şükela:  tümü | bugün
 • bin yıllar boyu sürekli düdüklenen ırk oldukları için kuyruklarını kurtarma hırsıyla evrim onları daha zeki ve fırsatçı yapmıştır. sonuç olarak bu hırs giderek atın intikamı şeklinde tüm insanlığın üzerine bir kabus gibi çökecek şeytani bir zekiliğe doğru evrilmeye başlamıştır. (bkz: kurnazlık)

  (bkz: ne çektin be)

  edit: başlık gok yeleli bozkurt'dan üzerime kaldı. ;)
 • zeka özellikle bir dine mensup insanlara mal edilemeyeceğinden saçma önerme. yahudiler disiplinlidir, başarılıdır ama genel olarak üstün zekalıdır demek çorumdan adam çıkmaz demek kadar saçma ve gereksizdir. zekanın din ile dil ile ırk ile alakalı olduğunu iddia etmek sadece komikliktir kanımca.
 • yahudilerin üstünlüğü, daha zeki olması vs.. mısırdaki piramitlerin uzaylılar tarafından yapıldığı iddiası kadar saçmalık. arkadaş yahudi denilen birikinti bu güne kadar toprak sahibi olmamış, ordan oraya sürülmüş, yaşadığı toprakların halkı arasına sızmış adepte olmuş ama görünürde benliğini kaybetmemiş hayalci bi millet.
  sanıyorum diken üstünde yaşamanın getirdiği güçle kendini güvende hisseden birine göre daha fazla çalışması durumu var.
 • allah'ın lanetlediği bir kavimin hepsi aynştayn olsa nolur diyerek bir tarafımla güldüğüm önerme.
 • ustun zekanin urunu olarak kendileri defalarca zulme ugradiklari halde ayni acinin katbekat fazlasini yasadiklari ile alakasiz insanlardan almaya calismalari ,doktuktukleri ve dokturdukleri insan kani soylenebilir.ne diyelim alah cok ustun zekanin yaninda biraz merhamet biraz da akil fikir verseymis.
 • üstün zekayi bilmem de , firmalarinda ise girmek lazim. insanlarin hakkini veriyorlar , calisanlarinin degeri var. e bu da bir zeka gostergesi aslinda.
 • tüm dünya yı geri zekalı zannetmeleri vesilesiyle oluşmuş subjektif genel kanıdır. ayrıca eğitim yılı ve eğitim düzeyleri ile zeka arasında bir bağ yoktur. iyi eğitim yaşam standartlarıyla doğru orantılıdır.
 • gok yeleli bozkurt nickli bir yazarın yahudi olmayan sazan avına çıkmış bir türk milliyetçisi olduğunu düşünmekteyim.

  istatistik sayilarla yalan soyleme sanatidır. bilimsel veri diye gözümüze sokulmakta olan tablolar yahudiler'in üstün zekalı olduklarını değil bilimsel konularda ya da bilişsel öğrenme konusunda yatkınlıkları olduğunu gösterir. nitekim; insanın üstün zekalısı olur milletlerin, kavimlerin vs. değil. anlayacağınız her türlü faşizm salaklıktır.

  ki bu çok: önemli kan döken, kuduz köpek gibi saldırıya hazır durumda olan israil hükümetidir, dünyadaki yahudiler'in tamamı böyleymiş gibi lanse edilemez. zaten zeki denilebilecek her insan şiddeti lanetler. yani yahudiler, bir yandan zevk için adam öldürüp bir yandan bilimle uğraşmıyor.

  edit: imla
 • "...yani yahudiler, bir yandan zevk için adam öldürüp bir yandan bilimle uğraşmıyor." cümlesinden "ha bir de "israil'in zevk icin adam oldurdugu" soylenmis. bu zaten herseyi aciklamaya yetiyor. dunyada hicbir devlet zevk icin adam oldurmez. kaldi ki devletler "zevk" denen nesneyi de duymazlar cunku devlet bir insan degil bir kurumdur. kurumlarin duygu ve hisleri olmaz." çıkarımında bulunan üstün zekalı yahudi beyanıdır. tanıştığıma memnun oldum üstün zekalı, okuduğunu anlamayan yahudi.