• bu yobazlar yahudi ve hiristiyanlarla evlenmeyin derler, ama bir savaş olsa onların karilari bize ganimettir derler. iki yüzlü serefsizler.
  • “onları ben yaratmadım, dinlerini ben göndermedim, onlar ki evrimle kendileri yumurtadan çıktı, dinlerini sümer’den kopyalayıp uydurdular” diye yazacakken internet kesilmesi sonucu yarım kalmış cümle.
  • türkiye'de çalıştığım dönemde öğle yemeği sırasında, yemekhanede açılan televizyonda alkışlar arasında işittiğim sözdür. asla unutmadığım gibi bu sözü, kırgız insanlarla bir araya geldiğimde de böyle bir konunun gündeme gelip " bırak dost olmayı, kapının önünden bile geçirmemelisin! eğer geçerler ise lanetlenirsin! " demişlerdi.
    sonra da gelin azınlıklar ülkemizde çok rahat yaşıyor deyin.
  • bazı dostlarınızın hristiyan olduğunu, öldüğü zaman cenazesinde anlarsınız belki.
  • onun yerine orospu evladı arabı mı koynumuza alalım
  • neden edinmiyoruz önemli olan kişinin insanlığı değil mi? sadece müslüman mı olacak arkadaşlarımız? şu zamana kadar yahudi veya hristiyan bir dostum olmadı fakat tüm kazıkları müslüman din kardeşlerimden yedim.
  • bu konuda, her ayette olduğu gibi, dört yaklaşım var:

- ilgili döneme hitap eden ayettir. herkes anlayamaz...

- orada kelime olarak ''veli edinmeyin'' diyor. herkes anlayamaz.

- cımbızlamayın lan! öncesinde ibn-i bilmem ne ile ebu falanca arasındaki falanca mekanındaki filanca olaylardan dolayı bilmem nenin müdahalesiyle falanca filanca folonca olduğu için bu bağlamda değerlendirilmelidir.

- madem inanmıyorsunuz, niye eleştiriyorsunuz?

son madde ile ilgili şunu söyleyeyim: bu yaklaşım dindarların en kolay kaçış noktalarından birisi. canım benim, ben aptalca içerikle dolu yunan mitolojilerini de eleştiririm. insanların hayatını etkileyen bir durum varsa o konu mercek altına alınır.

bu sefer de, 'ya orada eski arapça fafeylü fala fula famburleyli fabfub' grameri var. o yüzden bizim anlamamız zor'', deyip başka bir noktadan sıvışıyorlar.

tatmin edici hiçbir açıklaması yok bu olayların. yaratanı kendi amaçlarına alet edip, binlerce yıldır bunun düzeninden beslenenler var. konu bu.
  • dost hayatı değil de mesela evlenebiliyor muyuz?

diye sorduran...
hesabın var mı? giriş yap