şükela:  tümü | bugün
 • sadece bir karesinden yola çıkarsak ozan güvenin tipinin noluyo lan dedirttiği filmdir. rahat bir şekilde yabancı bir aktör sanar insan.

  http://www.radikal.com.tr/…&articleid=949600&page=6
 • (bkz: shanghai noon)
 • ozan güven'in nuri bilge ceylana benzediği film.
 • fotoğraflarından bile türkiye standartlarının çok üstünde bir yapım olduğu açıkça belli olan film... zaten cem yılmaz yaptı mı böyle yapıyor artık...
 • yanılmıyorsam mahşer-i cümbüş'teki dilek çelebi'nin oynadığı film. anında görüntü show'da gayet başarılı ama ilk sinema deneyimi olacak galiba, merakla bekliyoruz.

  http://www.radikal.com.tr/…articleid=949600&page=34
 • twitter hesabı açılmış hatta şahsımı da takip etmeye başlamış film.alfabetik olmasa da isim isim ekliyolar sanırım.şu an özge,derya,burcu,deniz ve tolgaları eklemeyi başarmışlar.
  http://twitter.com/yahsibatimovie
 • yine arog'da olduğu gibi steril bir dil kullanılırsa ne kadar zevk alınabilineceği tartışmalı filmdir.
 • --- spoiler ---

  aziz bey, yani cem yılmaz ile lemi bey (ozan güven), 19. yüzyılın sonlarında padişah tarafından görevlendirilerek amerika’ya giderler. yanlarına da hediye olarak verilmek üzere çok değerli bir elmas taş ve yüksek miktarda para vardır. ikili amerika’ya varınca, gidecekleri menzil için bir posta arabasına binerler. bilindiği gibi vahşi batı’da posta arabaları haydutlar tarafından hep soyulur. işte lemi bey ile aziz bey de bu kaçınılmaz sona uğrarlar. önce ellerinden elmas taş gider. sonra da paralarını kaptırırlar. işte film de asıl bu noktada başlar.

  iki osmanlı, kaptırdıkları parayı tekrar toparlamak için ödül avcılığı yaparlar. tabii çeşitli cinliklerle. gördükleri ’wanted’ ilanlarını kendilerine uyarlayıp, sırasıyla aranan haydutların yerine geçer ve ödül avcılığıyla para kazanmaya çalışırlar. biri haydut olur, diğeri onu yakalar. tabii başlarına her defasında binbir olay gelir.

  bir defasında da calamity janevari, kadın silahşör rolünü canlandıran demet evgar ile karşılarlar. tam canlarından olacakken aziz bey (cem yılmaz) birbirinden komikliklerle aslında ödül avcısı olduklarını, lemi bey’in (ozan güven) haydut olmadığını, ikisinin de osmanlı olduğunu anlatmaya çalışır. bir süre sonra temiz yollardan helaliyle para kazanma yollarına girerler. hacivat-karagöz oynatarak para kazanmaya çalışırlar. bu da yetmeyince osmanlı’nın meşhur macununu yapıp, satarlar. hatta aziz bey (cem yılmaz) osmanlı türk’ü olarak ilk kolayı üretir ve şıra ibriklerinde bunu satmaya başlar.

  --- spoiler ---

  filmden bazı kareler ve spoiler için (bkz: http://www.internethaber.com/….php?id=204203&page=1)
 • "yahşi batı filminin setinden sızanlar bile çok komik... cem yılmaz önce kovboylara üçkağıt açıyor, sonra tövbe edip kolayı icat ediyor... "

  kaynak: http://www.internethaber.com/…_detail.php?id=204203
 • çekimlerinin tamalandığı, 1 ocak 2009 ' da yayına girecek olan, cmylmz (bkz: cem yilmaz)' ın yazıp, ömer faruk sorak (bkz: ömer faruk sorak)' ın yönettiği, film müziklerinin jingle-jungle (bkz: jingle-jungle), fragman müziğinin mert oktan@jingle-jungle (bkz: mert oktan) tarafından yapıldığı, komedi filmi...