şükela:  tümü | bugün
 • "burada yabancıları sevmezler...yerlileri hiç sevmezler" sloganıyla beni benden almış filmdir. sloganıyla western filmlerini net bir şekilde özetlemiştir.
 • cem yilmaz'in sadri alisik ekolünden devam ettigini gösteren film.

  sadri alisik turist ömer uzay yolunda filminde uzaya gitti, cem yilmaz gora'da.
  sadri alisik 1965 yilinda cevrilen soytari filminde ip cambazligi yaparken cem yilmaz hokkabaz olmustur.
  sadri alisik atını seven kovboy filmi icin vahsi batidaydi, cem yilmaz yahsi batida.

  yahsi bati'da cem yilmaz golünü yine atmis. ekole devam, sadri babaya selam.
 • zaten herkes cem yilmaz'dan daha komik, cem yilmaz'dan daha iyi oyuncu. gidin izleyin iste, mis gibi film. "olmamis" neye gore kime gore? adam diyor iste: "bizim mahmut da komik. e hani gormedik hic burda!"
 • diğer kısımlarını geçtim, zafer algöz'ün şiveli konuştuğu şu 2 dakikalık sahnesi gülmekten kırdı geçirdi beni:

  ''-şurdan bağa azılı haydutların listesini verele. onların hakkından gelecek bi delibozuk bulmam lazım.
  ...
  -lan bu deel, şu anasını babasını kesenleri ver.
  ...
  -jesse james. cık, yaramaz.
  ...
  -billy the kid. daa dünkü bebe.
  ...
  -onanzo'dan has. lan bu melek gibin oğlan. kim koydu bunu buraya? sonra kaldır şunu, oğlanın başı derde girmesin.''
 • beni en çok şerif rolüyle zafer algöz güldürmüştür.bütün replikleri ezberliyorum, eğleniyorum kendime

  --- spoiler ---
  kilisede günah çıkarırken:
  tanrım!bugün işlediğim günahlar şunlar:
  cessigilin arazi işinden rüşvet
  komşukızı madeleyni* elledik
  az önce de bi yirmilik sakal, şimdilik aklıma gelenler bunlar
  --- spoiler ---

  nasıl bir ses, nasıl bir şive arkadaş.kendimi vuracaam derken suratının aldığı şekil,o mimikler,takdir ediyorum kendisini.
 • her türlü gidilir, her türlü izlenir bu film. siz beğenmezüklere bakmayınız efendim şu anda daha iyisi var mı? yok. ileride olur mu? olur. peki olursa kim yapar? şahan gökbakar değil.
 • çok küfürlü bi film olmuş.

  (bkz: entry parsellemek)
 • cem yilmaz'in hayatinin hatalarina bir ornek daha. evet cem yilmaz, hata sende! kazandigin paralari deli gibi yemek, sagda solda kaygisizca harcamak varken, gidip tekrar sinemaya yatiriyorsun. ne i$in var be abicim? git holding falan kur, ne bileyim restaurant zinciri ac, bir bankaya ortak ol. seni sanatci degil esnaf olarak goren zihniyeti daha da hakli cikartirsin.

  kolaya kacmi$mi$... oysa hokkabaz diye bir dram bile cektin sen, insanlar "boyle komedi mi olur lan!" diye ona da burun kivirdi. bize mustehak bunlar, sinema yapma sen azizim, evinde oturup paralarini say.
  sanane sinema sektorunden?
 • harry potter ile beowulf'u kıyaslamaktan hiç bir farkı yok recep ivediklerle cem yılmaz filmlerini kıyaslamanın.

  hatta nejat uygur ile ferhan şensoy 'u kıyaslamak kadar anormal bi hadise bu. nejat uygur komiktir, herkes güler, ferhan şensoy bilinçli olarak belli bi kitleye hitap eder, herkes gülemez. ivedik, eczaneye gelen kadının fitili koymadan önce kıçının hangi kanadını ne tarafa kanırtacağını detaylı tarif ederken belden aşağılığın bokunu çıkartıyor, aynı zamanda hiper bayağı bir espri ile, kim izlese güldürüyor. cem yılmaz belli bi grubun anlayacağı şeyler yapıyor. "seviyeniz yetmiyor anlamaya" demiyorum, bak dikkatet, ama kendi yaş grubunun daha çok güleceği şeyler anlatıyor. o 20 yaşındayken yaşadıklarını anlattığında, yakın yaşlarda olup siz de yaşadıysanız daha çok gülüyorsunuz. çünkü ortak bi paylaşım oluyor. şimdi 20 yaşında olan adam yaşamadığı, bilmediği şeyi görünce tanıyamıyor. cem yılmaz izleyen herkesi güldürmek istese bunu parmağının ucuyla bile yapabilir. tercih meselesi. şahan gökbakar bu tercihi yapmış, başarıyor da. yahşi batıda detaylara espri gizlemek de tercih, ivediklerde osurukla güldürmek de. karşılaştırmak çene yormaya yarıyor.
 • http://www.milliyet.com.tr/… izini yahsi bati sildi

  milliyet gazetesi değil konunun tamamını, filmi sahne sahne anlatmıştır. bir çocuğun anlatışı gibi hem de... sonunda ne olduğunu filan, her şeyi...

  bu keyif kaçırıcı olmaktan öte bir şey. burada kesinlikle bilinçli ve art niyetli bir hamle var. insanlar internette sahte kimliklerin arkasında bile filmin izlenmesini güçleştirecek ve azaltacak yazılardan uzak dururken, bu ayan beyan yapılan nedir yahu?

  milliyet'e bu konuda hukuki yaptırım uygulanabilir mi bilmem ama bu saçmalık karşılıksız kalmamalı. bu işler bu kadar basit değil.