şükela:  tümü | bugün
 • hıristiyanların 2000 sene ısrarla sürdürüp , 1950 li senelerde müslümanalra devrettiği misyondur.
 • türkiye'de popüler bir politika aracı.

  - sayın başbaganım rüşveti hamuduyla götürmüşsünüz?
  + hepsinin arkasında yahudi lobisiiiiiiiiiiii
 • ibrahimi dinlerin ilk sahiplerine karşı, genel hristiyan ve müslüman tutumu.

  temeli insani nedenlere değil, siyasi çıkarlara dayanır, eğitim seviyesi düştükçe artar.
 • http://i59.tinypic.com/2aj3o12.jpg

  linkteki arkadasin hissiyatidir?!

  herkes sagduyulu degildir. herkes herkesi sevmek zorunda da degildir. ki zaten buna enerjimiz de yetmez. belli bir irka, topluluk mensubuna on yargili yaklasabiliriz. hayatlarini 'nedensizce' yitirmis insanlarin anisina saygi da duymayabiliriz. ki bu cumleyi yazarken cok uzuluyorum. diyecek cok seyim var susuyorum. kisacasi herkes hislerinde ozgurdur. ama onemli olan had bilmektir. neyi nasil ifade edebilecegini, neyi soyleyemeyecegini bilmektir. ınsan olmak budur...
 • (bkz: anti-semitizm)
 • türkler tarafından yapılanı tarihteki en büyük kitlesel aptallıklara örnektir.

  bir millet ki, tarihte hiç düşmanımız olmamış, hiç savaş çıkmamış aramızda.

  bir millet ki, azınlık olarak bulunduğu ülkemizde osmanlı döneminden beri hep kaliteli ve eğitimli bir kitle oluşturmuş, öyle ki padişahların hekimleri genellikle yahudilerden seçilmiş.

  bir millet ki kültürü ve dünyaya bakış açısı türklerle neredeyse aynı olduğundan asırlar içinde gerçek anlamda kaynaşmış, bizden biri olmuş...

  ama ne zaman ki araplar büyük bir basiretsizlik örneğiyle toplanıp da israil'i yenememiş, arka arkaya dört kere büyük bir hezimete uğramış... işte o zaman, bükemedikleri bileğe saygı duymak yerine tüm müslümanların israil ile ilişkileri kesmesini buyurmuşlar.

  tabi israil ile hiçbir problemi olmayan türkiye doğal olarak bu saçma arap isteğini reddedince araplar türklere karşı en etkili kozları olan petrol kartını sürmüş ve türkiye'ye petrol ambargosu uygulamakla tehdit etmişler.

  sonra bilinen ve ne yazık ki yaşanan süreç. siyasi iktidarların halkı kendi tarafına çekmek için dini kullanması da eklenince bir anda yalan yanlış uydurmalar, karalamalar, iftiralar vs ile yahudiler, tarih boyunca kardeşçe yaşadığı bir halk tarafından kötülüğün simgesi haline gelmiş.

  hâlâ da bilmemiz istenmez yahudilerin bize düşman olmadığı, yahudi nüfusunun önemli bir kısmının türk kökenli olduğu (bkz: hazar yahudileri) , israil 'de türkiye'nin dört bir yanından gidip yerleşen yahudilerin türkçe ve türkiye sevgisiyle çıkardığı türkçe dergileri olduğu, yahudilerin asırlardır bu topraklara kattıkları...

  beyni yıkanmış geniş halk kitleleri bilmese de biz bilelim bari.
 • su an turkiye'de bulunan yahudi dusmanligi dolayli da olsa israil-filistin problemi ile alakalidir fakat filistin meselesi olmadan oncede turkiye'de yahudilerin sevildigini sanmiyorum, benim gibi bir suru yahudi turkiyeden goc ettiyse ve sayilari 10binlere kadar dustuyse, turkiye'de bazi seyler yolunda gitmiyor demektir. sinagog patlamalarindan sonra turkiye bircok yahudi icin bitti.
 • hiçbir yahudi düşmanlığı ve yahudi karşıtı tepki, hareket, hakaret vesaire münferit değildir.
  arkasında muhakkak organize ve parasal güçle desteklenmiş şebekeler vardır.

  yahudi düşmanlığı yapan, yahudiler hakkında herhangi bir olumsuz laf eden kişi, km olursa olsun, kuzuların sessziliğindeki sapık doktordan hannibal lecter'dan bile tehlikeli bir kişidir.
 • yahudiler dünyadaki en temiz! en uygar! millet oldukları için, tarih boyunca hiç kimsenin kötülüğünü düşünmedikleri için, onları kötüleyen,eleştirenlerde katıksız faşisttir, ırkçıdır.

  not: istisnalar kaideyi bozmaz.
  not2: ağır mı ağır ironi içerir.