şükela:  tümü | bugün
  • ukala dümbeleği murat bardakçı 'nın yaşar nuri öztürk (allah rahmet eylesin) tarafından türkçe ibadet konusunda ayar manyağı yapılması olayı.
    be hey bardakçı, tamam tarih konusunda ailevi sebeplerle hanedana, saray eşrafıyla tanışıklığın olmuş güzel arşiv yapmış buna dayanarak tarih, müzik konuşuyor ediyorsun da insan ayar yedikçe haddini bilir ama bardakçı ayar yedikçe ukalalaşıp rezil oluyor.
    megalomanlar için ibretlik olay.

https://youtu.be/spi3hq32g3y
  • türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en zeki, en donanımlı ve en iyi konuşmacısı olan yaşar nuri'nin, bardakçı denen kapı gıcırtısı sesli herifin içinden geçmesi olayıdır.
    özellikle finalde, arapça bilmiyorum, öğrenemiyorum, öğrenmek de istemiyorum ama namaz kılmak istiyorum diyen bir vatandaşa çözümünüz nedir sualiyle noktayı koymuştur.
  • başlığı okuyunca bir anda mavi ekran verdim bi “yaşar nuri ölmemişiydi ya” diye bi 5-10 saniye .

aslında ölerek/ölümü hatırlatarak en büyük ayarı vermiştir tüm kendini ölümsüz sananlara.
  • yaşar nuri hoca sayesinde gerçekten dinimizi sevdim ..allah rahmet eylesin adam anayı bacı karıştırmadan dinimizi anlatırdi..şimdikilere bakıyorum da adamlar anaya kardeşe saygı diyeceğine tahrikten bahsederler nasıl bir dünyaları varki dünyalari tahrik, şehvet uzerine kurulu ,müslüman kul hakkından korkmalı, kul hakkından korkan müslümani zaten hiçbirşey tahrik edemez
  • turan dursun değil de yaşar nuri öztürk okusaydım, müslüman kalabilirdim. iyi ki kendi içimde reform değil de devrim yapmışım zamanında. bu müslümanlara anca cevat akşit, nurettin yıldız, cübbeli, adnan oktar gibileri yaranır. islam içinde reform yapmak imkansız.
  • hakikaten de yapmıştır.

(bkz: başkaları adına utanmak)