şükela:  tümü | bugün
  • türk telekom araplar'ın, telsim ingilizler'in, kuşadası limanı israilliler'in, izmir limanı hong kong lular'ın, araç muayne almanlar'ın, başak sigorta fransızlar'ın, adabank kuveytliler'in, iett garajı dubailileir'in, avea lübnanlılar'ın, petkim ermeniler'in, finansbank yunanlılar'ın, rakı amerikalılar'ın, oyakbank hollandalılar'ın, denizbank belçikalılar'ın, teb fransızlar'ın, mng bank lübnanlılar'ın, alternatif bank yunanlılar'ın, türkcell in yarısı finli ve ruslar'ın, eczacıbaşı ilaç çekler'in, izocam fransızlar'ın, enerjisa'nın yarısı avusturyalılar'ın olmuştur.

hamdolsun.
  • akbank'ın içinde bulunmadığı firmalar grubudur.

araştırıp yazmak gerekir.

uyarılar üzerine gelen edit: abank diyormuş akbank değil. izlinizle ben de kendimi yabancılara satmaya gidiyorum şimdi.
  • (bkz: #36384035)
  • sorunu sermayenin varlığında değil de, onu elinde tutanın ırkında arayan şapşal kardeşlerimin arkasından gözyaşı döktüğü firmalardır bunlar.

halbuki götünden kan alan ha koç olmuş, ha elin gavuru, ne farkeder amınakoyayım.
  • sayısını hatırlayamadığım kadar ilaç şirketi.
    dr. f. frik ilaç
    fako ilaç
    mustafa nevzat ilaç sanayi
    ibrahim etem ulagay ilaç sanayi
    biofarma,
    munir şahin ilaç
    deva ilaç vs vs..
  • gereksiz listelemedir. devlet kuruluşlarının satılması daha önemlidir. ekonomi eğitimli değilim. ancak bankaların ve (sanırım) devlet kuruluşlarının (kit) dışında özel şirketler için bu tür satışlar konusunda bir kısıtlaması yoktur. özellikle de a.ş. ise. daha doğrusu borsaya açık a.ş. ise diyelim. yani şirket sahibi/yönetim kurulu ne isterse onu yapar. siz türkiyede satılanları listelerken türlklerin sahip olduğu yabancı şirketleri sayıyor musunuz? benim aklıma ilk gelen ve bilgilerim yanlış değilse grundig (markası ile birlikte) hoover (markası ile birlikte) indesit (markası ile birlikte) basf uzun zamandır türk şirketidir. hatat bir kaçı (sanırım hatta bunların hepsi) bunu yanında kanal d romanyada tv kanalıan sahip. başarıdır değildir. ama kanal r isminde romanya kaynaklı bir tv kanalı açılsa ortalık ayağa kalkardı. bu ülkenin vatandaşı için kürtçe tv açıldı da (tamam açılma sebebi siyasi o başka) otalık karıştı...
    buunnun yanında bu tür listelerden bu sözlükte milyon tane var. facebookta paylaşılmış bir posttan gaza gelip hemen başlık açmayın. olur mu evladım (yaşım 41)
  • (bkz: türk telekom)
  • ıstanbul merkezli olan pozitron ingiliz devi monitise ye satılmıştır.

bilişim sektöründe oldukçu başarılı işlere imza atan bi firmadir kendileri, günde onlarca kez kullandığımız mobil uygulamaların arkasında imzaları vardır.