• hiç ingilizce bilmeyen birine çocuğa öğretiyor gibi öğretebilirseniz beni de ekleyebilirsiniz. database meşgul etmem. ( aha bilinçli öğrenci ) çalışır hakkını veririm.
  • kuş dili yazışabiliriz (swh)
  • you can write about anything.

level: b1

@sasin adlı arkadaş uyardı.
    “write” elle yazmak anlamındadır. “type” kelimesini kullanmamız gerekirmiş. şimdiden bir şeyler öğreniyoruz.

@caya seker atanin amk adlı arkadaş da “type” olmayacağını, bunun daktiloda, pc’de veya telefonda yazı yazmak olduğunu belirtti. doğrusunun “message me” olduğunu söyledi.

@artellex adlı arkadaş da “text me” olacağını ileri sürdü.

dur bakalım neler olacak daha?

ahanda geldi. @hadtobenothere adlı arkadaş da bambaşka bir boyut kazandırarak “hit me up” kalıbını önerdi.

oxford dictionary’de bütün kelimelere baktım.

text: fiil hali mevcut. birisine mesaj gönderme anlamı taşımakta.
    message: bu da fiil olarak kullanılmakta ve mesaj gönderme anlamı taşımakta fakat daha çok e-mail olarak gönderilen mesajlar için kullanılıyormuş.
    type: bu kelime de fiil olarak var ama yazmak anlamında kullanılıyor. mesaj göndermek anlamında değilmiş. bilgisayarda veya daktiloda bir şeyler yazmak anlamında kullanılan fiilmiş kendisi.
    hit someone up: bu ise birileriyle iletişime geçme anlamı taşıyor.

çok fazla mesaj aldım. ortak kanı şu: istediğinizi yazabilirsiniz. kaşınızdaki ingiliz de olsa dediğinizi anlar. yukarıda verilen anlam ayrımları, resmi konuşmalardaki yazışmalarda geçerli. o yüzden rahat olun. contact me, come to dm, say hi ne derseniz deyin.
  • herhangi bir konuda, herhangi bir seviyede ingilizce muhabbete açığım.
    not: bir zamanlar çok iyi derecede ingilizce bilen ama ingiltere'de yaşamaya başlayınca ingilizcesinin gerilemiş olduğunu ve özellikle yazma konusunda pratiğe ihtiyacı olduğunu farkeden yazar.
  • locked and loaded.. ready if needed
  • hi, asl? diyerekten muhabbete başlayacağım muhtemelen.

(bkz: yahoo messenger)
  • yakın zamanda yüksek lisans için ielts sınavına gireceğim bu yüzden güncel konular hakkında pratik yapmak -kendimi geliştirmek- istiyorum.
  • konuşmak isteyenlerle her konuda ingilizce konuşmaya hazır ve nazırım
  • ingilizce için lütfen yeşillendiriniz.yurtdışına gitme planım var speaking pratiği yapacak yazarlar lütfen.yardımlarınızı bekliyorum sayın sözlük sakinleri :)
hesabın var mı? giriş yap