şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son zamanlardaki dizelerde iyice arttığını gözlemlediğim durumdur.

  - ozark
  - sabrina
  - shameless
  - sense 8
  - everything sucks
  - one day at a time
  - gypsy
  - ımposters
  - the shannara chronicles
  - super girl
  - master of none
  - jessica jones
  - the originals
  - godless
  - the 100
  - dark matter
  - the vampire diaries
  - the end of the f*cking world
  - the magicians
  - gotham
  - legend of tomorrow
  - van helsing
  - star trek discovery
  - american horror story
  - black mirror
  - house of cards

  bunlar sadece benim aklıma gelenler... (edit: özel mesajla gönderilen diğer diziler de eklenmektedir.)

  buradaki amacın ise özellikle eşcinselliğin normalleştirilmesini sağlamak amaçlı artık çoğu dizide gay temalarına yer verdiklerini düşünüyorum. anlarım 10-15 dizide bi tanesinde olur ama son zamanlarda her dizide öyle veya böyle gay temasının bir şekilde eklediğini ve hatta cinselliklerine kadar içerebildiğini fark etmeye başladım. artık iki erkeğin veya kadının öpüştüğünü seviştiğini görmek istemiyorum... açıkçası bu durum beni oldukça irite etmeye başladı.

  edit: beni homofobiklikle suçlayan arkadaşlara, kardeşim olsun gay'i de olsun dizide bilmem ne de, yani artık ben iki gayin öpüşmesini görmek istemiyorum ekranda, iki amca asansörde öpüşüyor diye kıçınızla gülüp eleştirirsiniz, hollywood dizileri olunca "ddsadasfsdjfklsdfgs"... budur, dizilerin içeriği konusu vs çok iyi, ama araya serpiştirilen gay sevişmeleri cidden rahatsızlık veriyor. bunu anlamak bu kadar zor mu? hayır normal sevişme sahneleri bile saçma gelirken üstüne bir de gaylerin sevişmesini görmek istemiyorum. dizi de güzel, 3-5 sahnesi için de bırakmak istemiyorum doğal olarak, ama burada bir tespit var ki ben bunun doğru olduğunu düşünüyorum.
 • dizi izlerken benim de en sinir olduğum şey bu. ulan sanki kadın-erkek ilişkisi toplumun azınlığını oluşturur gibi dizideki çoğu karakter eşcinsel anasını satayım. zaten dizide anlamsızca gelişen kadın-erkek seks sahnesini izlemek dizi zevkimin içine sıçarken, bir de sürekli bunları çıkarıyorlar, diziden tamamen soğuyorum.

  en son böyle bir sahneyle karşılaşınca karar verdim, hemen eşcinsel seks sahnesini önüme koyan diziyi direk eleyeceğim. birkaç saatlik zevkimiz var içine ediyorlar.
 • tv'de ve sinemada trilyonlarca hetero hikayesi varken, 5-10 tane gay aşkı görünce kriz geçirenlerin rahatsız olduğu durum. kıyamam. yerli ve yabancı yapımlarda lgbti karakterlerin artması dileği ile..
  (bkz: homofobik değilim ama...)
 • (bkz: homofobi)
  (bkz: homofobiklerin her boku bilmesi)

  cahil olmak ne güzel her şeyi biliyorsunuz. şimdi kütüphanenize bir elinizi atın, 10 tane roman seçin ve sürpriiiz en az 9 tanesinde hetero aşkı anlatılıyor. şimdi bir deney daha yapalım en sevdiğiniz filmleri düşünün. aaa o da ne neredeyse hepsi bir kadın ve erkeğin aşkından bahsediyor ?
  bilim bize 1970'lerden beri eşcinselliğin hastalık olmadığını en az hetero eğilim kadar normal olduğunu söylüyor ama bizim cis-het homofobiklerimiz '' yaaa hep ağzından öpüşüyorlar çoğğ ayıp '' diyor. bir de sorsanız kendini aydın kesimden sayar. '' yaa melis hep muhafazakarlar yüzünden böyleyiz, rahatça içki içemiyoruz ondan geriyiz. halbuki mesela atatürk hep bilimi hakikat olarak almış bunlar geriii :( ''

  (bkz: yallah arabistan'a)
 • bu dizilerin gay temalı olduğunu farketmek için onları izlemek lazım. bu dizileri izlediğinize göre bunlar kaliteli yapımlar. madem rahatsızsın izleme. çözüm önerim var irrite olanlara. türk dizisi izleyin. gay demek bile yasak. dünyada bi tane bile gay yokmuş gibi davranılıyor. mutlu olursunuz.
 • homoseksüelliği normalleştirme çabası.
  başardılar.
  (bkz: suma beach)
 • onlar en azından saygı duyuyorlar yaşam şekillerine. sen bir de gel bizimkilere bak : amcasının karısıyla birlikte olan yeğen mi desen yok efendim hizmetçiliğini yaptığı bir evin babanın oğlunu kendi oğlu olarak büyüten ve yıllarca o adamdan saklayan psycho bir kadın mı desem yok efendim ablasınım kılık değiştirmiş eski sevgilisiyle birlikte olan küçük kız kardeş mi desem kendinden yaşça küçük bir kızla evlenen ve evlenme sebebi de kız hamile olduğu için ona acıyan bir adam mı desem ne desem bilemedim yani sen düşün. bir de kalkmış gay temasından bahsediyorsun.
 • homoseksüel lobisinin hollywood ve dizi sektörünü yavaş yavaş ele geçirmesinden kaynaklı bir durum. bunların başını bütün dizi ve filmlerinde eşcinsel ilişkiyi normalleştiren ve pompalayan netflix geliyor. peki bu dizi ve film sektörü homoseksüelliği normalleştirmeye çalışarak ne yapmak nereye varmak istemektedir?
  bir takım akli melekelerini yitirmiş zümreler "hmm cahil yobaz kesim homoseksüelliğe düşman? ben aydın ve eğitimli bir birey olarak homoseksüelliği savunmalıyım" diyerekten, farkında olmadan homoseksüel lobisinin uyguladığı toplum mühendisliğine göz yummakta ve hatta destek vermekteler. velhasıl bu işin sonunun nereye çıkacağını hep birlikte görücez.