şükela:  tümü | bugün
  • müge anlı'yı izliyorum fas'lı, suriyeli ile evlilik işi patlamış.
    dolandırılanlar bir tarafa binlerce devam eden evlilik var ve bir çoğunun çocukları var.
    ekonomi bir tarafa türk kadınları neden yabancı kadın karşısında rekabet edemiyor şapkayı önlerine koysunlar bence.
  • acımasız evlilik ve kadını koruma yasaları insanları yabancılarla dinci nikahı yapmaya itti. yoksa insanlar da mis gibi türk kızı ile evlenip medeni nikah yapmak isterler. çaresizlikten suriyeli veya faslıyla dini nikah yapıyorlar. nafaka riski yok ve diğer acımasız yasalarla daha az yüzleşiyor.
  • aslında bu erkekler için de geçerlidir;yabancı erkekler karşısında türk erkeği de rekabet edemez ama daha da geniş düşünürsek;insan denen canlı kendi çevresinin dışındaki insanlara daha çok ilgi duyar ki bu dünya genelinde de hemen hemen böyledir...kendinden,çevrenden,renginden olmayanı merak etmek ve bu merak sonucu ilgiyi yöneltmek...
  • 3 yabancı kuralına dönüş yapılarak sadece üst düzey başarılı ve milli kadın oyuncuların ülkemize gelmesi sağlanmalıdır, aksi halde altyapımız zayıf kalacaktır.
  • yanında veya çaprazında rekabet ederek çözülebilecek sorunsaldır.
  • yabancı kadınlar dediğimiz suriyeli, faslı vb. arap ümmetinden insanlarsa bilemedim şimdi ya. mesele haklarsa dini nikahı kabul eden türk kadını da çok, resmi nikaha ihtiyaç duymayanı da.

bunun altında arap hayranlığı yatabilir belki ya da arapların küçük görülmesi de; sonuçta başa çıkabileceği biriyle evlenmeyi tercih etmek mantıklı ve vatandaşlık hakkına sahip olmadığı için birlikte yaşaması kolay.

kolay da böyle yaşayan erkek sayısı çoksa başı boşlar da fazla demektir. nereden tutsan elinden kalan bir konu.
  • tespit gibi tespit.
    mesela ben, pratiklik ve kriz durumlarının üstesinden gelmek konusunda rakip kabul edemiyorum. yani ben de istiyorum rekabetçi bir ortam olsun bu kulvarda, günden güne gelişmek zorunda kalalım yarışmacılardan dolayı hırslanarak falan ama yok, maalesef yalnızız hanımlar .