şükela:  tümü | bugün soru sor
2416 entry daha
  • ayrıca güzel bir pencere önü ve sıcak bir çay yada kahve... tadından yenmez
  • beni bulsun.
  • şu an dışarıda nefis bir yağmur var. pencere, sonuna kadar açık. havada iç gıdıklayıcı ama üşütmeyen tatlı bir soğuk. yağan sağanak yağmur. ondulinlere çarpan damlaların çıkardığı o ses. tüm bunlara eşlik eden makamlı bir sabah ezanı. özü toprak olan insanın nefesi gibidir su. o suyun yukardan inişinin verdiği huzur, o yağmur sesinin insanın ruhunu sulaması, nasıl sevilmez ki.
  • yanlızdır. elleri cebinde geziyordur. bırakıp gidenleri çok olmuştur. sessizdir. yaraları vardır. iç dünyası bilinmezdir.
    diyarbakır gibidir, umuda meyilli kedere mecbur.
  • biraz bohemdir, biraz depresiftir, biraz melankoliktir. evdeyse hep yatar uyur; dışarı çıkmayı pek sevmez bu tipler.
  • çok gereksiz ve mantıksız genellemelere kurban giden insan grubu. bir insan var açık ve güneşli havada mutlu oluyor, yağmurlu havalarda içi kararıyor depresyona giriyor.
    başka birisi ise kapalı havalarda, yağmur yağdığında yaşadığını hissediyor, sevinçle dışarı koşuyor.
    siz nasıl bir mantıkla ikinci gruptaki insanların depresyona yatkın, melankolik olduğunu düşünebiliyorsunuz araştırma konusu… nereden çıkıyor bu saçma genelleme
    güneş ışığının salgılanan hormonlardan ötürü insanları genellikle daha mutlu yaptığı doğrudur, ama siz buna ihtiyaç duymadan da mutlu olabilen psikolojisi sağlam kimselerin melankolik ve içe dönük olduğunu iddia ediyorsanız muhtemelen kaynağınız, üzerine oturduğunuz yer.
  • sanırım bu durum ruh halime göre değişkenlik gösteriyor. bazen yaşasın diyorum ve pencere kenarında kahvemi alıp, etrafı seyrederek içimi huzur dolduruyor. bazen de "yaaa ne yani hiç mi güneş yok? içim sıkıldı ama" modum tutuyor.
  • kafası sakinken moody blues melancholy man çalar arka planda...

mutlu ve enerjikse garbage'dan only happy when it rains

benimdir.
  • evi sever fırsat bulduğu uykusu geldiği her an uyuyabilir yer zaman mekan çoğu zaman farketmez en asil duyguların insan ıdır kisacasi adamdır kadın dır ruh eşimdir
  • benimdir.
    derdim kederim de yok çok şükür. fazla anlam yüklememek lazım.
    imza: denize girmeyi değil izlemeyi sevenler derneği başkanı
44 entry daha