şükela:  tümü | bugün
  • argo literatürde "sunnnetsiz zik meraklisi kizlar" diye de gecer.
  • yabanci arkadaslarinizla tanistirdiginizda "yasasin sonunda ese dosta amerikali (yerine gore cinli, fransiz, danimarkali, sri lankali,....) biri ile cikiyorum, diyebilecegim" diye dusunup arkadasiniza sirnastikca sirnasan, bu kadar tahriklerin sonunda cinsel birlesme beklentisine giren adamin bu niyetini belli etmesi halinde bir anda nevri donen kiz grubu.
  • bir seçim meselesidir, yabancı biriyle beraber olmak istemek, ama sadece yabancı diye, bir ülke vatandaşı -türk vatandaşı bile olsa- diye hayran olmak apayrı birşeydir.

    (bkz: bkz la kuruk acısının allahını göstermek)
  • biraz ilerlediğinde sünnet faktörünü unutmuş olduğunu fark edip pişman olabilme ihtimali yüksek kızlar
  • sürekli türk kızları gitsin rus kızları gelsin kampanyaları başlatan, "aman türk kızları böyle kötü aman şu kadar çirkin!!" diye cümleler kurmaktan çekinmeyen türk erkeklerine, aslında türk kızlarının da onları pek sevmediğini farkettiren ve yanında onları sinirlendiren, kıskandıran kızlardır
  • bazi kiz gruplarinda şiddetli nobetler halinde kendini gosteren acayiplik. bir arkadasim anlattiydi, bir gun derslerine gelen gencten fransiz sopari bir hoca, okula yeşil pantalon altina pembe corap giyerek gelmis. arkadas yuh ebleh keko boylede giyinilmezki hic mi aynaya bakmadin diye dusunurken, kizlardansa "ayy ne tatli, ne kadar seker olmus" tepkilerini duyunca kulaklarina inanamamis. biz giysek ne kirolugumuz ne de zevksizligimiz kalir aylarca da alay konusu olurduk diye dert yandiydi.
  • insanı deli ederler kimi zaman.. ergenlik çağındaki kızlar yapsa "farklı olmaya çalışıyor bu nedenle çevresindekilerden farklı olana yöneliyor" der geçiştirirsin olayı ama 20li yaşların sonunda işinde gücünde kadınlarda da aynı tavrı görünce deliriyor insan.. aynı adam türk olsa dönüp suratına bakmazlar ama allahın fransa'sından gelen adama yamanmak için tüm güçlerini sarf ederler. hayır adamın bir olayı yok dışarıdan bakınca görsel olarak türk erkeğinden pek de bir farkı yok. tek olayı paris'e "paği" demesi belki de. ama görsen tüm hatunlar etrafında. dil öğrenme çabası desem değil, türk misafirperverliği desem o da değil. anlamsız bir ilgi alaka..