şükela:  tümü | bugün
  • 21.05.2006 tarihi itibariyle yeniden ismmmo baskani secilmis olan kisidir. oylarin yuzde 74unu almistir. iyidir, karizmatik baskandir, yakisiklidir ama koltugunu da cok sevmektedir. zira ismmmo kuruldugundan beri basinda kendisi vardir. kendisinin on yuz bin milyonuncu secilisini kutlar artik yerini genclere birak da meslek biraz ilerlesin deriz.
  • http://www.yahyaarikan.com/ internet sitesine sahip, cumhuriyet gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan, muhasebeci dostu antalya çocuğu.
  • türk ekonomisine ve kültürüne üstün hizmetlerinden ve azerbaycan-türkiye kardeşlik ilişkilerinin gelişmesindeki faaliyetlerinden dolayı azerbaycan vector ilimler akademisi tarafından fahri doktora unvanı verilen şahsiyet.
  • 31 mayıs'ta yapılan kongrede fenerbahçe spor kulubü denetleme kurulu üyesi olmuş zat-ı muhterem.
  • 2016 mayıs ayında ismmmo başkanlığı sona erecek olan kişi. bunun en büyük sebebi odalara getirilen, yöneticilerin iki dönem üst üste görev yaptıktan sonra ara vermeden tekrar seçilememeleri kuralı. yoksa 26 yıldır başkan olan birisi bu dönemde de adaylığını koyabilse çok büyük sürpriz olmadıkça tekrar seçilecektir.

    2016 mayısında ismmmo'da bir görev değişikliği olacak ve yahya arıkan'ın yerine büyük ihtimal aynı grubun adayı olan yücel akdemir seçilecektir. yani ismmmo'da ideolojik açıdan herhangi bir değişiklik olmayacaktır. zaten yahya arıkan artık ymm oldu. muhtemelen önümüzdeki dönemlerde türmob başkanlığı için uğraşacaktır. ancak iki dönemden sonra seçilememe, nisbi temsil kuralı ve muhtemelen yakında gündeme gelecek olan odaların bölünmesi durumu tartışılmaya devam edecektir.
  • onursal başkanlığı sırasında ismmmo 'dan her ay kaç para alacağı meslek mensupları arasında dedikodulara sebep olmaktadır. bu arada, kendisine de yeni bir makam odası yaptırdığı söyleniyor.
  • ismmmo'da yönetim kurulu başkanı olarak geçirdiği uzun ve verimsiz yılların mükafatı olarak türmob'un yönetim kuruluna girmiştir. çok eleştirdiği hükumet üyelerinden hiçbir farkının olmaması kendisinin riyakarlığını ortaya koymaktadır. ayrıca rantı sever peşini bırakmaz.