• zayıfsanız eğer yağ bağışı yapmış birinin yağı da kullanılabiliyor.
  • ing. fat grafting
  • sadece kişinin kendisinden alınan yağların kullanılabildiği bir uygulamadır.

yağ enjeksiyonu vücudun her yerinde kullanılabilen bir işlemdir. yüz bölgesi gençleştirme başta olmak üzere meme ve popo şekillendirmede de kullanılabilmektedir. geçirişmiş ameliyat veya kazalara bağlı oluşmuş deformitelerin düzeltilmesinde de kullanılabilir.

sıklıkla kullanıldığı uygulamalar:

yüzde özellikle göz çevresinde ve elmacık kemiği seviyesinde oluşan yumuşak doku eksiklikleri
    alt göz kapağında oluşan koyu halkaların tedavisi
    meme asimetrileri
    popo büyütme
    vücutta oluşmuş yumuşak doku deformiteleri
    bacak kalınlaştırma

yüz bölgesi için yapılan uygulamalar lokal anestezi altında yapılabilmkete iken, geniş alanda yapılacak uygulamalar genel anestezi gerektirebilmektedir.
  • yağ enjeksiyonu uygulaması tanım olarak ; cilt altı yağ dokunun genellikle liposuction kanülleri yardımıyla alındıktan sonra bir takım hazırlama işlemlerine tabi tutularak vücudun değişik alanlarına enjekte edilmesidir. günümüzde yağ enjeksiyonu uygulamaları gerek kozmetik, gerek rekonstrüktif amaçla plastik cerrahi alanında sık başvurulan bir teknik olarak karşımıza çıkmaktadır. kontür bozukluklarının giderilmesinde, radyoterapi gören cilt ve cilt altı dokusunun iyileştirilmesi ve estetik girişimler gibi çok geniş bir endikasyon yelpazesinde, otolog yağ doku greftine dolgu olarak çok sık baş vurulmaktadır.
    yağ enjeksiyonu; enjekte edilen yağların biyo-uyumlu oluşu, alerjik reaksiyonlara yol açmayışı, toksik olmayışı, çoğu hastada sonsuz miktarda elde edilebilme imkanı, elde edilişinin ucuz ve kolay olması gibi avantajları sayesinde diğer estetik dolgu maddelerine kıyasla ciddi avantajlar barındırmaktadır. en önemli dezavantajı ise kalıcılığının ön görülebilir olmayışıdır. kimi uygulamalarda enjekte edilen miktarın %60-70'i kalıcı olabilirken, kimi uygulamalarda bu oran %10'lara kadar düşebilmektedir.
  • şu anda üzerinde en çok çalışma yapılan konulardan biri yağ enjeksiyonu. tutma oranlarını artırmaya yönelik çabaların yeterli sonucu verdiği gün dolgu uygulamalarında tek seçenek olacağını düşündüğüm yöntem.

-artıları-

- dolgular gibi yabancı cisim değildir.
    - vücutta reaksiyona neden olmaz
    - “organik dolgu”
    - elde edilen sonuç her zaman doğaldır. sizinle birlikte kilo alıp kilo verir.
    - dilediğiniz miktarda malzeme temin edebilirsiniz
    - maliyet, uygulanan miktardan bağımsızdır.
    - alınan fazla yağ dondurulup daha sonra tekrar kullanılacak şekilde saklanabilir.
    - komplikasyon riski daha düşüktür.
    - içerdiği kök hücreler sayesinde, uygulama bölgesinde cilt kalitesinde de artış sağlar
    - prp ile kombine edilerek kalıcılığı artırılabilir
    - üst göz kapağı ve kaş gençleştirme amacıyla da kullanılabilir
    - mekanik olarak işlemlerden geçirilerek nano-yağ grefti olarak göz altı koyuluklarının tedavisinde kullanılabilir.

-eksileri-

- verilen yağın bir kısmı eriyecektir
    - bu nedenle tekrarlayan uygulamalar gerekebilir
    - cerrahi bir işlemdir, sonrasında ödem ve morluk riski daha yüksektir
    - işlem süresi daha uzundur

-yağ enjeksiyonu başarısını neler etkiler?-

1. yaş. genç hastalarda tutma yüzdesi daha fazla
    2. sigara içen hastalarda tutma yüzdesi daha az
    3. uygulama tekniği
    4. prp-kök hücre gibi kombinasyonlar ile tutma yüzdesi artırılabilir
  • 1-2 seans denilerek yola çıkılıyor ama ilk görüşmede bile 6-7 seanslardan bahsediliyor. ben genişliği kısa sigara paketi büyüklüğünde derinliği de yarım santim kadar göğüs kafesi bölgesine yaptırmıştım. erkeğim bu arada. çok güzel olmakla beraber 6 gün dayandı sadece.tamamı eridi gitti. neyse ki para vermemiştim.aynı göçük bölgeye şimdi yukarıdaki ebatlarda sert silikon yaptırıyorum.deriyi kesip alta koyacak. bitti gitti. erime yok bir şey yok. silikonun az daha sert olanı.
hesabın var mı? giriş yap