• brezilyalı oda arkadaşımın 3 kat kalınlaştırılmış ses tonu ve boston'da ingilizce kursuna gitmiş sao paulolu aksanıyla ağzından çıkarmış olduğu ;

-maaaaannnnn turkishhh girls are realllllly hot man reallly hot !!

böğürtüsüyle tecrübe etmiş olduğum olgudur. bu noktada kafası dumanlı brezilyalı arkadaşımı bir kez daha kınarken türk kızlarına da bir lafım var; erasmusların yanında müziğe fazla kapılıp bize yakışmayan ancak yaşar alp filmlerinde görebileceğimiz dans figürleri deniyorsunuz gerisiyle biz uğraşmak zorunda kalıyoruz. ben size yapmayın demiyorum, ben size bu tür hareketleri yabancılar yanımızda olmadığında yapalım diyorum.
  • sanılanın aksine gerçekten var olan bir durumdur. yurtdışına çıkan, oradaki kültürü ve ortamı bilen, yabancı arkadaş çevresi olan herkes bunun farkındadır. gerek oryantal eğilimler deyin, gerek türk kızlarının yabancı kızlara oranla daha feminen davranması deyin, gerekse argo tabirle hemen vermemesi süründürmesi deyin. ama gerçek türk kızlarının ayak ve ellerinin daha küçük olması, belinin daha ince olması ve göğüslerinin daha büyük olmasıdır. avrupada herhangi bir kente gittiğinizde değil 36, 37 numara ayakkabı bile bulamazsınız. rusyada ayakkabı üreticileri ayakkabı numaralarını 38den başlatır, onu da sınırlı sayıda üretir. türkiyeye iç çamaşırı yollayan firmalara baktığınızda en çok orta& büyük b ve orta&küçük c cup sütyen yollarlar. oysa başka ülkelerde bu orta&büyük a ve küçük b cuptır. ha anglosakson güzellik kavramı cart curt derseniz bende size şu an ingilteredeki kelly brook gibi çoğu süper modelin tipik anglosakson güzelliğiyle uzaktan yakından alakası olmadığını söylerim. bunun dışında ingilteredeki tek bir kıza bakarak yada türk olup yurtdışında yaşayan arkadaşlarla konuşup genelleme yapmak saçmadır.

yabancı erkeklerde türk kızı hayranlığı olması bile türk kızları, türk erkeklerinden kat be kat şanslıdır. zira hiçbir türk kızı, türk erkeği gibi bara, restoranta alınmama gibi durumları yaşamaz. yada türk erkekleri çok yavşak, sırnaşık, pis gibi muamele görmez. sebebi içinse siz deyin cinsiyet ayrımcılığı ben diyeyim seksizim.
  • "değişik olan güzeldir."

evet sen, karayağız yurdum delüğanlısı, isveç'e gidince ordaki kızların hepsini beğendin, türkleri çirkin buldun. çünkü onlar senden farklı. evrimsel olarak genleri bizden en farklı olanı beğenme eğilimindeyiz biz yani.

o nedenle, yabancı erkeklerin türk kadını hayranlığı olması, hayretle karşılanacak bir şey değildir. adamlara değişik geliyoruz. sen her gün gördüğün için bizi beğenmiyorsun. yok salakmışız yok amımız kıymetliymiş yok kılımız tüyümüz çokmuş yok koca götlüymüşüz de bilmem ne!

ama sorsan, o isveçlilerin rusların hepsi türk erkeğiyle yatmak için sırada! aga size şunu belirtmek istiyorum: genel türk erkeği profili: maganda, kendini beğenmiş, maço, kıllı ve göbeklidir. bizim wuuaaa diye salya akıttığımız türk yakışıklıları yurtdışında burun kıvrılan tiplerdir. türk kızını aşağılayan gerzek türk erkekleri önce kendi kıçının kılına lazer epilasyon yaptırsın da sonra gelsin burda atıp tutsun yani. bu adamların yabancı kızlar gözünde gideri olmasının sebepleri "tatile geldik neden sevişmiyoruz"dan "adam zengin beyler"e kadar çeşitlilik gösterir. ama genel olarak, hatunun etrafında gördüğü erkeklere benzemediği için hoşlanmıştır.

güzellik/çirkinlik olayı değil bu. değişik geliyor denemek istiyorsun. adamın başına ne gelirse meraktan gelir hesabı. kimse de bana laga luga yapmasın. ortalama türk kızı, ortalama türk erkeğinden daha çok iş yapar yurtdışında.
  • yabancı erkeklerin türk kadını hayranlığı var mıdır yok mudur bilemem ama internetin sağladığı anonimlik sayesinde maskesi düşen türk erkeğinin ne bok olduğunu gören türk kızlarında kesin yabancı erkek hayranlığı başlamıştır.

türk erkeği vasat hatta vasatın altında tipe sahip. ama keşke negatif tek özellikleri yakışıklı olmayışları olsaydı. kötü tiplerinin yanında adamlar bir de dedikoducu ve çirkef. ağızlarından köpük saça saça saçma sapan şeyler yazıyorlar. türk kızı osuruyormuş. biri bunu yazmış. güldüm ya hu. türk kadını osuruyormuş, o yüzden yabancı erkek türk kadınına bakmazmış. ve bunu ciddi ciddi yazmış. annesini evde osururken mi yakaladı ne yaptı da böyle bir cümle yazma ihtiyacı duydu allah bilir.

canını seven türk erkeğinden kaçsın, bunlar ne böyle? trajikomik...
  • bu cümleyi kurduğuma şaşırıyorum , lakin doğrudur. gerçi herkes kendisinde olmayanı arıyor da ondan mı bilemiyorum. ama bizzat gözümle gördüm. çek cumhuriyetinden misafirim geldi. bak cek cumhuriyeti diyorum, kadının ana vatanı. adam 3 gün türk kadını övücülüğü yaptı, cafede barda milletin içinden topladım adamı. evet, hayret ediyorum hala; ama var böyle bir şey.
  • türk kızlarına hayranlıkları var mıdır yok mudur bi genelleme yapamayacağım. kendi yaşadığım birkaç deneyimden (isveç ve ispanya'da özellikle), egzotik geliyoruz belki sarışın olmadığımız için vs. isveç'te özellikle, acaip bıkmışlar sarışınlardan. neyse, dediğim gibi, bi genelleme yapamam.

lakin bildiğim ve şu sözlük ortamında çok emin olduğum bir şey var ki dünya üzerinde hiçbir ülkenin erkeği yoktur ki türk kızını bu kadar aşağılamasın. sevişir kaşar olur, sevişmez kezban olur, mesajına hemen cevap yazar, basit olur; bekletir, yine kezban olur. yatakta iyi olur, oooo kimbilir kimlerle ne naneler yemiştir denip yine kaşar ilan edilir, kötü olur yol gene kezbana çıkar. lan olm ne kompleksli ne istediğini bilmez adamlarmışsınız, bi bitmediniz. türk kızını türk erkeğinden başka bu kadar aşağılayan başka bir ırk yoktur çünkü elin yabancıları maalesef ki bizim ezik ergenler gibi ne istediğini bilmeyen tipler değildir. adamlar nettir ve ister özgürce davransın, ister muhafazakar olsun, karşısındaki kadını yaftalamaz. çünkü her türlü görüşe ve tarza saygı duymasını bilecek kadar özgüvenleri de yüksektir.

sahi ya, sizleri yetiştiren analar da türk kızıydı bi zamanlar, o konu hakkındaki görüşlerinizi çok merak ediyorum gerçekten ben.
  • tipik türk kamil'inin 2 argümanı var bu konuda.

1. türk kızı kıllı, soğanlı yemek yiyor. yabancı erkek türk kızının suratına bakmaz.

2. yabancı erkek türk kızıyla sadece yatar, amaç sırf o. yatmak için iltifat ediyordur.

tabii bu mal kamil düşüncelerine yabancı erkeklerle cidden vakit geçirmiş insanlar güler geçer.

yabancı erkekler türk kızları için çıldırmışlar diyemem ama türk kızlarını çekici bulan yabancı erkeklere bolca rastladım.

türk kızlarıyla evli olan pek çok yabancı erkeğe de rastladım. hatta düşüncem şu ki, en uyumlu çiftler bunlar oluyor. huzurlu ve mutlu oluyorlar.

türk kızlarını çekici bulan ve gecelik ilişki ya da kısa süreli beraberlik için türk kızlarına yönelen yabancı erkek de gördüm. zaten her türk kızı da illa ki evlenmiyor ki, kısa süreli ilişki isteyen türk kızları da var ve bu çiftlerde de sorun yok. ikisinin de rızasıyla oluyor her şey.

ama her şeyin dışında net bir şey var ki, türk kızlarının çoğu türk erkeklerinden hiç hoşlanmıyor. gerek evlilik gerek kısa süreli beraberlikler için yabancı erkekleri tercih ediyorlar, özellikle de bu şansları varsa, şansını değerlendirmeyeni hiç görmedim.

türk erkeğinin geneli dedikoducu, kokuşmuş ve çirkindir. acı gerçek.
  • bildiğim kadarıyla arap erkeklerinde görülüyor bu hayranlık. çünkü türk kadınları hem dinen caiz hem de avrupai giyim tarzına sahip...
  • bunun nedeni türk kadini olmanin yarattigi egzotik fikirler degildir aslinda pek, tipinizin gercketen egzotik gelmesidir cogu zaman. bu da türk kadini olmakla direkt ilgili bir sey degil, cogu turk kadini/erkegi dogal olarak guney avrupali hemcinslerinden farkli bir goruntude degil; avrupa'da, hatta genel olarak dunyanin bircok yerinde türk insani hakkindaki milliyet tahminlerinin genelde yunanistan, ispanya, italya, portekiz vs. olmasinin nedeni zaten bu (ki bu lübnan, fas vb. de olabilirdi de maalesef western oriented bir dunyada yasiyoruz hosumuza gitse de gitmese de..."akdeniz" deyince akdeniz havzasinin bati kismi anlasiliyor sadece salak bir sekilde vs. vs....).

ama mesela hafif cekik gozlu, beyaz tenli ve ufak tefekseniz -ama belli ki uzakdogulu da degilsiniz- o zaman enteresan gelebiliyor adamlara. bu sadece ornek tabi; türk olup farkli bir sekilde egzotik havasi olan farkli bir dolu tip kadin da var, koyu renk ten, kivircik sac ama bununla ilk planda bagdasmayan yuz hatlari gibi (genelde bu ozelliklerle birlikte dusunulen sert, dogulu yuz yerine daha bebek surat vb.), veya sarisin ama yuz hatlari bati avrupali gibi degil, atiyorum dogu karadenizden, cikik elmacik kemikli vs....neyse iste, gen havuzumuz karisik oldugu icin bircok secenek mumkun, kastettigim degisik gelen, ilginc gelen herhangi bir kombinasyon; ki buna bu topraklarda rastlamak hiiiic zor degil.

brezilya ornegi verilmis, ki aklimdaki ilk ornek buydu cok sasirtici oldugu icin (cogu guzel olmamakla ve hic o reklamlarda, filmlerde vs. gormeye alistigimiz brazilian butt sahibi kadinlara benzememekle birlikte, dev anasi gibi halleriyle yine de cok seksi kadinlar brezilyali kadinlar zira), gonul rahatligiyla teyid edebilirim. kanada, arjantin, -garip ama gercek olmakla birlikte- meksika, fransa (adamlarin egzotik kabul ettikleri seylere duskunlugu malum oldugundan bu sasirtici sayilmaz tabi), italya (gerci onlar her kadina bakiyor, ozellikle belirtmeye gerek olmayabilir) aklima geliveren diger ornekler.

belirtmeden gecmek olmaz, kliselikleriyle ve yavşaklıklarıyla/gerzeklikleriyle gelip "sehrazat" vb. sekillerde hitap ettikleri zaman biter bu adamlar. arkaniza bakmadan kaciniz.
  • yabancıların (oryantalist sanrılarının ve ülkelerindeki kadın profillerinin aksine) rastladıkları türkiyeli kadınların pozitif örneklerinin yoğunluğu halinde sıklıkla duyulabilecek bir hayranlıktır. kendi yaşanmışlıklarım üzerine dahi bunu örneklendirmek mümkündür. şöyle ki; türkiyeli 3 bayan arkadaşla beraber, barcelona'da yarısı ispanyol, yarısı da dünyanın muhtelif yerlerinden öğrencilerden oluşan kız-erkek karışık bir yurtta kaldık. başta yurt görevlileri ve yurttaki diğer erkek öğrenci arkadaşlar olmak üzere, yurttaki türkiyeli kızlardan övgüyle söz ettiklerine defalarca tanık oldum. aslında buradaki hayranlık sanılanın aksine fiziksel bir çekimle alakalı değil, bizim kızlarda görmedikleri ama avrupalı kızlarda görmeye alıştıkları dejenerasyon probleminin bir şekilde dışa vurumuydu.

şahsen tanık olduğum pozitif izlenimlerin hiç birisi, tanımadan direkt hormonların devreye girdiği egzotik arayışların veya seksapel tutkuların bir sonucu değildi. ki tam aksine tanımadan sandıkları oryantalist izlenimlerinin tam tersi çıkmasının bir mahcubiyetiyle bunu dile getiriyorlardı. sözlükteki bazı yazarların yabancılar için cezbedici etken olarak sundukları fiziksel profilin aksine, bu bayan arkadaşların hiç birisi esmer değildi.

fiziksel olarak kendilerine benzeyen ama duruş ve tavır olarak dejenere olmuş avrupalı kızların aksine bir türkiyeli profili hakimdi. yani ne sandıklarının aksine çarşafa girmiş bir müslüman kadın görüntüsü, ne de o modern görüntü altında özgürlüğünün bokunu çıkarmadan kaldıkları süre boyunca tek bir sorun yaşatmamış bu kızlar, 400 kişilik bir yurt örneği üzerinde mikro çapta çok pozitif bir izlenim bıraktılar.

yurtta ortak yaşam alanlarımızda merhabalaşma sırasında bile bokunu çıkarabilen yabancı hatunların yaptıkları absürtlükleri düşününce, duyduğum bu izlenimlere hak vermemek el değildi. tabi ki 5 parmağın beşi aynı değildir. türkiye'de de bu tip kaşar kızlara rastlamak mümkündür. fakat avrupanın muhtelif yerlerindeki bu tip kız profillerinin yoğunluğuna kıyasla hiç bir şeydir.
hesabın var mı? giriş yap