şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu isi yapmak isteyen kisinin once kendine 'ben deli miyim' sorusunu sormasi gerekir. eger deli olup olmadigini bilmiyorsa bu durumda yagmurlu bir havada bisiklete binmekte sakinca yoktur. dikkat edilmesi gereken bir iki nokta vardir. bunlardan biri yagmurluk giymek. eger yagmurluk giymezseniz giydiklerinizdekinin yagmur suyu mu ter mi oldugunu anlayamazsiniz. anliycaz da ne olacak demeyin, zira olayin sizi ne kadar yordugu ve ne kadar spor yaptiginizla alakali kendinizi daha iyi hissedersiniz. ikinci dikkat edilmesi gereken sey camurluktur. eger bu teknolojinin farkinda degilseniz gokten yagan yagmur yetmiyomus gibi bir de yerdeki su birikintileri ile ugrasirsiniz. hatta camurlugunuz yoksa on tekerden sicrayan camurun agziniza girmemesi icin agzinizi kapatin*. yazin da agiz kapali surmekte fayda var, aksi taktirde agziniza sinek kacabilir. bacaginiza ozellikle uzun bir seyler giyin, sort cok sakincali. ponponlarinizin cok usumemesinde fayda var*. bir de surekli onunuze bakarak surun bisikleti. etrafta size bakanlarin bisiklete binmeye karar vermeden once sordugunuz soruyu sorar bir sekilde bakmalari bisiklete binmekten daha yorucu gelebilir. basinizda bere olmasinda fayda var. yagmurlugun kapsonu ruzgardan dolayi ucar ama bere gorevine satiktir. sicak tutmasinin yani sira kafanizin tepesine kadar sicrayan camurlardan da korur. son olarak madem boyle bir delilik yaptiniz biraz da isin tadini cikarin. su birikintilerinin icine yuksek hizla girmek cok eglenceli olur.
 • çamur, beyaz tişörtünüzün arkasına kokarca çizgisi çekiverir. pek güzel olur. inince herkes arkanıza arkanıza bakar, sırıtır. siz ise ulan bugunki saç modelim süper olmuş herhal... herkesin gözü bende... taamdır aslanım muharrem... bu tiple kızı bugun eve kesin attın hadi bakalım hayırlısı...
 • muazzam bir tecrübe. (bkz: bisikleti sevmek ve ona güvenmek) tümseklerin üzerinden kontrollü zıplamak gerekir. karda da yapılabilir. kara batma ihtimali de vardır.
 • gece bardaktan bosanircasina yagan yagmurla gaza gelinir, atlanir bisiklete. sular vijjj diye tekerin onunden iki yana fiskririr, simsekler cakar, yildirimlar duser, gok gurler, hersey superdir. taa ki...

  birden tekerin onunden sacilan sularin sadece su olmadiklari, yagmurun etkisi ile lagimlarin tastigi, husu icinde gecilmekte olunan goletin igrenc kokusu sayesinde farkedilir.

  butun heves kacar, kos kos eve donulur, anne de hemen banyoya kovalar...
 • frenler tutmaz; sıkarsınız sıkarsınız elinize gecen, cok hafif bir "vızzt" efektidir. durmak icin allah'a inanirsiniz bir anda. ordan sonrasi allah'a kalmis.
 • gözlük takıyorsanız sıçtığınzın resmidir.
 • cok feci bir kaza gecirmeme ve gunlerce gogus agrilari cekmeme neden olan eylemdir kendisi. soyleki; kucukkene yagmur yagarken bisiklete mutlu mutlu binerken, o zamana kadar super tutan frenlerin tutmamasi ile demirlere bindirmem ve gidonun gogsume oldukca sert bir sekilde carpmasi seklinde olmu$tu. gunlerce gogus agrisi cekmi$tim. dikkat edilmesi gereken bir aktivite.
 • arka tekerleğin çamur sıçratıp sıçratmadığına bakarken son anda bahçe duvarının farkedilmesi ve frenlerin görevlerini yerine getirmemeleri sonucu bahçedeki gülün üzerine düşmekle sonuçlandırdığım hadise..

  (bkz: gülü seven dikenine katlanir)
 • bisikletin frenlerinin tutmamasını engellemeyecek olan aktivite.. lakin 2 tane pabuç, jantları her 2 taraftan eşit olarak sıktığından kolaylıkla durulabilir. üstelik ön ve arka fren kuralına uygun bir şekilde sıkılırsa zınk diye durulur. tek sakıncası zatüre olmaktır.