şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "kendimi taksitlendirsem vade farkım ne olur"

  "ne kadar puanım kaldı
  içimde birikenlerden"

  "gökdelenlerin arasına sığınmış mecburen mezarlıklar
  camilerin yanında iç giyim mağazaları falan var"

  gibi dizeleri sarf etmiş, günümüz çağını eleştiren bir dile sahip takip edilesi genç şair.
 • "dünyaya benim gibi çaydanlık kenarından bakan biri için poşet çay batıdır: soğuktur, usul erkan bilmez, bireycidir, muhabbeti yoktur. demleme çay doğudur: hem dinler hem konuşur. dertli olduğundan tadı buruktur, dertliye ortak olur. modern değildir, gönül nedir iyi bilir. poşet çay sitedir, konuttur, caddedir. demleme çay evdir, yuvadır, mahalledir. poşet çay köşktür, saraydır. demleme çay tekkedir, dergâhtır." diyerek sallama çay ve has çay arasındaki farkı ortaya koymuş olan kişi.

  lâkin bu tanımını aman erdal bakkal duymasın! *
 • iki şiir ve bir deneme kitabı olan, ismet özel müridi, şehircilik konusunda geleneksel mimariyi postmodernizme tercih eden, gerçekten kitap kurdu yazar.
  potansiyellidir, yanılmıyorsam 1986 doğumlu ve henüz yolun başında sayılır. yolu açık olsun.
 • hamur ve kar isimli şiirine denk gelerek ismini duyduğum kişidir. bir de bu şiiri dergide yayınlamaya cüret etmiş. biri de çıkıp "yahu bu şiir melih cevdet anday'ın teknenin ölümü şiirine ne kadar da benziyor" dememiş mi acaba?

  ben bu benzerliği yazıp yazmama konusunda hicap duyarken, kendisi yayınlarken duymuyor mu? ismet özel'in dediği gibi şiir gerçekten bunu hak etmeyen insanların eline kaldı. oturup ağlayalım.
 • zorlama şiirler yazan birisi sanırım. kitaplarının kapaklarından şiirlerinin isimlerine kadar hepsi aşırı derecede "bu ne şimdi" hissi yaratıyor insanda. ee tabi bu tür yazarlar birilerine hitap eder mutlaka. ama nasıl birilerine?