• mehmet barlas'ın bab-ı ali'deki lakabıdır.
  • çıkar uğruna veya bazı beklentilerle birilerini yağlamak için şekilden şekile(hamurun buna müsait olması gerek) giren, bazı kıt akıllı ve cahillerdir. bu uğurda yağcılıkta sınır tanımazlar. birilerine yağcılık yaparken kendi ezikliklerini, zavallılıklarını gördükçe mideniz bulanır, insanlığınızdan utanırsınız.
  • mutfakta yapılan en ölümcül hata, yağdanlığı ışığa ve ısıya maruz bırakmaktır. yağ bu şekilde çok çabuk bozulur, kanserojen ve toksik hale gelir.

yağ, ocağın yanına kesinlikle konmamalıdır. ışığa maruz kalacaksa da, teneke ve kapalı yağdanlıklar tercih edilmelidir.

(bkz: oksidasyon/@hidrocarbon)
  • kuru kukuları yağlamak için kullanılan edavat*. (bkz: bunu yapan insan olamaz)
  • tekstil örme makinelerinde entegre sekilde bulunan bir parca.havali ve elektronik olmak üzre iki cesidi bulunmaktadir..fiyatlari 400-600$ arasidir.cok sık degiştirilen bir parça olmadıgı icin fazla göze batmaz.*
    ayrica bir ki$iye yagcılık yapan ki$inin, 3. bir diger ki$i tarafindan yagcilik yapilan ki$iye takdim edili$ biçimi.
  • yeni evimize taşınmamızla rüyalarıma giren ıvır, zıvır..

..böyle yemek yapıyoruz sevgiliyle.. o salata yapıyor.. zeytin yağı nerede diyor.. dolaptan alsana diyorum bakmadan.. dolabı açıyor, ev arkadaşım antakyadan halisinden getirmiş, böyle pet şişede ama (çirkin pet şişede).. bu mu diyor sevgilim, dudağı bükülmüş.. bizim yağdanlığımız yok diyorum, gözlerim dolu dolu.. beni buraya mı getirdin bir de yemek yemeye diyor.. elindeki bıçağa, önündeki marullara domateslere hayal kırıklığı ile bakıyor.. sevgilim artık beni sevmiyor, çünkü ayrı dünyaların insanlarıyız, çünkü bizim yağdanlığımız yok, çünkü biz pet şişeden döküyoruz halis zeytin yağını.. çok içerliyorum, biliyordun yağdanlığımızın olmadığını, neden başıma kakıyorsun ki hain sevgili..

uyandım sonra, kan ter içinde..

ev arkadaşım, yani henüz değil aslında, yani ev var, arkadaşım da en süperinden tabii, ama henüz aynı evde yaşamıyoruz.. neyse işte onunla heyecanlıyız eve çıktığımız için; son birkaç gündür buzdolabı çamaşır makinesi, koltuk ıvır zıvır nasıl olucak ayarlıyoruz.. ben işte liste hazırlıyorum.. listenin en başında da sabahtan beri bu yağdanlık var işte..

yani.. saçma tabii, biliyorum, kimse evde yağdanlık olup olmamasına göre değerlendirmeyecek ilişkimizi.. ama etkilendim o rüyadan.. alsak sahiden rahatlayacağım ve hiç sorun olmayacak-kalmayacak.. yani sadece bunu onunla paylaşmak istiyorum tamam mı.. kız tribi değil bu! pms falan da değilim! sadece önemli benim için yağdanlık almak.. cam olanlardan.. böyle çok güzel desenlileri var, çok da uygun fiyatlı, tansaşta bile var.. istiyorum, o kadar.. aaaa!

ona da anlattım işte, ama:

at siki (19:57):
    ..............................
    ..............................ben de işte
    biz ayrı dünyaların insanıyız böhhühühü diyorum
    at siki (20:00): :(
    yağdanlık almalıyız
    hemen
    aycan (20:00): eheh
    allam ya rüyaya bak
    at siki (20:01):
    :(
    aycan (20:01):
    iyi canm alırız
    aycan (20:02):
    iş yağdanlığa kalsın
    at siki (20:02):
    üfff :(
    aycan (20:02):
    birşey ima ediyorsun da ben mi anlamıyorum?
    aycan (20:05):
    hşş sana dedim
    at siki (20:05):
    yooo
    sadece ne bileyim..
    aycan (20:06):
    at siki ama evimiz çok güzeeeeeel
    sıcacık bir ev olacak
    herşey yolunda gidiyor boşuna endişeleniyorsun
    at siki (20:06):
    biliyorum ama
    ben yağdanlık isterim
    aycan (20:06):
    hay allahım sana da senin yağdanlığına da...
    ne yağı ne yağdanlığı!!
    aycan (20:07):
    içine ettin muhabbetin
    bak
    rüyaydı geçti kuzum
    kendine gel
    at siki (20:09):
    bir milyoncularda vardır ama
    aycan (20:09):
    bak hala..
    at siki (20:10):
    ya ama rüyamda bile gördüm ben :(
  • silivri yoresi halk oyunlari erkek kostumunun bir parcasi. uzeri oyali beyaz kumastan kare biciminde yapilirlar. ucgen katlayip boyna sarar onden de baglarsiniz. gayet $ik durur..
  • doğrusu yağdan olan kelime. -dan eki -lık anlamını katıyor zaten. yağlıklık demiş oluyoruz bu haliyle. aynı problem çaydanlık ve buhurdanlık kelimelerinde de mevcut.
  • mayfest'in bir numaralı sponsorudur. real'de içki reyonunun yanında satılır genelde.
hesabın var mı? giriş yap