şükela:  tümü | bugün
  • ingiltere'nin başkenti londra'da mcdonald's'a giden 19 yaşındaki bir müslüman kız, büyük bir nefret suçuna maruz kaldı. 19 yaşındaki genç kıza başörtüsünü çıkarması ya da mcdonald's'ı terk etmesi istendi. genç kız, “bu nefret suçu" diyerek o anları kaydetti.

yenişafak.

şimdi yenişafak videoyu keserek vermiş.

independent uk

independent ise full vermiş. independenteki yorumlardan görüldüğü üzere mcdonald's ta helal ürün satılmıyormuş.

edit ; helal et muhabbeti independent'teki commentlerde geçen bir olay , verilen link bu. link.
  • hanım kızımız gerçek bir müslümana yakışır şekilde beline bomba bağlayarak restorana geri dönüp allahu akbar diyerek kendini patlatması gerekir. evet...

ayrıca: "benim başörtülü bacıma big mac manü vermediler" yeni bir cb demeci.
  • ey ingiltere
  • yakında mcdonald's protesto etmek için hamburgerleri ibreti alem olsun diye parçalayabilirler hazırlıklı olmak lazım.

tanım: mağduriyet içeren olay.
  • "ah ulan taksim'de olsa ne ekmeğini yerdik"
  • belliki aramızda ingiliz abiler de varmış. oysa çanakkale'de ananızı bellemiştik. ingilizi de mağdur ilan ettiniz ya.
  • videoda üstleri çıplak, deri pantolonlu adamları görmeyi ummuştum; ama buradan da çıkmadılar maalesef.
  • başörtü takıyorum, müslümanım, ingilteredeyim, mcdonalds yemek istiyorum.

anlam verebilen var mı?

şöyle olsaydı hakkında sayfalarca entry yazılabilirdi;
    başörtü takıyorum, müslümanım, dubaideyim, bu qtair'de dana kaburga yemek istiyorum.
  • o restoranin urunlerinde yuzde yuz domuz eti oldugunu bildigini dusundugum kisinin maruz kaldigi durum.

ekleme: yapilan sey serefsizliktir. fakat dedigim gibi domuz eti konusu onemli.

ekleme2: biride gelmis mc donalds dunyanin heryerinde dana eti satar demis. arkadasin islamda helal et helal gida konusunda bilgisi olmadigi bir gercek. helal kesim degilse dana eti haramdir! ayrica dana eti kullanilan urunlerde domuz yagi kullanimini da bir arastir derim.