şükela:  tümü | bugün
  • yer yer sorun çıkarabilecek bir tercihtir..

-aloo kızım kime diyorum reverse your ass,yok lan,arkanı dön,turn turn..
    -is dach..uda udalyons?
    -kaldır bacagini,kaldır uff,ver my shoulder shoulder,your legs my shoulder ok?
    -dramatisch anglesh? uber alle?
    -hay ananınki ya..yat lan aşşa tamam..lay off lay off..sığır mısın nesin ya?
  • evlenilen kadinin ulkesinin vatandasligini almak icin gerceklestirilebilecek eylem.
  • anne ve anneannelere göre cehennemde yanma sebebi, günah, ayıp... konu komşu ne der sonra?!! hem kültür, dil ve gelenek farkı gibi sebeplerden dolayı hayatta mutlu olamacayaz zaten, di mi? imkansiz bişi yani bu..
    (bkz: sinirliyim)
  • eskiden askerlikte yasakmış.atıyorlarmış.şimdi ise genel kurmaydan tebrik kartı geliyormuş.bu ne teztlıktır abi..
  • kültür farkliligi panic attack'a yolaçabilir.
  • evlendikten sonra türkiye'de yaşıyorlarsa kadınların nasıl dayandığını merak ettiğim eylem.

türkiye'de her yıl binlerce erkek; rus, alman, ukraynalı, hollandalı, danimarkalı, japon, finlandiyalı kızlarla evleniyorlar ve bu kızlar da seve seve buralara geliyor. peki ama neden? nedir böylesine bir radikal karar alıp arada zaman zaman derin kültür uçurumları varken bu kararı veriyorlar?

avrupalı kadınların takdir edilecek özelliğidir, birincisi birini severken bizdekiler gibi zengin olsun, yakışıklı olsun, şöyle yapsın, göstereyim de hava atayım vs. gibi şeylerde şekilci değillerdir, şans verip elektrik aldılarsa ipi bırakmazlar (finlandiyalı şirkette analist kız türkiye'de garsonla evlenebiliyor mesela, türk versiyonunu hayal bile edemeyiz), ki güzel de kızlardır bazen. ikincisi ise özgüvenleri kibire kaymayacak şekilde çok gelişmiştir, tamam. ama türkiye'ye geliyorsun.

türkiye'de yaşamak zor, kadın olarak yaşamak daha bir zor. üstüne üstlük geniş olmasına karşın sistemli bir kültür, adapte olmak maharet ister. örneğin yaşlılara daima saygıda kusur etmemek ve yeri geldiğinde el öpmek, misafir gelince çay demlemek, erkeklere karşı kimi zaman mesafeli davranmak vs. şeyler var. ama nasıl oluyorsa başarıp bunların üstesinden geliyorlar. zaman sonra bir bakmışsınız alman sandra size çay demlerken çoluk çocuğu soruyor. bunun bir de köye yerleşip ara sıra inek sağan ekstrem versiyonları da var.

hayır düşünüyorum, ülkeleri gelişmiş ülke, işler aksamıyor, insana saygı ve değer bir numara. toplumsal sıkıntı yok, kadın ve erkek hemen hemen eşit. sağlık, eğitim gibi sistemleri aksamıyor. ama geliyorlar. kimseyi dinlemeden. çok defa duymuşuzdur ailesi gittiği anda reddedeceğini söylediği halde gelen sandra'ları, jutta'ları. ama geliyorlar.

ben hep hayret ve takdir ederim yabancı kadınların uyum çabalarına, ve başarılarına. heralde bizde öyle bir huy varki insanları kendimize benzetiyoruz, bu kadınlarda da öyle olsa gerek.
  • kesinlikle ama kesinlikle ilerde yapacağım olaydır , çok da büyük konuşuyorum bu ne yaa ruslarla on numara konuşuluyor türk kızları burunlarından kıl aldırtmıyolar , aynı ortamdalar ve biri dünya güzeli diğeri olsa olsa mahallede güzellik yarışması olsa 5. olur ama hala çirkin olan kendini cleopatra zannediyor
  • evlilik kotu tasvip ettigimiz bir sey degil o ayri ama ha illa evlenmek zorundasin o vakit hele de kadinin ailesi "yabandaysa" sayet cok guzel. (bkz: #9916364)
  • turkiye'de artik normal ve siradan bir olay.
    2012'de 80 kusur bin turk erkegi rus, alman, ingiliz, ukraynali, kazak vb. kadinla evlenmis. gonul ister ki cinli ve japon gelinlerin de sayisi artsin, boylece ortalama iq muz tirmanir. daha cok melez cocuk olsun.. bu ciftlerin cocuklari cok guzel oluyor, parlak oluyor. bu biyolojik cesitlilik turkiye'ye buyuk faydadir