• her yaz ege bölgesi genelinde ilk yakarcayı görene büyük ödüller verilir ama çoğu yaz kimse ödül alamaz. öyle piç bir varlıktır. ve aynı zamanda hepsi orospu çocuğudur istisnasız. yakarcaların başrolde olduğu korku filmi bile çeksen çekilir.

(bkz: çok doluyum be sözlük)
  • sivrisinek bunun yanında melek kalır. çünkü sivrisinek vızıltısıyla ve boyutuyla tespit edilebilir ve sikertilebilir. ama bu götverenler o kadar küçüktürler ve o kadar sessiz uçarlar ki; bulamazsınız.

ayrıca sivrisineğin soktuğunu anlamazsın bile ama bu yavuşaklar bildiğin acıtır. lan meğer sivrisinek melekmiş.
  • uzun araştırmalarimin sonunda, isminin tatarcik sineği olduğunu öğrendiğim, transparan olan, kan emen ama öldürülemeyen bir sinek türü.

adana da kanal geçen evlerde görülür, belediyenin ilaçlama arabalarındaki ilaç bile bu canlıyı etkisiz hale getiremiyormuş. ilaç olarak etkisiz hale getiren bir ürün henüz piyasada yoktur. kendimce bulduğum yegane ve kesin çözüm odada bulunan (tabi varsa) klimayı açmanızdır.

diğer bir gözlemlediğim olay da sanırım ısırdıktan 10-15 saniye sonra hissetmemizdir ki hiç ısırırken gözlemleyemedim kendilerini.

burdan kendisinin ve familyasının allah belasini versin demekten başka birşey söylemek gelmiyor içimden.

yok böyle kocaman bir adam olsa dicem ki ; alacaksın bir ucu kızgın demiri, sokacaksın soğuk tarafını götüne ?

niye mi soğuk tarafı ? sıcak tarafından tutup çekemesin diye... bak yine ısırdı... kesin duyuyor bunlar.
  • salaktir bu hayvanlar yaz gecelerinde isleri gucleri yokmus gibi yapısırlar bakir tenlerimize salaktirlar cunku eer gece lambasini acarsaniz hepsi gece lambasinin isigina giderler sanki lambayi sokacaklar hayret bisi..
    insan ister istemez allahim bu yaratiklari yaratcagina onlarin atomlarindan 3 5 agac daa yapsaydin olmazmiydi demekten kendini alamaz...
  • ilaç milaç işlemez buna. sivrisinekten daha küçüktür. duvarda görürsün, elinin altındadır ama vurduktan sonra kaybolur. vurup vuramadığından emin olamazsın bir türlü.
    aynı zamanda zeki bir yaratık olduğuna inanıyorum. çok güzel gizler kendini. bembeyaz duvarda durmaz gider kenarlara köşelere saklanır. hatta şu anda monitörümün arkasında bir tane var, saklandığını sanıyor yaratık.

bu yaza kadar hiç rahatsız etmezdi beni. annem ağlar dururdu yakarcalar yüzünden. şimdi beni de rahatsız etmeye başladılar, geceleri 3 saat yatakta dönmeme sebep oluyorlar.

eğer ki sivrisinek mikrop ise, yakarca virüstür.
  • marslıdırlar. dünyayı istila etmeye gelmişler, lakin nedense izmir yöresinden öteye yayılamamışlardır.
    (bkz: küçük yeşil adamlar)
  • geçtiğimiz yazın son demlerine kadar beni her gece deli eden, çıldırtan; oramdaki, buradamki şişliklere bakarak "ulan sivrisinek değil bu ibneler, kesin başka bir güç var" diyerek ortalarda dolanmama sebep olan ve öğrendiğime göre izmir'de çok fazla görülen yaratıkımsı..

yine öğrendiğime göre (amma gereksiz şey öğrendim şu tüy kadar sefil yüzünden) "tatarcık" diye de bir ismi varmış şoparın.. ki bu ondan daha da tiksinmeme sebep oldu.. tatarcık ne lan?! tatak ve ömercik'in karışımı gibi geliyor kulağa.. hoş gelmiyor yani.. tatak kadar nefret edilesi olsa bile, hiçbir zaman ömercik kadar sempatik olamayacak.. pislik, adi..

ha, ne demiştik dikkatli okurlar?.. "geçtiğimiz yazın son demlerine kadar...", evet bu yaratıkımsılardan minik bir bilgisayar programı sayesinde kurtuldum ben.. kuruyorsun; insan evladının duyamayacağı, ama o şerefsizlerin muhtemelen hayatlarını karartacak bir ses ile onlardan kurtulup sonsuza dek mutlu yaşıyorsun..

gelecek yazı sabırsızlıkla bekliyorum..
  • üzerimde 100 den fazla kabartı bırakan böcek. üstelik sadece iki tanesini gördüm. adamın götünden kan alıyorlar kamil. gerçekten, oradan bile.
  • bazı yörelerde yakarca, bazı yörelerdeyse tatarcık sineği olarak anılan, ısırırken yakan, yakalanması son derece zor olan, bünyesine ilaç milaç işlemeyen, doğanın en sinir bozucu sinek türlerinden biridir. sivrisineğe göre daha ufak, daha hareketli ve daha kurnazdır. kendisiyle tanıştıktan sonra sivrisinek milletine şerefsiz dediğinize pişman olabilirsiniz. çünkü asıl şerefsiz olan bu sinektir.

bu karaktersiz sinekten, hiçbir şekilde kendinizi sakınamazsınız. açıkta ne bulursa hemen tespit eder ve anında nokta atışına başlar. göz hizanıza kadar örtünüp de ''e artık bana bulaşamaz heralde..'' gibi saf bir düşünceyle uykuya dalma gafletinde bulunduğunuzda, sadece dakikalar sonra bile cayır cayır yanmakta olan şiş göz kapaklarınızla uyanabilirsiniz. sivrisinek gibi ses de çıkarmadıkları için geldiklerini anlayamazsınız. ancak kanınızı emerlerken bir yanma hissi duyar ve bu şekilde duruma müdahale etme şansına sahip olabilirsiniz.ama yine de iş işten çoktan geçmiştir tabii. soktuğu yer anında kabarır ve kaşıntısı sivrisineğin yarattığı kaşıntı hissinden çok daha kuvvetlidir. aylarca deliksiz bir uyku çekmemi engelleyen bu sineklere yakası açılmadık ne kadar küfür varsa hepsini yolluyorum buradan.
  • orooospu cocuugunun ınvisible hali. nereden, nasil cakiyor anlamiyorsun. bildigin isiriyor sokmuyor pic.
hesabın var mı? giriş yap