şükela:  tümü | bugün
  • "evli olduğun kişinin yabancılaşması"ndan daha kötü olmayan durum. (buyrun yeni bir beyin cimnastiği size... ayrıca tanımadığın etmediğin insanla neden evlenesin ki hayret bişii)
  • evlenince nasıl olsa değiştiririm bu özelliğini demek değil yeni baştan birbirini yaratmaktır. dünya' yı paylaştığın insanla gerçekten evrensel olmaktır. ve genel anlamda* eğer yabancı olan kız tarafıysa trip, kıskanma, ilişkide politika mevzularının minimum yaşandığı durumdur.
  • (bkz: bay cingılbört)

kendisi de yabancıdır fakat beyninin içinde en klasiğinden bir türk erkeği yaşamaktadır.
  • bu evlilik sonucunda melez çocuklar dünyaya gelir.
  • deniz kenarında salaş bir balık lokantasında oturursunuz, kız yabancı da olsa türkçeyi artık biliyordur !? (dayanılmaz şivesi de cilvesi.) fondan bir müzik geliyordur, fikret kızılok. **böylesi sevdiğin için, bir kördüğüm oldu için, ağlıyorsun için için** siz sözle müziğin sanatında kaybolmuşken üç farklı içini çözmeye çalışan ve gözlerinizin içine bön bön bakanı görünce bir yabancıyla evli olduğunuzu anlarsınız.
  • yabancıdan kasıt farklı milletten olduğu ön koşulunu kabul edip, kime göre yabancı geyiklerinie hiç girmeden söylüyorum. bir şansım olsa, yine aynısını yapardım diyebileceğim durum. ama belki milletini değiştirirdim. *

farklı lezzetlerde kurulan sofralar, lezzetli içkiler demektir yabancı ile evli olmak. coğrafyanın kader olmadığını anlamaktır yabancı ile evli olmak. aslında bu da doğru diyip, dünyanın sadece senin milletinin, dininin, kültürünün doğrularıyla dönmediğini anlamaktır yabancı ile evlenmek. aşk varsa gerçekten mesafelerin, zamanın bir kaç rakamdan ibaret olduğunu anlamaktır yabancı ile evlenmek. yolların gide gide bittiğini görmektir yabancı ile evlenmek. daha bir hafta önce ceylan gibi seke seke gittiğin havaalanında göz yaşlarıyla, benim burda ne işim var hisleriyle beklemektir yabancı ile evli olmak.

yabancı ile evli olmak iyidir.