şükela:  tümü | bugün
  • does it fall this way?
  • aklıma bir umut sarıkaya karikatürünü getirmiş olan veritabanıdır.

--- spoiler ---

kraliçe: gel nikılıs gel... senle biraz ingilizce pratik yapalım.!.

nıkılıs: fakat kraliçem ?

kraliçe: gel gel, konuşmadıkça unutulan bir dil bizimkisi. lets praktis!
    --- spoiler ---

bonus: bir de mektup arkadaşım jemba jemba var. vengemi'ye teşekkür ediyorum hatırlattığı için.
  • (bkz: send panpa)
  • upper-intermediate seviyesinde ingilizceyle kıvranan biri olarak dâhil olmak istediğim liste.

açıkçası cümle kurma konusunda kötüyüm. konuşulanları anlıyorum, hatta makale okuyabiliyorum ama iki kelime bir şey yazmaya çalıştığımda ortaya çıkan şey bir facia oluyor. bana bu konuda eksikliklerimi gösterecek arkadaşlar olursa çok memnun olurum.

not: onlarca mesaj aldım ve birçoğu gerçekten yardımcı oldu, çok teşekkür ederim.
  • yukarıdaki entrye kadar olan tüm entryleri tek tek okuyup bir tablo oluşturdum

http://bit.ly/eksisozluk-yabanci-dil

yukarıdaki google spreadsheets dosyasında hangi dili hangi kullanıcının konuştuğunu (seviye fark etmeksizin) görebilir, dilediğiniz kullanıcının adının üzerine tıklayarak o kişinin profil sayfasına ulaşabilirsiniz ve oradan dilerseniz de mesaj atabilirsiniz.

gecenin bu saatinde yarı uykulu halde bu dosyayı hazırladığım için hatalarım olmuşsa özür dilerim. mesaj atın düzeltirim.

kolay gelsin.

edit: şu ana kadar toplamda 33 dil konuşuluyor. 10 kullanıcıdan fazla kişinin (seviye fark etmeksizin) konuştuğu diller:
    - ingilizce: 341
    - almanca: 90
    - fransızca: 46
    - ispanyolca: 32
    - italyanca: 25
    - rusça: 17
    - japonca: 15

son güncelleme: 24.09.2017 21:28
  • bundan 2 sene önce 3 arkadaş antalya’ya tatile gittik.dedik ki ,bu 2 hafta kendi aramızda ingilizce konuşalım.hem ingilizcemiz gelişir,hem de kız kaldırma pratiği falan yaparız.sonra 2 hafta konuşmamıştık,acıkınca beden diliyle ağzımızı falan gösteriyorduk.ondan beri böyle toplara girmiyorum.
  • türkçe ve ingilizce herhangi bir konuda konuşma, yazma için yardım ederim.

türkçeyi özellikle belirtiyorum ki, gördüğüm kadarı ile doğru düzgün konuşup yazamayan bayâ bir yazar var; belli ki yabancı dil. *
  • sadece ingilizce ve sarışın yeşil gözlü hafif balık etli kızlar lütfen.

tşk.