şükela:  tümü | bugün
  • bir çok yabancı dizide gördüğüm bir durumdur. erkek kız arkadaşının hamileliğine çok sevinir, çok sevinmese bile nötr kalır, daha büyük bir ev bakıp sorumluluk alır. türk dizilerinde ise direkt kürtajcıdan randevu alınır. türk gerçeğinde erkek kürtajla bile uğraşmaz kızı direkt engelleyip ortadan kaybolur:))
  • türkiye'de geçmişte ve halen günümüzde de pek çok kişinin başına gelmiş bir durumdur. kız genelde başkasından peydahladığı çocuğu bir başkasına yamamak için gözüne kestirdiği kişi ile birlikte olur. sonra kişiyi kendisini evlilik dışı hamile bıraktığını öne sürerek kendisine sahip çıkmasını ister. bu yolla evlenmiş pek çok kişi var.

    o yüzden bu hikayeler ile gelen kadınlardan aklı olan olabildiğine uzak durur.
  • (bkz: ross geller) (bkz: rachel green)(bkz: friends)
  • valla açıkçası görüşümü söylemem gerekirse bir arkadaşım gelip ben hamileyim ve ne yapacağımı bilmiyorum dese sahiplenirim. bunun için o kadına karşı duygusal bir şey hissetmem gerekmiyor. sadece o çocuğun baba olarak bileceği biri olur ve o çocukla ilgilenirim. çünkü bu toplum bekar anne olayını hala kavrayabilecek düzeyde değil. hem o arkadaşım hem de o çocuk için bunu yapmam gerekmektedir. en azından vicdanım bana bunu söylüyor.

    diğer bir nokta ise duygusal açıdan bir şeyler hissetiğim bir kadın gelip bana bunu dese onu zaten sahiplenmiyorsam duygularımın varlığı yalandır. vicdanım yalandır. benim olmam da yalandır.
  • türk filmlerinde/dizilerinde de görülür. yalnız biraz daha farklı bir şekilde. oğlan, hamile sevgilisini bırakır. kız fabrikada hamile hamile çalışmaya başlar. bi' yerlerden çıkagelen jönümüz kızı sahiplenir. namusu kirlenmesin(!) diye dıravdan evlilik yaparlar. çocuk doğduktan sonra boşanırlar. nasıl oluyorsa çocuk ve anasının namusu kurtulur bu dıravdan evlilikle. sonrasında oğlanla kız harbiden birbirlerine aşık olurlar. nerden baksan 32 bölüm çıkar bu konudan. işin garibi de gerçek hayatta godoş diyecekleri jönümüze filmde/dizide "ne gadan da deliğanlı" der anadolumun cefakar insanları.