şükela:  tümü | bugün
  • https://twitter.com/…tatus/1227978384363446274?s=19

pfdk toplantıya 14:50de başlıyor.
    yağız sabuncuoğlu bu kurulun aldığını iddia ettiği kararı 12:33de twitterdan duyuruyor.
    tepki gelince pfdk toplanmadığını da öğrenince twiti siliyor.
    ceza 2 maç olarak açıklanınca sıvama çabasına giriyor. önce 1 maç kararı alındı diyor. ama daha kurul toplanmamıştı.

sormamız lazım. sadece bizim değil savcıların da.

daha kurul toplanmadan bu açıklamayı yapmasını birileri mi istedi ya da içinde bulunduğu bir ekip böyle bir kurgu mu yaptı?

ya da kurul toplanmadan kararlar veriliyor ve kurul yalandan mı toplanıyor??

söz yağız'da ve bu ülkenin değerli savcılarında.
  • ne yapıp ne ettiyse sörloth'a 3 maç ceza çıkartamadı. 5-0'lık erzurumspor maçının rövanşını saymazsak tabiri caizse 1 maç ceza verildi. fenerbahçe ve beşiktaş'ın, trabzonspor'dan daha üzgün olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

bylock'tan, pardon whatsapp'tan organize yaptığı sörloth haberi bunun elinde patladı. özür dilemek için an itibariyle ali koç'tan izin beklediği söyleniyor. telefonu kapalı. bilgilerinize.
  • yuzlerce kisiyi salak yerine koydugu icin sorulmasi gereken mevzu.

beklenen iki macti, bir mac verildi haberi cikinca millet tabii ki tepki gosterdi. hatta bunlardan birisi de bendim: #102028748.

neden bu haberi yaptigini bilmiyorum. kamuoyunu galeyana getirip 3 mac verilmesini saglamak icin mi, 1 mac cezaya toplum tepkisi nasil olur diye olcmek icin mi, yoksa "buyuk atayim da tutarsa sanim yurur" demek icin mi yapildi bilemem. sebebi neyse zaten gergin olan spor camiasi daha da gerildi.
  • yani birisi doğru veya yanlış haber verebilir bu problem teşkil etmez.

problem, twitter ve ekşi'nin bu habere koşulsuz inanması.
  • passat medyası esintileri veren haber.
  • yağız sabuncuoğlu'na an itibariyle 52 bin takipçi kaybettiren paylaşımdır.

genç gazetecileri destekleyen biri olarak şahsen şu an benim gözümde değeri kalmamıştır.
  • bilinçli olarak sosyal medyaya yalan haber sızdırarak kaos yaratma amacı güden az gelişmiş muhabirin son icraati.
  • dün hürriyet gazetesinde tahir kum imzalı haberle aynı maksadı taşıyan haber.

fanatik bir fbli olan tahir kumda bir maç ceza verilmeli diye yazmış dün?, bayram değil seyran değil eniştem niye dudağıını uzattı diyenlere direkt cevaben bir maç ceza verilmesinin önüne geçmek, insanları kışkırtmak gibi bir amacı olmalı demiştim. zira aslında yumruk olmasa bile öyle yüzünden itmeli bir kırmızı kart zaten iki maçı hak ediyordu ve öncesindeki tekmelerle tahrik yüzünden örnekleri olduğu gibi bir maça inmesinin şart olduğunu iddia etmek pfdk’ya açıkca bir kışkırtma gibime gelmiş, kesin bir maç ceza olmayacak demiştim.

sağolsun yanıltmadı. adamlar sadece basit algı yapmıyor?? baya derin zihin oyunları peşinde koşuyorlar.
  • algı yaratmak için ortaya bir bilgi atan, ortaya attığı yalanın bile arkasında duramayıp tükürdüğünü yalayan, zavallı, aciz sözde spor yazarı.
  • 2010-11'deki "passat medyası"nın, 2020 soyu tarafından yapılan kolpa haber.

adam olsa özür diler.