şükela:  tümü | bugün
 • ufo'ymuş, elektrikli sobaymış, fanlı üfüreçmiş vb. ortamı herbirinden çok daha iyi ısıtan, aylık bazda diğerlerinden fazla elektrik yakmayan kış gereci.
 • ekstra kalorifer peteği vazifesi görerek peteği az olan odalarda elektrik kullanarak ısınmanızı sağlar.
 • doğal gazdan sonra en sağlıklı ısınma aracı. yeni doğum yapmış annelere, bebeklerini sağlıklı bir şekilde ısıtması için tavsiye edilir. havayı kurutmaması, sıcaklığını bulunduğu odaya eşit miktarda dağıtması, teni yakmaması artı özellikleridir. ayrıca diğer elektrikli ısıtıcılara göre daha az elektrik sarfiyatı ile çalışır.
 • içerisinde yağ olan radyatör. çalışma prensibine göre; rezistans önce yağı ısıtıyor, ısınan yağ da radyatörde dolaşıp odayı ısıtıyor. yağ ömürlük olduğundan yağın yenilenmesi gibi bir durum da söz konusu değil.

  şu soğuk günlerde aşk yaşıyoruz kendileriyle. aşkımız karşılıklı. o da beni seviyor. yazın gelmesinden ve bu aşkın bitecek olmasından korkuyorum.

  aman yok yaz gelsin biran önce. ben onu uzaktan da severim.
 • elektrikli sobalardan, ufo ve türevlerinden daha iyi ve daha kullanışlı bir ortam ısıtıcı.

  hele ki küçük bir odada barınıyorsanız, yağlı radyatörden daha iyisi yok. çok net.

  ben şimdilik tek yaşıyorum. bir ev tuttum ama ne ev, han gibi. doğal olarak küçük oda yok evde. tuvalette, banyoda ya da mutfakta da kalamayacağıma göre otomatikman evin en küçük ama yine de çok büyük odasında kalıyorum. soba alma ihtiyacı duymadım zira en ucuz soba 250 tl. odun al kömür al derken bana 500 liradan aşağıya mal olmayacak. e kış bitti şurada 35-40 gün kaldı. bu süreyi de gayet elektrik kullarak geçirebilirim dedim ve elimdeki yağlı radyatörle ısınmaya karar verdim. efendim oda büyük olduğundan, şöyle bir strateji izledim: mekânı küçültmek. bunu da nasıl başardım? radyatörün üzerine belli bir yükseklikte battaniye örttüm ve battaniye mekânı izole etti, sadece o alan ısındı, ben de o alandan bildiriyorum şu an. ahah. ama mis gibi. sıcacık. sanki bütün oda ısınmış. bütün odayı ne diye ısıtayım ki yani? belli bölüm ısınsın yeter değil mi?

  evet.

  velhasılıkelam yağlı radyatör iyidir. ufodan da elektrikli sobadan da az yakar. mekâna göre de çok iyi ısıtır. havayı kurutmaz falan filan.

  tavsiye ederim.
 • infrared ısıtıcılardan ve türevlerinden muzdarip olan insanların en yakın dostu.

  yağlı radyatörü ilk alırken biraz sıkıntı çekersiniz o kadar. çünkü diğer elektrikli ısıtıcılardan fiyat olarak olarak öndedir. tabii bu belli başlı markalar için geçerli.

  (bkz: delonghi)
  (bkz: fakir)

  yağlı radyatör, infrared ısıtıcılar gibi tek yönlü ısıtmaz. anında soğumaz. hatta en yüksek derecede kullandığınızda elinizi değemezsiniz. baş ağrısı yapmaz. harcağı elektrik miktarı sanıldığı kadar çok değildir. hemen hemen diğer elektrikli ısıtıcılarla aynı oranda elektrik tüketir. bir de bunun halojenli ve fanlı modelleri arasında kalanlara söyleyebileceğim fanlı modelini tercih etmeleridir. halojen piyasada gördüğüm kadarıyla pek tutulmamış.

  odası küçük olan ve ne yapacağını kara kara düşünen insanlara şiddetle tavsiye olunur.
 • (bkz: yağlı gladyatör) olarak okuduğum başlık. galiba alt kimlikle bir sıkıntı var.

  edit: sol frame de bir daha gördüm yine yanlış okudum, noluyor abey
 • en güvenli elektrikli ısıtıcıların başında gelir. devrilse etrafı tutuşturmaz, eliniz değse caz diye yapışmaz. odayı havayı ısıtarak ısıtır yani infrared ısıtıcılar gibi ışığın değdiği yerler sıcak diğer yerler soğuk sorununu yaşatmaz. termostatı sayesinde belli sıcaklığa gelerek södüğü için elektrikten de tasarruf ettirir. fakat satin alirken kaliteli markalar tercih etmek gerek cunku cin mali yagli radyatorler yag sizdirabilmektedir. bir kere yag sizdirmaya baslarsa hem temizlemek zor olacak hem de tehlike arz edecektir.
 • delonghimarka olani alip kullanmaya basladim. 12 dilim olan modeli 25 m2 alani gayet iyi isitiyor. ufo vs tarzi infrared isiticilarin her turlu eline verir. elektrik faturasi gotume girmezse herkese onerecegim isiticidir.

  tanim: elektrikli isitici.

  edit: sayesinde yalıtımı bok gibi olan bir evde kışı rahat geçirdim. ocak, şubat aylarında sürekli son kademede ve bazı günler 24 saat çalıştı, 220 ve 230 lira fatura ödedim bu iki ayda. faturanın içinde elektrikli şofben kullanımı olduğunu da ayrıca belirteyim. ilk başta da belirttiğim gibi ufo yerine her türlü tercih edilir, alan pişman olmaz.

  yağlı radyatör satış temsilcisi sana soracaklar yeğen ağustos ayında götünden ter akarken bildirdi*
 • bir tür cihazlar,kalorifer radyatörü ile rezistanslı elektrikli ısıtıcı karışımı cihazdır.

  bu tip cihazlarda,

  ısıtıcı olarak kullanılan yağın, yüksek sıcaklıklara buharlaşmadan dayanabilmesi nedeni ile ,küçük ısıtma alanından daha fazla ısı sağlayabilme,cihaz ebatlarını küçültebilme (su kullanılsa daha büyük ısıtma yüzeyi gerekir )

  buharlaşma olmayışı nedeni ile sıvı tamamlama gerekmemesi

  rezistans gibi direkt yakıcı olmadığından evi yakma,eşyaları tutuşturma riski olmaması

  küçük çocuklar için daha emniyetli olması

  dizaynının sağlamlığı nedeni ile uzun ömürlü olması

  gibi nedenlerle,elektrikli soba yerine kullanılması daha mantıklı olan cihazlardır.

  ancak:teorik olarak bu cihazlar, elektrik sobaları ile aynı düzeyde enerji harcar.