şükela:  tümü | bugün
 • en verimli damlalar arasindadirlar. du$tukleri yere hayat vermek gibi bir misyonla yukludurler. gokyuzunun goz ya$larina benzerler lakin, aci cekilmeden du$tukleri icin de mutlu damlalardir. burnunuzun tam ustune du$en kocaman bir damlada bazen size gulumseyen yuzunu gorursunuz..
 • bulut kümeleri içindeki yoğunlaşma sonucunda oluşan sıvı su parçacıkları için kullanılan terim. gerçek olan şudur ki yağmur damlaları buharlaşmadan yeryüzüne ulaşır. çapları çisenti için 0.2, yağmur damlaları için ise 0.5 mm.dir. a.c. best'e göre yerde 0.5 mm. yağış kaydedilmesi durumunda, 1 metreküp havada çapları ortalama 1 mm. olan 250 damla bulunurken, 25 mm.lik bir yağış miktarında 1 metreküpte çapları 2 mm.den oluşan yaklaşık 1200 yağmur damlası vardır.
 • yere düsme hizina ve miktarina paralel, kafaya ve bünyenin farkli bölgelerine saplanan büyük mermiler olabiliyorlar zaman zaman. ne gam, yagmur yagiyodur, önemli olan budur..
 • gözünüzü kapatmış bekliyorsunuz, gökten sadece bir tanesinin yavaşça süzüldüğünü ve hafifçe yüzünüze dokunduğunu düşünün...dünyanın en güzel ve uzun anı bu..
 • otomobil tasarımında mükemmel kabul edilen şekil. en mükemmelden kasıt, hava sürtünmesinin en az oldugudur.
 • mavi, küçük ve yalnız olanları pek bir muktedirdir.
  mesafeleri azaltmak, erişilmezi gönülde de olsa erişilir kılmak onların eseridir.
  araya bir kıta, bir de okyanus girse dahi, çıktıkları yer aynıdır, dönecekleri yer yine aynı huzurlu karanlıktır.
 • yagmur damlaları insanlara benzer, nasıl ki yagmur yagıyor diyebilmemiz için tek bir yagmur damlası yeterli degilse, bizlerin yasıyoruz diyebilmesi için aynı sonu paylaşacak başka yagmur damlalarına, insanlara ihtiyacımız var.

  bulut doğum sancılarına benzeyen acılarla kararırken, müjdeli haberi verir, kalabalıklar içinde yalnız yaşayanlara.yeni bir yağmur damlası daha ürkekce baslayacak yolculuguna.önce bir damla, ardından öteki ve sonra gercek bir yasam salınacak gökyüzünden toprağa.yagmur damlasının seklini olusturucak karsılastıgı her engel, adım adım mükemmellige yaklasıcak alması gereken mesafe azalırken.

  beklenen sona dogru dolu dizgin birklikte giderken, her yagmur tanesi gibi farkında olmalı insan ayrı noktalara duseceginin ve ölümü yalnız karsılayacagının.mutlak durgunluk hali baslayacak sonra, yagmur damlaları yeryüzüne carptıgında, durgun suya dönüştügünde artık yagmur damlası olamayacak.insan için ölüm de nedir ki zaten, mutlak durgunluk halinden başka?
 • o kadar kapalı alan varken insanı ensesinden vurup sırtına süzülen kalleş.
 • ortalama 27 km hız ile yeryüzüne düşer.