şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dunya kupasi finallerinde teo'nun hakan $aban'a kufretmesi icin bilcumle yunan, japon, arap ve kanadaliya yaptigi sey.
  • insana calistigi isyerinde sonsuz mutlulugu tattiran bir olaydir. ilk once merhaba anlaminda ibne laflarini ogretirsiniz daha sonra naber yerine mina koiim gibi seyler derken olaylar gelisir. bir muddet sonra butun guzelim amerikan sirketinde butun herkes mina koim hibina seklinde dolasir ta ki bir japon kilikli bir musteri temsilcisinin gelisine kadar. siz bu cesit bir muhabbet icinde iken mutlulugunuz "ne kadar terbiyesizsin" gibi bir seslenis ile son bulur, siz bir toparlama yolu secip dil dokerken sevgili amerikali is arkadaslariniz seslenir arkadan "mina koim hibina" gibisinden bu vesileyle ogrendigimiz aci gercek kazakistanli bayanlarin japon kilikli olduklari ustune ustluk bu kamuflajin arkasindan gul gibi turkce bildikleridir.
  • yabancinin milliyetine gore zorluk derecesi degisen cabadir. bazi halklarin dili turkceye daha kolay doner, bazilarina da olsenin $oyle bir agiz dolusu kufrettiremezsiniz, caaanim kufur ziyan olur gider.
  • araplarda optimal performans verir. burada filistinli bir arkadas, kusursuz "amina koyyim" diyor yani. hayir, ele gecen nedir bu ugras sonrasinda? bilemeyiz. lakin ben de sahane "kos ommak" (arapca ananin ami) diyebiliyorum; mutluyum gururluyum.
  • megadeth konserinde şahit olunduğu üzere, dave mustainein bile karşı karşıya kaldığı durum.
  • bir amerikalının size aptal aptal bakarken "sigdiiıırr" demesi kadar komik bir manzara olamaz, olmamalıdır da*
  • yabanciyla kurulan muhabbetin enseye tokat gote parmak kivamina geldikten sonra yapilan ilk eylem. turkce bilen birinden siktiri yedikten sonra sinir kupune donen bi adamin ayni lafi yabancidan sebek bir aksanla duyduktan sonra gulup eglenmesi akillara zarardir. velhasil, bu kisilerin yazabilecegi "essential turkish" kitabinda merhaba, gule gule'den sonra ana avrat tum kufurlerin dizilmesi de muhtemeldir. fonetik olarak "aemini tsikiim" seklinde ifade edilebilecek bir lafi duyunca gulen bireyler de ayri bi inceleme konusudur.
  • aslinda sadece türklerde olmayan hastalık. çoğu zaman bir dil öğrenilirken önce küfürler öğrenilir.
  • bu hastalık maalesef türkler dışında bir çok millette de bulunmaktadır. özellikle latin amerika ülkeleri de (5 ülke denenmiştir.) ve japonlar da size kendi dillerinde küfretmeyi öğretir önce.. sonrada arkadaşlarına öğrettikleri kelimeleri söylemenizi isterler ve aynen bizim duyduğumuz gibi eşşekçe bir zevk duyarlar bundan...