şükela:  tümü | bugün
  • au sbf ogretim uyelerindendir. benim zamanımda uluslararası ticaret tarihi ve iktisadi tarih derslerine girerdi. derslerini kendine has tarzıyla yapardı, gecmek zordur. liberal ekonominin ateşli savunucularındandır.
    bıyıklı öğrencilerini kıl fetişisti olmakla suclar, espri malzemesi yapar, soru kağıtlarının altına "düşünmek zevkli bir insan eylemidir.düşünmekten korkmayın" yazardı.
    ilginç bir insandır.
  • cok pis anti-marxisttir. cambridge university'den doktorasi vardir.
  • http://www.geocities.com/ystezel/ adresli sitesinden de gorulebilecegi uzre $air. akli basinda insan.
  • "turkiye ikiye ayrilir turkiyeliler mulkiyeliler; mulkiyeliler ikiye ayrilir anadolu cocuklari galatasaraylilar; galatasarlilar ikiye ayrilir o. cocuklari ve digerleri" diyen hocamiz, yil 1994.
  • diger mülkiye hocalarinca pek sevilmeyen, entellektüelligin ne demek oldugunu ve ne kadar haz verici olabilecegini ögreten, hayatimi-dünyaya bakisimi degistiren iktisatçi- hocam.
  • dördüncü sınıfta kalkınma iktisadı dersi aldım yahya hoca'dan. birinci sınıfların onun konuştuğu dili anlamaları pek olası değil bence. (ben kıdemli öğrencilerden olduğum için bana birinci sınıfta yahya hoca girmemişti.)iktisadı; tarih,sosyoloji ve felsefeyle ilişkilendirerek anlatıyor. iyi hocadır, bilgisi de iyidir ayrıca derslerinin çok zevkli olduğunu söyleyebilirim. yalnız derste çok komik olaylar da olabiliyor: birgün derste bir soru sordu. sınıftan da ses çıkmadı(bu arada insanlar bilse bile konuşmak yemiyor çünkü sordukça soruyor, kendimi göstereyim derken batabiliyor insan.) doğal olarak. bir sinirlendi bize ki daha dersin bitmesine yarım saat varken -ki hayatta erken bırakmaz- "fahişeler bile sizden daha ahlaklı. siz benim verdiğim makaleleri nasıl okumazsınız. burda okuyorsanız benim verdiklerimi okumak zorundasınız ." dedi ve çıktı gitti. biz de o sınıftan çıktıktan sonra koptuk yani..
  • "benim ömrüm türkiyenin ab'ne girdiğini görmeye yetmez, sizinki de yetmez... belki çoçuklariniz görür" diyen prof. bakalim bakalim...
  • çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümüne duyduğu antipati ile bilinir. zira ilk derse burası marksizm leninizm fakültesi değildir diye başlamıştı. yıl boyunca bu tavrı sürünce alparslan ışıklı mafyası tarafından bölümün dersinden alınması sağlandı.
  • istemedigim halde okuyup mezun oldugum siyasal bilgiler fakultesinden aklimda en fazla yer eden hoca. cogu ogrencinin korkulu ruyasiydi, cunku gercek anlamda universite egitimini en iyi veren hocaydi. balik degil, olta verir. oyle not tutandan fotokopi cekerek falan gecilmez bu adamin dersinden.
  • çiçeği burnunda sevgili bir çift öğrenci derste cilveleşirken yahya hoca sustu, kafasını onlara çevirdi ve "mekan yoksa evin anahtarını vereyim." dedi.