şükela:  tümü | bugün
  • bakınız ben bugün istanbul'da yağmur yağdığı için, ıslanmayayım diye üzerime yağmurluk giydim. neden? ıslanmayayım, sıcaklık hafif düştüğü için üşütmeyeyim diye. zaten geceleri cam açık yatıyorum; hafif üşütmüşüm, iyice şifayı kapmayayım diye bu neviden tedbirleri almak zorunda hissettim kendimi ben.

gelgelelim buna benzer bazı bayan kardeşlerimiz, öyle zannediyorum ki hiç benim gibi çekincelere sahip değiller. yahut da yağmurun gümbür gümbür akıp gittiği şu günlerde, krizi kendilerince bir tür 'fırsat'a da çevirmeye çalışıyor olabilirler. nasıl mı? şöyle..

biliyorsunuz, yağmur yağdığı vakitler, insan yağmur altında kaldıkça üzerindeki kıyafetler vücuduna yapışırlar. bu yapışan kıyafetler de insan vücudunu olduğundan daha cazibeli bir hale getirirler. işte bu gayrı nizamilikten istifade etmeye çalışan bir kısım bayan da bugün orta yere çıkmış bulundular. tahammüden işlenmiş olduğu gün gibi aşikar olan bu tip davranış biçimlerini bilemiyorum siz nasıl değerlendirirsiniz lakin, ben ve benim zihniyetime sahip olan binlerce yurttaşımızın bu hadiseleri hiç de hoş karşılamadığı, buna karşın; 'demokratik tahammül' anlayışı içerisinde bu gibi yanlışlıkları kalbimizde sakladığımızı belirtmek isteriz.

otobüslerde, metrobüslerde karşılaştığım, sohbet ettiğim vatandaşların da görüşü benimkine benzer nitelikte. o insanlar da, içinden geçmekte olduğumuz şu hassas günlerde herkesin üzerine düşen sorumluluğu üstelenmesi gerektiği kanaatini taşımakta. örneğin metrobüste tanıştığım karadeniz kökenli bir istanbullu hemşehrimin görüşü şu minvalde:

'abi kadına bakar mısın ya, hem de şu içinden geçtiğimiz en duyarlı zamanlarda, yaradan bereketi yağdırırken giydiği kıyafete bak. her tarafı, şu yağmurda sanki bilhassa orta yere dökülsün diye uğraşmış. allah kocası varsa kocasına, anası babası varsa ailesine sabırlar ihsan eylesin.'

işte bir vatandaşımızın mülahazası da bu istikamtte. ama sosyal bir varlık olan insan da sürekli çevresiyle etkileşim halinde bir profil çizer. böyle yanlışlıklar görüle görüle, yanlışlıkları yapanlar da öyle zannediyorum ki, bir gün yanlışlarını müdrik olacaklardır ve hatalarını telafi cihetine gidecektir. tabii bu benim bir anlamda da temennim, umarım temennim; şu önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde realite haline gelir.
  • en yakin romantik komedi'ye transfer olmasi gereken bayandir. jonunu aramaya cikmistir.

(bkz: buluttan nem kapmak)

ha bi de (bkz: tldr)
  • şeffaf olan/olacak kadındır.

edit: bayan'a tepki geldi.
  • (bkz: bayan)
    (bkz: kadın)
  • rus bir bayandir ya da uzun suredir rusya'da yasadigindan oralarin havasina adapte olmustur.
  • (bkz: serin hikaye)

ne zamandır bu bakınızı vermek istiyordum.
  • tatile gidemeyip herhangi bir yerini denize,göle,okyanusa değdirememiş kişidir.bu yüzdendir ki haşemasıyla su keyfini doya doya yaşamak isteyen kişidir.
  • tecavüze uğramayı veya dayak yemeyi hatta belki de dayak yiyerek tecavüze uğramayı hak etmiş olan bayandır. yok lan pardon dayak için şort lazımdı. neyse bak tecavüzle yırttınız.
  • adile naşit'in peştemalli görüntüsünden tahrik olabilen adamı tahrik etmesi muhtemel olan bayandır. cık cık cık. ne o öyle meme uçları falan. ıslak ıslak. ahlaksızlığın, dinsizliğin daniskası. üstelik ramazan günü. recmetmek lazım.

not: ironiden anlamayan nesne aşina değiliz bence.