şükela:  tümü | bugün
  • şu tip mesajlara gebe bir olay(mış).

"you are currently exceeding your yahoo! mail storage quota by a very large amount. you are only allowed -2048.0mb of storage but you are currently using 0.0mb of storage. your account has been temporarily disabled from receiving new messages. "
  • nasıl yapıldığını, nerden yapıldığını bir türlü çözemediğim olay.. kendi yapıyormuş efendim.. bunu da gördük.. heyecana gerek yokmuş..
  • arama motoru liderliğini google'a kaptıran yahoo'nun gmail'den korkarak aldığı karar.
  • sanırım sadece belirli bir süredir yahoo accountu kullanan kullanıcıların sahip olduğu limit. yeni kayıt yaptırmak istediğinizde 4 mb lık bir kotaya sahip oluyorsunuz. en azından sayfasında öyle yazıyor.
  • haftalardır %117 doluluk oranıyla bünyeye dumurlar yaşatan yahoo mailbox'ın %5'e düşmesine sebebiyet veren, şirket ortamlarında proje yapan güzel beyinlerin sevinç nidaları atmasına sebep olan, "benim de 100 mb'ım oldu" çığlıklarının dalga dalga büyüyerek tüm şirket ortamını coşturduğu, "terabyte da isterem!!" diyen byte açlığı yaşayan bünyelere yetmeyen, yine de güzellik getiren, sevinç veren olay.
    (bkz: bu değirmenin suyu nerden geliyor)
  • yahoo mail plus'da limit 2 gb'a çıkarılmış. umarım böyle sürer.
  • gözlerimi fal taşı gibi açmama sebebiyet vermiş haber. ama bir de pop3 desteği olsaa..... *
  • limit artırımını haber vermeye yönelik yollanan maildeki

".. it's our goal to offer you an email experience that makes it easy and enjoyable to stay in touch. periodically, we make service changes to enhance that experience for our users.. "

şu "experience" ibaresi biraz kıllanma yarattı bende. önce beleşten olayın güzelliğini gösterip bizim olayın tadına varmamızı isteyecek. sonra da "ahanda tekrar 6 mb yaptım, ver 9,95$ per year geri vereyim 100 mb ni" tarzı bi numara çekmelerinden korkmuyo değilim. zira kimse babasının hayrına 100 mb saçmaz sanal alemde.

(bkz: pazarlama stratejileri)
  • arttirmis tamam da arttirdigi andan beridir adam gibi ulasilamaz olmus yahoo mail, nedir yani. anonsu gordugum anda bir bakayim dedim, text only formatinda cikti yahoo'nun sayfasi. e bu ne perhiz, bu ne lahana tursusu? su olayi bir de briefcase'e implemente ederlerse o zaman olur baldan tatli.