şükela:  tümü | bugün
  • evcil hayvanların çocuk gelişimine önemli katkıları vardır. bununla alakalı yapılmış birçok araştırma da mevcuttur. madem hamilesin, senin balkonun yok mu evinde? çocuk doğana kadar orada besle sonra tekrar al içeri. kapıya bırakmak apayrı bir konu.
  • (bkz: derdinizi sikeyim)

şu kediye köpeğe verdiğiniz değeri insanlara vermeyi deneyin. o zaman daha güzel bir dünya olacak işte.
  • çocuğa alışamaz, lohusa depresyonu olursa onu da cami avlusuna bırakır. sorumluluk bilinci sıfır insanlar bunlar, kimse aksini iddia etmesin.
  • kedimi tercih ederim. hamile kalıp, kedi den hastalik bulasan henuz gormedim. ıc parazit ve dis parazit tedavisi oluyor zaten ev kedileri. yedigi maydanozda daha cok toxo kapma riski var.
    acimam kocisimi sokaga atar kedimle yatagimda yatarim.
    hamile kalirken kediye mi sordum.

edit: https://i.hizliresim.com/r1zg27.jpg
    ya ben bunu nasil atarim baksaniza. ben bunun popisini yerim.

edit2: size ne be koca benim degil mi ister atarim siter tutarim istersem havada kaparim. bu kedi varsa ve evleniyorsaniz zaten hamile kalma ihtimaliniz var. hayvani bunu dusunmeden mi aliyorsunuz evinize. beni rahatsiz eden kapinin onune atmak zorundayim lafi. alma kardesim o zaman. sokakta zaten biz onlari besliyoruz. hayvanin gunahina neden giriyorsun. ayrica hastalik kapma riski sifir. cimrilikten kontrollerine goturmuyorsaniz o ayri. bakamayacaginiz bu canlari almayin.
  • kedim diyerek kapının önüne koyarım. yahu evlenirken ortak paydalarınızı konuşmadınız mı? hamileyken mikrop kaparmış peh. ulan mikrobu her yerden kapıyoruz. soluduğumuz havada bile virüsler var. neyin kafasını yaşıyorlar? bir masumu bebek doğacak, mikrop kapacak diye kapı dışarı atıyorsun da allah o sakındığın bebene bir hastalık verirse ne yapacaksın?

edit: bir yazarın tövbeye gelmesi üzerine şunu açıklayayım. ortak payda derken hayata bakış, düşünce, sosyal sorumluluk gibi durumları kastettim.
  • eşi bilemem de benzerini kardeşim ve eşi yaşadı. bir test yapıyorlar hamilelere kanında bir bağışıklık varsa hamilelikte de kedi evde kalabiliyor. kardeşimin eşinin öyle bir bağışıklığı yokmuş. yeğenime hamile iken kediler benim eve geldi. bebek doğunca geri alırız dediler. bebek 2,5 yaşında geri almadılar. kedileri bana kakaladılar.

ben ve kediler mutluyuz halimizden.

umarım geçici olarak aile ferdine verilir yada sahiplendirilir.

ben ölürsem kediler kardeşime kalacak. artık bakar mı besler mi başkasına mı verir bilemiyorum.
  • benzerini yaşadık. kedimizi bebeğimiz doğduktan sonra beslemeye devam ettik. hiçbir sorun yaşamadık.
  • gebelerde tehlikeli olabileceğinden bahsedilen arkadaş için (bkz: toxoplasma gondii). fare ve kuşlarla temas etmeyen üstelik aşılaması zamanında yapılan kediler için risk sıfıra yakındır. ve tabi ki cevap: kedim.
  • kendini sürekli başka şeylerle, insanlarla, canlılarla kıyaslayıp seçim sunma hakkını kendinde bulan insanlarla, ortak bir yaşam kurmak zordur, gereksizdir.
  • ürememesi gereken eştir.