şükela:  tümü | bugün
  • valla açıkçası görüşümü söylemem gerekirse bir arkadaşım gelip ben hamileyim ve ne yapacağımı bilmiyorum dese sahiplenirim. bunun için o kadına karşı duygusal bir şey hissetmem gerekmiyor. sadece o çocuğun baba olarak bileceği biri olur ve o çocukla ilgilenirim. çünkü bu toplum bekar anne olayını hala kavrayabilecek düzeyde değil. hem o arkadaşım hem de o çocuk için bunu yapmam gerekmektedir. en azından vicdanım bana bunu söylüyor.

    diğer bir nokta ise duygusal açıdan bir şeyler hissetiğim bir kadın gelip bana bunu dese onu zaten sahiplenmiyorsam duygularımın varlığı yalandır. vicdanım yalandır. benim olmam da yalandır.
  • türk filmlerinde/dizilerinde de görülür. yalnız biraz daha farklı bir şekilde. oğlan, hamile sevgilisini bırakır. kız fabrikada hamile hamile çalışmaya başlar. bi' yerlerden çıkagelen jönümüz kızı sahiplenir. namusu kirlenmesin(!) diye dıravdan evlilik yaparlar. çocuk doğduktan sonra boşanırlar. nasıl oluyorsa çocuk ve anasının namusu kurtulur bu dıravdan evlilikle. sonrasında oğlanla kız harbiden birbirlerine aşık olurlar. nerden baksan 32 bölüm çıkar bu konudan. işin garibi de gerçek hayatta godoş diyecekleri jönümüze filmde/dizide "ne gadan da deliğanlı" der anadolumun cefakar insanları.