şükela:  tümü | bugün
 • barış manço'nun ahmet beyin ceketi şarkısında geçen bir ünlem
  (bkz: nasip)
  (bkz: ya kısmet)
  (bkz: ya sabır)
 • dalga dublaj takımının en son eseri. takim bu eserde ilk defa bir turk filmi kullanmistir. guzel deisik bir dublajdir. tarafimdan da herkese tavsiye olunur.
 • durulacak 3 yer ve insanın vücuduna sirayet ederse sıkıntı olacak 3 şey yorumlarıyla didaktik bir anlam kazanmış dublajdır.
 • insanın vucuduna uc sey sirayet ederse sıkıntı olur gez goz arpacıh diyerek beni benden alan burnumdan kola getiren dublaj
 • "didiklerin iyi gibi amma bişşi anlamadık."
  "münferidin münasibi mükafatından mütefekkir olandır."
  "fırkatın fecrinden ferikler nispetince firar eylemek lazım."
  "üç yirde duracan; gırmızı ışıkta, levhada, kontrolsüz geçişlerde. duracan, geçmeyecen."

  gibi son derece saçma ve komik cümleler barındıran dublaj. indirmek için:

  http://www.aktuelnet.net/yanasip.html
 • sakin sakin izliyorsunuz bu filmi, ama "bacanak salyan akmış" diyor ya, o sahnede sakın yiyecek bir şey olmasın ağzınızda. inanılmaz. herkese tavsiye edilir.
 • kafanızı bu tur sorunlarlan,sipekulasyonlarlan,irdelemeyin diyerek ucuncu gozumun acılmasına yardımcı olmus dublajdır.
 • izlerken anıra anıra güldüğümüz şaheser, özellikle beyaz sakallı mavi cüppeli amcanın aralara sıkışmış replikleri süperdir: "ben varya, şimdi diyneğe* bi çekerim!", "şurdan bi pattiz verele sinirim galktı".

  tekrar tekrar izlemek lazım, izledikçe güzelleşiyo meret, diğer dublajlar gibi.
 • "hocam eşşehk yem yemesz dediniz de akhlıma düştü. bu sene hac kurbana denk geliyormuş, benim bıyığıma kaşlarıma da boya diyorlar amma ben size kurban fiyatını soracahtım."
  "eğer insanın bünyesine 3 şey sirayet ederse.. sıkıntı olur. göz, gez, arpacık! bunlardan sakınmak gerekir."
  "kardaşlıh, çocukları vakfa getir, oraya yazdıralım, hem ilim tahsil etsinler, hem de yenge hanım, inşeallah gezmelerine rahat bir şekilde gitsin"
  "diklenme dik dur! dua ideceğz. 3 yirde duracaz... kırmızı ışıkta, levha olan yirde, kontrolsüz geçişlerde; duracağz geçmiyeceğz."
  "işini biliyon ahk gavur ahk!"
  "ho diyeceğn, altını küriyecen"
  "hacı abi elinle ayağınla girme yaw yimeğe! - olur mu yav el ayak girmeden olur mu! iilacı ooğ ilacı oo"

  gibi muazzam repliklerle akıllara kazınan günlük konuşmalara yerleşen eser.
  replikleri ağızlara da uydurmuşlar, helal ossun.
 • ses tonlarının karakterlere yakışması, o absurd replikleri mimiklere oturtma ve bunların yanında izleyiciyi güldürme başarısı dallarında oskar* alan, dalga dublaj ailesine yakışır güzellikte olan filmdir. efsane replikler günlük yaşantımızda yerini almış, defalarca gülmemize neden olmuştur. öyle ki; insan defalarca izlemesine rağmen tat alıyor ve arkadaş arasında birbirine anlatma ihtiyacı duyuyor.