şükela:  tümü | bugün
 • herhangi bir yaptırım uygulayabilecek bir gücümüz olmadığı için kendi kendimize bağırıp çağırıp gaza geldiğimizle kalırız. ne yapacağız? ambargo mu uygulayacağız abd'ye? uluslararası kamuoyu mu oluşturabileceğiz? askeri gücümüz dışında, ki o da orduda kalifiye komutan kalmadı neredeyse, hiçbir gücümüz, nüfuzumuz yok uluslararası arenada.

  hayır 15 temmuz zaten birçok yönü aydınlatılmayan, belki de aydınlatılmak istenmeyen bir olay. arkasında gerçekten abd de olabilir, abd fetö'yü destekliyor da olabilir, bunlara şaşıracak değilim. ama öyleyse bile bir şey yapamayacak durumdayız maalesef, ülkenin şu andaki hali bu.

  edit: imla
 • kanıtları ortada olan onca suç ve failinin hesap vermediği ülkemizde "öyleyse, böyleyse" iddialarıyla vakit geçirmenin anlamsızlığını hatırlatan soru başlıktır.
 • o zaman bir gece ansızın 82 boston celtics, 83 san antonio spurs, 84 los angeles clippers...
 • kusura bakmayın da biyolojik babanızın , annenizin içine boşaldığı konusunda bir kanıta ihtiyacınız var mı ?

  15 temmuzun nereden çıktığı fetö'nün amacını , kim tarafından yaratıldığını ve mücadele etmemiz gerektiğini değiştirmez.

  tabi fetrullah'ı hümeyni gibi gelmeseni istiyorsanız o başka
 • hiçbir bok olmaz. tarihte doğruları kazanan taraf belirler. ırak'ta abd kazandığı için saddam hüseyin, halkına zulmeden psikopat bir diktatör olarak biliniyor. saddam hüseyin kazansaydı "ırak'ı amerika'dan temizleyen kahraman" olacaktı. keza suriye'de de bir taraf esad'ı "dış güçlere direnen kahraman" olarak görürken bir kesim "halkına zulmeden diktatör" olarak görüyor. nihai tarihi kazanan yazacak.

  bu açıdan bakarsak sen ne kanıt sunarsan sun, bulunduğun konumda haklı görülmen mümkün görünmüyor. 15 milyon takipçili şu kanalın yaptığı listeye bakın:

  https://www.youtube.com/watch?v=roxryamfkqm

  4. sırada rte var. dünyanın algısı rte'nin diktatör olduğu yönünde. sen bu şartlar altında ne kanıt sunarsan sun, abd'ye yaptırım uygulayacak gücün yoksa haksızsın. onlar kahraman, sen diktasın.
 • lan daha ne kanıt olacak.

  gülen tek başına bu işi yapabilir mi?
 • "ya abd başka şeyleri kanitlarsa" ile dis atilan probabilite. yiyemeyeceginiz muzu soymayin.
 • tanım: salak bir başlıktır.

  dünya'da bir çok darbeyi abd'nin gerçekleştirdiği herkesçe bilinir. hiç kimse abd'ye bir bok yapamadı, şu an için yapamaz.
  birbirlerini yemesini bekleyip, üstüne 4-5 ülke atlamamız lazım. imparatorluklar ancak böyle yıkılır.

  (bkz: osmanlı)
 • ya ak partiyi abd'nin kurduğu anlaşılırsa? orta doğu coğrafyasında bir çok partinin adı ak parti. genelde proje partileri. fethullah gülen darbe yaptı. onu besleyen büyüten abd ve ülkemizdeki geri zekalı yobaz nüfustur. aynı şekilde fethullah gülen'in 2002'den 2013'e kadar 11 yıl boyunca ak partiye desteğinin unutulmadığı da aşikar. yani abd yapmıştır. ama yaptırdığı adam fethullah gülen'dir. o adamla kol kola gezen de malum partidir.