antihistaminik'in üstünde ağır makine kullanacağınız zaman almayın yazar, fakat mouse kaldıramıyorum ulan...

  ebemi ziktin zayzıl, zizal, iksizal... isimsiz kalasın!
 • alerjik durum dışında ayrıca uyku yapar, yatarken alınmalı önerisine kulak asarak, erken yatarım erken kalkarım düşüncesiyle akşam üzeri 18.00 civarında aldığım gece normal yatmama rağmen ertesi gün yataktan mala ile kazınarak ayrılmaya çalıştığım ilaçtır kendileri. *
 • sınavımın kötü geçme sebebi ilaç. uyku yaptığını bildiğimden, kullandığım ilk gün akşam 9 gibi okuldan çıkarken "alayım, eve gidene kadar açılırım" düşüncesiyle bir tane alınır, eve gelinir "biraz uyuyayım, sonra kalkıp çalışırım" düşüncesiyle alarm kurulur. alarm çalar, ama kafanızı kaldırmazsınız, bir bakmışsınız sınav saati gelmiş. bunu önlemek için gece yatarken alınması da sakıncalı oluyor eğer erken kalkıyorsanız, ilaç kullanmadan önceki kadar uyusanız da yetmiyor, zor uyanıyorsunuz.
  diğer yan etkisinin de iştah açıcı olması nasıl bir tesadüftür. "ye, uyu, büyüt" sloganıyla satılmalı.
  asıl iyileştirmesi gereken nefes alamama problemime bir etkisi olmadı henüz. hayatı işkenceye çevirmekten başka bir işe yaramıyor sanki.
 • bastırılmış sinirden kabarmış, yanmış, nefessiz kalmış ve kaşınan bünyeyi 1 saat içerisinde eski haline çeviren, ve fakat insanı halsiz bırakan, yorgun düşüren ilaç.
 • en yaygın telafuzu "zayzıl" dır.
hesabın var mı? giriş yap