• hotmail ve gmail sahibi arkadaşlara karşı yüzümü kara çıkartmayarak beni gururlandıran mail sağlayıcısı. şöyleki: 20 bine yaklaşan iletiyle herhalde çalıştığımız kurumda en karışık mail kutusu benimdir. kurum amiri bundan 2-3 ay önce gönderdiği maildeki bir yazının üzerine çok şeyler yazdığımız kaba halini bizden istediğinde ben yahoo mail sahibi, gmail sahibi bilgisayar işletmenimiz ve hotmail sahibi bir dolu adam maili aramaya kalktık. bu arama kısa zamanda bir yarışa dönüştü. elbette gmail ve hotmail sahipleri döküldüler çünkü ararken benzer konu ve içerikli onlarca maili açıp duruyorlar, kalabalık yazıların olduğu bir doc dosyasını bulmaya çabalıyorlardı. oysa ben yahoo mailimin arama kutucuğuna ilgili terimi yazdım, çıkan dökümde .doc eklentileri olmayanları eledim, sonra onu da ataşlarının ağırlığına göre sıralayıp anında dosyayı buldum. gmail ve hotmail'de bunu yapamayacak olan hatta bundan habersiz olan arkadaşlarım bu maili ararken ben ilgili maili çoktaaaaaan (burada aaa'yı dilediğiniz kadar uzatabilirsiniz.) müdüre postalamış, onlara sırtımı dönmüş halde sıcacık kapuçinomu hoş bir yağmurlu manzara karşısında yudumluyordum efendim.
  • şöyle bir yazı çıktı biraz önce karşıma: "yeni! diğer hesaplarınızdan kişileri yahoo!’ya içe aktarın", "haydi kıpırdayın"

anlıyorum bir şeyler yapmaya çalışıyor garibim, çabalıyor kendince ama kahretsin olmuyor, olmuyor, olmuyor.
  • birçoğumuzun ilk göz ağrısı mail hizmeti ağlayıcısı mobil numara taşıma (mnt) hakkının mail sağlayıcılar için de uygulanması gerektiğini düşünüyorum. adresim @yahoo kalsın ama gerçek mail sağlayıcım gmail olsun. teknik kısmını mühendisler düşünedursun.
  • yeni yüzünde, inbox'ta okunmamış mail sayısı yüzlerce ise, 99+ yazıp geçiyor; tam sayıyı vermiyor.
    ne saçma oğlum, manyak mısınız siz? ne geçti elinize bunu yapınca?
    şu an ben yeni gelen mailim olup olmadığını anlayamıyorum oradaki sayıya bakarak mesela.
  • egroups sayesinde e-mail list hizmeti veren bir internet klasiği...
    ayriyeten ne ararsanız bulacağınız bir yerdir. ilklerdendir...
  • bir yerden haber bekleme durumu sonunda...mail geldiğini görünce verilen sevinç tepkisi; yahoo mail gelmiş.....vs gibi :)
  • abi bu yahoo mail’de bir özellik var. çok süper.

e-mail'de galeri özelliği var, fotoğraflar ve dökümanlar için.

mesela osman sana zamanın birinde manzara fotoğrafı yolladı. e-mail'de binlerce mailde nasıl bulacaksın? hatta osman'ın yollayıp yollamadığını bile hatırlamıyorsun...

aç galeri görünümünü... tüm fotoğrafların içinde olduğu galeri görünümünde, fotoğraflardan baka baka seç. iphone'da fotoğraflara bakar gibi işte. ya da osman diye filtrele, osman'ın yolladığı fotoğraflardan seç. sonra fotoğraftan maile git.

harika bir özellik. tavsiye ederim.

edit: yahoo mail kullanmak zorunda da değilsin. gelenleri yönlendir. gidenleri yönlendir. galeri deposu gibi dursun orda.
  • yine hacklenmiş ve 1 milyar hesap (evet 1.000.000.000) bu olaydan etkilenmiş. hala kullanan kaldı mı bilmiyorum...

(bkz: http://www.imore.com/…ompromises-yahoo-hacked-again)
  • dün çok ilginç bir çifte standartı keşfettiğim, lise yadigarı mail adresimin hizmet sağlayıcısı. pop3 ve otomatik mail yönlendirme hizmetleri nihayet ücretsiz kullanıcılara da açılmış. ancak, ayarlarınızdan "dil, saat ve mekan"ınızı amerikanın herhangi bir yeri olarak belirlerseniz bu özellik kapanıyor. evet, türkiye olarak ayarlarsanız hizmetten yararlanıyorsunuz ama amerikalılara yok.

insana "heyy gidi, nerede kaldı hotmailden 25mb kota almak için 'location' umuzu kanada yaptığımız günler" dedirtiyor..
  • aktivasyon->spam olayini bilemeyecegim ama arayuzundeki mailler arasi tab olayini hicbir seye degismeyecegim client. google mail'de ayni tadi yakalayamiyorum birden cok maille ayni anda munasebetim varsa. biraz da yillarin aliskanligi olmasindan vazgecemiyorum aslinda caktirma
hesabın var mı? giriş yap