şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hıristiyanların 2000 sene ısrarla sürdürüp , 1950 li senelerde müslümanalra devrettiği misyondur.
 • türkiye'de popüler bir politika aracı.

  - sayın başbaganım rüşveti hamuduyla götürmüşsünüz?
  + hepsinin arkasında yahudi lobisiiiiiiiiiiii
 • müslümanlardaki gibi şamanistlerde olmayandır. gizliden destek verdikleri için düşmanlık beslemiyoz biz yahudilere, maazallah gizli desteklerini bi çekerlerse yarraklara geldigimiz gün olur zaten. müslüler de farkında da işte artizlik yapıyo ipneler. yalnız rica ediciim gizli destek te neymiş diye sormasın kimse kutsal bilgi kaynağını bile aşacak gizlilikte bi destek bu.

  (bkz: yav he he)
  (bkz: halicin dibindeki altınlar)
 • ibrahimi dinlerin ilk sahiplerine karşı, genel hristiyan ve müslüman tutumu.

  temeli insani nedenlere değil, siyasi çıkarlara dayanır, eğitim seviyesi düştükçe artar.
 • türkler tarafından yapılanı tarihteki en büyük kitlesel aptallıklara örnektir.

  bir millet ki, tarihte hiç düşmanımız olmamış, hiç savaş çıkmamış aramızda.

  bir millet ki, azınlık olarak bulunduğu ülkemizde osmanlı döneminden beri hep kaliteli ve eğitimli bir kitle oluşturmuş, öyle ki padişahların hekimleri genellikle yahudilerden seçilmiş.

  bir millet ki kültürü ve dünyaya bakış açısı türklerle neredeyse aynı olduğundan asırlar içinde gerçek anlamda kaynaşmış, bizden biri olmuş...

  ama ne zaman ki araplar büyük bir basiretsizlik örneğiyle toplanıp da israil'i yenememiş, arka arkaya dört kere büyük bir hezimete uğramış... işte o zaman, bükemedikleri bileğe saygı duymak yerine tüm müslümanların israil ile ilişkileri kesmesini buyurmuşlar.

  tabi israil ile hiçbir problemi olmayan türkiye doğal olarak bu saçma arap isteğini reddedince araplar türklere karşı en etkili kozları olan petrol kartını sürmüş ve türkiye'ye petrol ambargosu uygulamakla tehdit etmişler.

  sonra bilinen ve ne yazık ki yaşanan süreç. siyasi iktidarların halkı kendi tarafına çekmek için dini kullanması da eklenince bir anda yalan yanlış uydurmalar, karalamalar, iftiralar vs ile yahudiler, tarih boyunca kardeşçe yaşadığı bir halk tarafından kötülüğün simgesi haline gelmiş.

  hâlâ da bilmemiz istenmez yahudilerin bize düşman olmadığı, yahudi nüfusunun önemli bir kısmının türk kökenli olduğu (bkz: hazar yahudileri) , israil 'de türkiye'nin dört bir yanından gidip yerleşen yahudilerin türkçe ve türkiye sevgisiyle çıkardığı türkçe dergileri olduğu, yahudilerin asırlardır bu topraklara kattıkları...

  beyni yıkanmış geniş halk kitleleri bilmese de biz bilelim bari.
 • su an turkiye'de bulunan yahudi dusmanligi dolayli da olsa israil-filistin problemi ile alakalidir fakat filistin meselesi olmadan oncede turkiye'de yahudilerin sevildigini sanmiyorum, benim gibi bir suru yahudi turkiyeden goc ettiyse ve sayilari 10binlere kadar dustuyse, turkiye'de bazi seyler yolunda gitmiyor demektir. sinagog patlamalarindan sonra turkiye bircok yahudi icin bitti. ayni zamanda pis yahudi, kafir , gavur gibi kelimeleri kullanan bolca orospu cocugunun oldugu memlekette dogal olan dusmanliktir.
 • yahudi düşmanlığını 1968'den sonra başlatan basiretsizler var, gördüğü her simaya basiretsiz diye haykıran. evvela bu gibi cahillerin payını teslim etmek lazım. yahudi düşmanlığı, düşmanlık olarak elbette etik olmayan bir durum. vakıayı son altı yedi senedir yoğunlaşan 'israil aleyhine protestolar'dan ibaret sanan cahiller, sözlerim size. yahudi düşmanlığı bir başlık altında inceleniyorsa sen bu incelemeyi mevcut hükümet tersine söylemlerle gerçekleştiremezsin, bunu yaptığın takdirde bu olsa olsa senin çapsızlığını gösterir. yahudiler özellikle kurumsal din anlamında hristiyanlar tarafından dışlanmıştır. bu yüzyıllardır böyledir, tarih yazıcılığı bunları haykırır vaziyettedir. son yıllarda odak noktası müslüman yahudi çatışması haline getirilse de (bkz: senin yaptığın gibi) düşmanlığın aslı hristiyan yahudi çatışmasıdır. ırk olarak yahudi düşmanlığının da en şiddetlisini naziler yapmıştır. şimdi çıkıp giriler arasından yorum yapabileceğin en uygun başlığı bulup etrafı yapışkan cümlelerinle zayi etme.

  gelelim günümüzdeki toplumun yahudi düşmanlığına ki bu yahudi düşmanlığı değil yahudi devletine beslenen düşmnalıktır. e be cahil! sen hristiyan yahudi, nazi yahudi düşmanlığıyla şimdiki düşmanlığın arasına çizgi çekmezsen, olsan olsan maymun olursun. günümüzdeki tepki, -en azından ortalama entelektüel birikime sahip olanlar- yahudi milletinin aynı dine mensup olduğumuz insanlara yaptığı zulümlerdir. bu da nazilerin yaptığı gibi bir zulüm etme arzusunu değil sempatik olmayan durumlara tepkinin ortaya çıkışıdır.

  yahudi düşmanlığını anlatırken izafi olarak, elbette genelleme yapmadan, belli olaylar doğrultusunda mevcut durumu belirtmek gerekiyor.

  yahudilerin her yerde elit statüde olması, azınlık olmanın avantajlarını iyi kullanmalarının neticesidir. azınlık olmalarının nedeni, kendilerinden başka herkesi dışlamalarıdır. bu durumun kendileri açısından iyi olmayan tezahürleri de vardır, avrupa amerika üniversitelerinde akademik kadroya yıllarca alınmamak gibi. siz çıkmış, yahudilerin (hem millet hem din olarak) muazzam bir topluluk oldukları halde hep haksızlığa uğradıkları, uğratılmaya çalışıldığı tezini savunuyorsunuz. siz su katılmamış, eke cahilsiniz.

  yahudi olmayıp yahudi yalayıcılığı yapmaya çalışanlar çok sırıtıyor.
  bir yahudi çıkıp sizin yazdıklarınızı yazmaz.
  çünkü onlar neyin ne olduğunu biliyor ve bu durumdan oldukça memnun.
  öyle sanıyorum ki artık yahudi diye ikinci insan durumuna konumlandırılanlar yoktur.
 • hiçbir yahudi düşmanlığı ve yahudi karşıtı tepki, hareket, hakaret vesaire münferit değildir.
  arkasında muhakkak organize ve parasal güçle desteklenmiş şebekeler vardır.

  yahudi düşmanlığı yapan, yahudiler hakkında herhangi bir olumsuz laf eden kişi, km olursa olsun, kuzuların sessziliğindeki sapık doktordan hannibal lecter'dan bile tehlikeli bir kişidir.
 • yahudiler dünyadaki en temiz! en uygar! millet oldukları için, tarih boyunca hiç kimsenin kötülüğünü düşünmedikleri için, onları kötüleyen,eleştirenlerde katıksız faşisttir, ırkçıdır.

  not: istisnalar kaideyi bozmaz.
  not2: ağır mı ağır ironi içerir.