şükela:  tümü | bugün
 • isminin uzunluğundan tahmin edeceğiniz gibi light novel adaptasyonu bir anime. konusu oldukça basit, antisosyal erkek karakterimiz var. okulda kendi gibi sosyal konularda sıkıntıları olan başka öğrencilerle bir klube katılıyor (veya katılmaya zorlanıyor diyelim). hikayenin devamı tahmin edeceğimiz gibi insan ilişkilerindeki zorluklar gelgitler falan. bu konu daha öncede işlenmişti ancak bu sefer konu işlenme tarzı oldukça başarılı. seri ana karakteriyle oldukça büyük artı alıyor. diğer animelerden alıştığımız şekilde kimse beni sevmiyor ühü şeklinde takılan emo bir ana karakter yok. ana karakter zamanında epey reddedildiği için sosyal bakımdan eksikliğini biliyor. ben bu işte iyi değilim deyip kabuğuna çekilmiş. çok sağlıklı bir düşünce tarzı olduğunu söyleyemeyiz ancak en azından insanın sinirini bozmuyor. seride beklenmedik ağırlıkta-pesimistlikte monologlar da var:
  --- spoiler ---
  http://i.imgur.com/zhjnp9j.jpg
  --- spoiler ---
 • seride bir dolu tatlı hatun varken, esas eleman hikki'nin totsuka saika isimli kız gibi güzel bir oğlana ilgi duyduğu, sosyal hayata dair çok sağlam tespitleri olan seri.
 • jp. tahmin ettiğim üzere, gençlik romantik komedim yanlış(tır).**

  sanırım doğrusu ya;
  yahari ore no seishun rabu kome wa machigatteiru
  ya da
  yahari ore no seishun love comedy wa machigatteiru
  şeklinde olandır.
 • ikinci sezonu onaylanmış, merakla beklenen ligth novel uyarlaması harika bir anime. 13 bölüm zaten yetersizdi. hikki'den, kendi yaşı, çevresi ve tecrübeleri dahilinde hastalıklı gördüğü topluma karşı pata küte tespitler duymayı, ve güzelce yedirilmiş karakterler arası hikaye ve ilişkinin devamını görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
 • kısaca bir erkek, birkaç kız bir öğrenci kulübünde bir araya gelir ve olaylar gelişir temalı diyebileceğim bir anime. ilk aklıma gelen diğer bir örnek suzumiya haruhi no yuuutsu, ayrıca kış sezonunda da vardı sanırım bir tane böyle dört kız bir oğlana aşık, her neyse. sonuç olarak bu temada ilerleyen serilere karşı fikrimi az çok belli ettim sanırım. fakat bu seri baya baya hoşuma gitti benim. millettin çok sevdiği kimi no todoke serisine bile "meh" demiştim. yalnız esas kızlarımızdan birine taktım ben bu seride. kendisi de esas oğlanımız gibi anti-sosyal bir arkadaşımız. ama böyle olmasının sebebi esas oğlan gibi ezik olmasından değil, aksine fazla mükemmel olmasından. merak ediyorum cidden gerçek hayatta var mı böyle bir karakter. özellikle lise ve orta okul çağında. ben görmedim şahsen.
 • süper ötesi anime
  hikigaya hachiman 'ın monologları bir kaç örnek

  --- spoiler ---

  ben kibar kızlardan nefret ederim.onlarla sohbet edince
  meraklanıyor, mesajlaşınca huzursuz hissediyorum.telefonla
  konuşmuşsak yüzümde aptal bir sırıtmayla, arama geçmişine
  bakıp duruyorum.ama biliyorum.kibar oldukları için böyle
  davranıyorlar.bana karşı kibar olan başkası için de kibardır.
  ama her zaman, kendimi bunu unutmuş halde buluyorum.
  eğer gerçek zalim bir metres ise, eminim ki yalan kibar
  bir kızdır.bu yüzden, kibarlık bir yalandır.sürekli beklenti
  içinde oldum, sürekli yanıldım.bir yerden sonra ümit etmeyi
  bıraktım.tecrübeli yalnız, tekrar aynı hataya düşmez.yüz
  savaştan sağ çıkmış yalnız bir savaşçı.bu yüzden, ben her
  zaman kibar kızlardan nefret edeceğim.
  -------------------------------------------------
  sen değişirsen dünyada değişir.yok öyle bir dünya.bu söz insanların tavırlarından ödün verip yenilgiyi kabul etmesini sağlamak için uydurulmuş bir palavradır.
  problem dünya'yı değiştiremezsin kendini değiştirebilirsin.peki nasıl değiştirmelisin
  çözüm:yeni dünyanın tanrısı olarak.

  --- spoiler ---
 • 2. sezonu da harikulade gitmektedir. gerçi hachiman yavaştan canının yanmaya başladığının sinyallerini mi veriyor ne.
 • ikinci sezonda karakter tasarımlarının değişmesiyle şaşırtmıştır ama pek de iyi olmuş.

  (bkz: oregairu)
 • çok boktan bir yerde sezon finali yapmış anime. hani sezonu piçimenk diye orada bitirmenin anlamı nedir lan. hayır 3-4 aya 3. sezonunu başlatsan anlarım da, en az 2-3 senesi var 3. sezonun.
 • şimdi 2. sezon finalini izledim de... ne yazsam diye düşünüyorum. hayır gerçekten düşünüyorum sözlük.

  anime manyağıyım demiycem ama izlemesi zor animeleri severim, bu da biraz öyle, aslında tam öyle değil, neyse izleyenler anladı beni. daha önce de anlamakta güçlük çektiğim seriler olmuştu. ergo proxy çok yormuştu beni mesela. ama ona bakıyorsun distopik, cyber-punk bir seri buram buram felsefe akıyor, yani benim gibi normal bir kişinin zorlanması çok normal.

  ama bu, bu bildiğin slice of life, okul animesi. yani günlük hayat lan. neden bu kadar zor ve karışık. şimdi burda felsefe yapıp "hayat da öyle değil mi" derim ama gerçekten bu kadar mı imalı ve dolaylı yaşıyoruz?

  2. sezon finaliyle ilgili kelimeler bir türlü elimden sana dökülemiyor sözlük, çünkü kafamın içinde her yerdeler. yui tam olarak ne demek istedi, hiki neye karşı çıktı, yukino'nun dileği ne? kafamda deli sorular! elbette kendimce fikirler üretiyorum bunlara ama, yok, toparlayamıyorum bir türlü.

  varsa konuşmak isteyen, ben buralardayım sözlük.

  haa bir de; 3. sezon gelecek değil mi? hayır gelmiycekse ben ekmek pıçağıyla harakiri yapmaya gidiyorum.