şükela:  tümü | bugün
 • politico kurucularından jim vandehei’nin 2016’da yayın hayatına soktuğu internet haber sitesi axios, hazine ve maliye bakanı berat albayrak’ın abd’de yaptığı sunumun perde arkasını yazdı. albayrak, g-20, dünya bankası ve ımf toplantıları için gittiği washington’da küresel sermayenin temsilcileriyle bir araya gelerek basına kapalı bir toplantı gerçekleştirmişti.sitede yer alan haberde ise bu toplantıdaki temsilcilerin izlenimlerine yer verildi. haberde berat albayrak’ın yaptığı sunumun temsilciler tarafından “şimdiye kadar gördüklerinin en kötüsü olarak” yorumlandığı aktarıldı.

  habere göre bir fon yöneticisi axios’a yaptığı açıklamada “kesinlikle saçma bir gösteriydi” ifadelerini kullandı. başka bir yatırımcı ise "kelimenin tam anlamıyla hazırlıksız bir yönetim gördüm" dedi. axios’ta yer alan analizde ise “etkileyici olmayan performans türkiye için daha kötü bir zamanlamada olamazdı. ülke durgunluğa yöneldiğinden yatırımcılar daha endişeli hale geliyor. cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan popülerliğini yitirdiğini görüyor. (albayrak, erdoğan'ın damadı ve sınırlı niteliklere sahip olmasına rağmen, saygı duyulan iki bakanı değiştirdi)” ifadelerine yer verildi.

  cumhurbaşkanı erdoğan’ın yerel seçimlerde istanbul ve ankara’yı kaybettiği hatırlatılan analizde türkiye’nin finansman ihtiyacı olduğuna dikkat çekildi. analizde, buna karşılık “türkiye’nin varlıklarını satma konusunda acil eylem planı olmadığı” bilgisi aktarıldı. tweet fotoğraf

  kaynak
 • damat sevdası bitirecek bizi.
 • 2015-2017 arasında bir iş planı ile yaklaşık 500.000€ yatırım için önce amerika (boston, san francisco), sonra lizbon, sonra helsinki, sonra frankfurt'da toplam 800 yatırımcıya sunum yaptım... aradığım meblağ atla deve değildi, harika bir sunumdu (iş planı, hedef pazar, simulasyon yapılmış 5 yıllık bütçe, worst case / best case vs vs...), yatırımı kapatacakken 15 temmuz oldu herşey elimde patladı.

  şimdi o doktora tezi gibi hazırlanmış yatırım planına bakıyorum... bir de bu sunuma bakıyorum... damat gerçekten "needs a better powerpoint"...

  ps: o iş planını dünyada ciddi olarak iki şirket daha eyleme geçirdi, ikisinin de pazar değeri şu anda milyar dolar seviyesinde.
 • ben geçen gün hüriyette okudum. orada albayrak yatırımcıların başını döndürdü yazıyordu. bunlar dış güçlerin oyunu. hürriyete başka oraya başka konuşmuşlar. lobi işte...

  (bkz: bakan albayrak'ın baş döndüren ekonomi diplomasisi)
 • bakanımızı bizim ülkemizdeki sermaye sahipleri çok sever. bakın güler sabancı 10 ağustos 2018'de ne demiş. onlara ihtiyacımız yok. şimdi onlar düşünsün. hem penaltı hem gol.
 • akp: anadolu kültürünü peşkeş partisi öğesi hakkında yapılmış cuk oturmuş kan emici batılı yorumudur.
 • https://www.axios.com/…hr-zlkernjjxhtktx2aejtkkqc3o

  turkiye cumhuyriyeti devleti sinirlarinda cikan haberler kadar kibar olmayan yorumlar.

  'turkish finance minister berat albayrak held a closed-door meeting with hundreds of investors during the ımf-world bank meetings in washington last week, and some who attended called it the worst they've ever had with a high-ranking government official.

  what they're saying: "ıt was an absolute shit show," one emerging market fund manager who attended the meeting but was not authorized to comment on it publicly told axios. "ı've literally never seen someone from an administration that unprepared," another investor said.'

  falan.
 • doların gidişatından 5 ay önce çözdük zaten yabancı yatırımcıların damada bakış açısını.

  t: beklenilen yorumdur.
 • bir fon yöneticisi it was an absolute shit show demiş.
  bir diğeri de "i've literally never seen someone from an administration that unprepared" demiş.

  sunumda neler yaşandı acaba lan, valla çok merak ettim.
  bu nasıl acımasız, nasıl ağır ifadeler böyle.

  güler sabancı'yı götürdüler mi acaba?
  belki o daha objektif yorumlar yapardı :(
 • gerçekten merak ediyorum; neden damat? rte kibirli bir adam ama salak değil. bu adamın kötü ve şımarık olduğu ortada. tek açıklaması iç camiada ve teşkilatta çok entrika dönüyor. oynanan tehlikeli oyunlara karşı hanedanlıktan birinin seçilmesi sanki bir tür kalkan gibi. aklıma başka türlüsü gelmiyor.