• digital kiyamet
    "haydi çocuklar adaya"
  • 2000 yılında bilgisayarınız sapıtabilir ama sapıtmayadabilir. ocak 1 de sapıtmayan bilgisayarınız subat 28 de de sapıtabilir çünkü 2000 dörde bölünür bu sebeple artık yıldır ama 100 e de bölünür o zaman artık yıl değildir ama 400 e de bölünür o zaman artık yıldır yani şubat 28 de dijital kıyamettir yani öyle
  • japonya'da bir kac cep telefonu markasinin cali$mamasi di$inda bekledigim gibi hic bir sorun cikmadi.. yine de bu i$ten parayi goturen goturdu o da ayri..
  • 2000 yili sendromu isimli filmin adidir, yk ya da y1k diye bilinen filmin devamidir... (bkz: terminator 2)
  • rüzgar gibi geçti.
  • dijital kiyamet umitleriyle 01.01.00'i bekleyen insanlari(bkz: ben) ruhen cokuntuye ugratan "sozde" felaketin kisa adi. kimleri y2k problem da der.
  • will smith'in, esinlenip de will2k adlı şarkı yaptığı zararlı olan ama kimseyi etkilemeyen olgu...
  • poposuna vurunca garip sesler cıkaran dragona benzeyen kanatlı oyuncak.
  • ülkemizde bayağı ilginç uygulamaları sebebiyet vermiş nane...belki bilenler vardır, ülkemizdeki enerji üretim ve iletim şebekesinde çoğunlukla mikro işlemci kontrollü cihazlar kullanılmaktadır...bu cihazlar ile sisteme ait bilgiler an be an alınabilir, işlenebilir, sistem hakkında adam gibi analizler yapılabilir (bizimkiler yapar mı? yapmazlar...niye diye sormayın, burası türkiye)...

neyse efendim, 1999 yılının sonlarına yaklaşılırken, o dönem ki ismi ile teaş yöneticilerinin etekleri tutuşmuş, "acep bu kömpüterli aletler 2000 yılına girerken sapıtır mı", sapıtıp da memleketi karanlıklara gömer mi? diye düşünmeye başlamışlardı...önce mantıklı olanı yaptılar ve üretici firmalar ile görüşerek düşüncelerini sordular...

ancak aldıkları cevap onlara yetmemiş olacak ki, bu paranoya daha da büyümüştü...en sonunda alınabilecek en garip kararı aldılar ve 31.12.1999 tarihinde her trafo merkezine bir mühendis dikilmesine ve çalışan cihazların karşısında nöbet tutmasına karar verdiler...

sonra ne mi oldu? hiç bir şey, sadece teaş yöneticileri bayağı bir çalışanın ahını aldılar...ahını aldılar da ne mi oldu? (bkz: beyaz enerji operasyonu)...
  • her ne kadar kiyamete yol acmayacak olsa bile, malum tarihte turkiyenin ciddi bankalarindan birinde (hayir el koyulanlardan biri degil), ustelik olabilecek en komik sekli ile (99 dan sonra 00 degil 100 oluyordu) buldugum bug.
hesabın var mı? giriş yap