şükela:  tümü | bugün
  • yabancıdan kasıt, kendi evimiz dışında olan, kendimizden başka yabancıların da kullandığı ve nasıl temizlendiğini bilmediğimiz tuvaletlerdir.
    1-
    a- kapı itilerek açılabiliyorsa dirsek ile kapı kolundan uzak bir yerinden itilerek açılır
    b- kapı itilerek açılamıyorsa kapı kolu mümkün olduğunca az parmak kullanarak açılır ve madde a uygulanır

2- bir tutam peçete alınır ve onunla klozet kapağı açılır
    3- peçeteyle klozet kapağının üzeri temizlenir
    4-
    a- sürekli kullanılan bir tuvalet ise o peçete klozet içinde atım hedef noktasına doğru bırakılır ki oluşacak lekeler azaltılabilsin
    b- ilk kez kullanılan bir tuvaletse sifona basılır ki arıza var mı yok mu tespit edilebilsin ve ardından madde a uygulanır.

5- yeni bir grup peçete alarak klozet kapağı üzerine serilir
    6- atım gerçekleştirilir
    7- kişisel temizlik yapılır
    8- sifona basılır
    9- önce eller yıkanır çünkü sifona basıp hemen klozete bakıldığında dalgalanan su yüzünden klozet temiz gibi görünebilir. ve öylece çekip giderseniz hem ayıp olur hem de küfür yersiniz.
    10- gerekliyse klozet temizlenir
    11- eller tekrar yıkanır
    12- çıkış için madde 1 uygulanır.

edit: yok lan takıntılı değilim.
  • sifona peçeteyle basılır, tuvaletten çıkarken kapı peçeteyle açılır bunlar önemli
  • tuvalet yabancı olunca ingilizce konuşmanın şart olduğu unutulmamalı.

tuvaletten çıkarken ağız peçeteyle kapatılarak 'have nice day' denmeli.
  • sadece ben yapıyorum sanıyordum.

ayrıca eksiklik vardır. sifon çekme işleminden önce klozet kapağı tamamen kapatılır ki boklu püsürlü su zerrecikleri dışarı, üstümüze başımıza sıçramasın...

(bkz: yetmez ama evet)
  • her durumda eve kadar tutabilme yetisi ile doğduğumdan mütevellit kafamın rahat olduğu durum.